Biuro Prognoz Hydrologicznych - gołoledź i utrudnienia komunikacyjne

zima (fot. tcz.pl)
Tczew - Biuro Prognoz Hydrologicznych - gołoledź i utrudnienia komunikacyjne
Pogoda daje się we znaki szczególnie kierowcom - Biuro Prognoz Hydrologicznych ostrzega przez marznącymi opadami w ciągu najbliższych godzin. Kolejne dni również nie będą nas rozpieszczać.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie hydrologiczne otrzymane z BPH w Gdyni:

Zjawisko: Opady marznące
Stopień zagrożenia: 2
Obszar: Województwo pomorskie i powiat elbląski
Przebieg: Przewiduje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź. Strefa opadów będzie się wolno przemieszczać z południowego-zachodu na północny-wschód.
Skutki: Gołoledź, trudności komunikacyjne, oblodzenie dróg, utrudnienia w ruchu pieszym, uszkodzenia drzewostanu i linii napowietrznych.

Prognoza

Ważność: do godz. 19:30 dnia 12.01.2011

W nocy zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu ze śniegiem i deszczu marznącego powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od -2 do 0°C. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, południowo-zachodni i południowy. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, południowo-zachodni i zachodni.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 12.01.2011 do godz. 19:30 dnia 13.01.2011

W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu ze śniegiem i śniegu, ograniczające widzialność do słabej. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno - zachodni i zachodni.
Drukuj
Prześlij dalej