Brak ciepłej wody w szkołach. "To niewielki problem w skali kraju"

Starosta Puczyński tłumaczył minister, że w ponadgimnazjalnych szkołach ciepła woda jest (fot. tcz.pl)
Tczew - Brak ciepłej wody w szkołach. "To niewielki problem w skali kraju"
Minister edukacji Katarzynę Hall, która w tym tygodniu gościła w Tczewie, bardzo zdziwiły informacje, że z niektórych kranów w części tczewskich szkół wciąż nie leci ciepła woda. Zdaniem szefowej resortu to marginalny problem w skali całego kraju. Władze miasta tłumaczą, że ciepła woda jest, ale nie we wszystkich kranach, ale od września zmieni się to na lepsze.

Z początkiem nowego roku szkolnego w życie wejdzie nowelizacja rozporządzenia ministra edukacji narodowej w sprawie bezpieczeństwa i higieny w szkołach. Zgodnie z nowymi zapisami w każdej polskiej szkole będzie musiał być dostęp do bieżącej ciepłej wody. O zmiany i ich skutki dla odpowiedzialnych za szkoły samorządów zapytaliśmy Katarzynę Hall. Goszcząca w Tczewie minister edukacji, uważa, że z wprowadzeniem przepisów nie będzie najmniejszego problemu, dlatego podczas wizyty w naszym mieście zdziwiła się, że nie z wszystkich kranów leci ciepła woda:
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

- Z moich informacji wynika, że brak ciepłej wody to niewielki problem szkół na terenie całego kraju. - mówiła szefowa resortu edukacji - Dziwne byłoby, gdyby okazało się, że większość z nich jest zlokalizowana akurat na terenie Tczewa. To pytanie do samorządów, które zarządzają szkołami.

Tymczasem samorząd tłumaczy, że ciepła woda jest wszystkich placówkach, tyle że nie płynie z każdego kranu - taka sytuacja ma miejsce m. in. w szkołach podstawowych nr 2 ,8, 10, 11 oraz gimnazjum nr 1. Z początkiem września jednak wszystkie toalety będą wyposażone w kran z ciepłą wodą - mają się tam pojawić się przepływowe ogrzewacze wody, bądź bojlery:

- Dyrektorzy szkół już nad tym pracują. Niezbędne środki na ten cel mają zostać zabezpieczone w czerwcowej korekcie - na razie trudno mi powiedzieć, o jakich kwotach mowa. Ale proszę się nie martwić - ciepła woda na pewno będzie - uspokaja wiceprezydent Tczewa, Zenon Drewa.

Dodajmy, że sprawa ciepłej wody w tczewskich placówkach została wywołana przez radnego Zbigniewa Urbana (RiO), który pytał o sytuację w szkołach - m. in. wyposażenie w środki higieny osobistej i dostęp do bieżącej ciepłej i zimnej wody.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +3

  _gość

  27.05.2011, 16:31

  pani Hall

  niech pani odejdzie bo każde pani słowa są kompromitacją

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx9 
 • +5

  Doktor Granat_gość

  27.05.2011, 21:34

  ...

  Problem w tym, że ona NIGDY nie powinna przyjść (tzn. pojawić się na scenie politycznej).

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx4 
 • +2

  WODZIONKA_gość

  28.05.2011, 10:57

  ŻENADA

  DOBRZE ŻE PANI MINISTER MA CIEPŁĄ WODĘ W KRANIE A CAŁA RESZTA NIE MUSI MIEĆ

  Odpowiedz
  IP: 79.189.xx8.xx8 
 • +3

  Max_gość

  28.05.2011, 15:18

  Zatrzymac reformę

  Wbrew temu co mówi minister Hall. „Z raportu Głównego Inspektoratu Sanitarnego, wynika, że z 14 tysięcy skontrolowanych podstawówek (na 21 tysięcy działających w Polsce) 6 tysięcy nie jest gotowe na przyjęcie sześciolatków - brak cieplej wody, sanitariatów, krytyczne warunki sanitarne i lokalowe” Poprzyj obywatelski program ustawy oświatowej który daje możliwość rodzicom posyłania 7 latków, zablokowaniu likwidacji szkół i zmianę systemu finansowania.(pełny projekt ustawy dostępny na http://www.rzecznikrodzicow.pl/oswiatowa.php ) potrzeba 100tys podpisów które zbierane są w całym kraju. W Tczewie podpisy można złożyć w: Twoja Niania - Edukacyjne Centrum dla Dzieci ul.Piaskowa 10/1 Jeśli nie obojętny jest Ci los małych dzieci poprzyj ten projekt podpisem

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx1.xx0 
 • kokoroki_gość

  29.05.2011, 12:18

  Żal mi niektórych polskich ministrów

  To co słyszałam o reformach, które pani minister chce wprowadzić w szkolnictwie to istna kpina i żenada. :/

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx9 
 • +1

  Basia11

  29.05.2011, 15:34

  hi

  Dobrze że mi już pani Hall nic nie 'wykręci' ;P

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.