Ruszyły warsztaty dla najmłodszych - KOCI KOCI... KOCIEWIAK

Warsztaty (fot. Adrianna Zakrzewska)
Tczew - Ruszyły warsztaty dla najmłodszych - KOCI KOCI... KOCIEWIAK

zobacz galerię zdjęć: 11
Edukacja towarzyszy Fabryce Sztuk od początku działalności. Oferta edukacyjna placówki obejmuje lekcje etnograficzne, spacery po Starym Mieście z licencjonowanym przewodnikiem, warsztaty artystyczne: malowania na szkle, papieru czerpanego, garncarstwa, tworzenia ozdób z filcu i wiele innych. Cieszą się one niesłabnącą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Zajęcia przeprowadzane są w ramach lekcji szkolnych i zajęć pozalekcyjnych.

Od kilku lat czynna jest Szkółka Plastyczna Piotrusia Pana - w każdy poniedziałek o godz. 16.00 dzieci poznają różnorodne techniki plastyczne, rozwijają swój talent i wyobraźnię.

Z kolei co miesiąc, w sobotnie przedpołudnia odbywają się warsztaty koci koci... Kociewiaka, których głównym bohaterem jest maskotka Fabryki Sztuk. Motywem przewodnim ostatniego spotkania - 6 października - była jesień. Dzieci szukały darów tej pory roku na wystawie "20 lat wolności. Tczew 1920-1939". Z powodzeniem znalazły ukryte tu i ówdzie różnobarwne liście, kasztany i żołędzie. Dostrzegły także rzeźbę - figurkę jesieni. Ozdabiały ponadto liście, wykonywały przypinkę z jesiennymi motywami oraz papierowego jeża. Dużo frajdy sprawiła najmłodszym zabawa taneczna i losowanie gadżetów promocyjnych Fabryki Sztuk.

Udział w warsztatach jest bezpłatny

Drukuj
Prześlij dalej