Już w niedzielę Pchli Targ

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Już w niedzielę Pchli Targ
Fabryka Sztuk zaprasza 2 czerwca w godz. 10.00-17.00 na dziewiątą edycję Pchlego Targu. Tradycyjnie w pierwszą niedzielę czerwca tczewska Starówka tętni życiem za sprawą handlu pod chmurką. Z różnych stron Polski zjeżdżają wystawcy, którzy oferują starocia, książki i produkty handmade. Tczewianie również włączają się w to wydarzenie i wystawiają swe kramy.

Targowi różnorodności towarzyszą występy artystów ulicznych. W tym roku pojawi się kataryniarz, czarodziej i smok na szczudłach. Zostanie zorganizowana strefa aktywnej zabawy dla dzieci, a także będzie można spróbować swoich sił w lepieniu garnka z gliny na kole garncarskim. Z kolei na Skwerze Różanym usłyszymy klimatyczną muzykę.
Przypominamy, że każdy kto chce zostać wystawcą, do 29 maja może zgłosić się osobiście do Fabryki Sztuk lub wypełnić elektroniczny formularz zgłoszenia, który wraz z regulaminem znajdziemy na: www.pchlitarg.tczew.pl Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

PROGRAM:

10.00-17.00 - handel pod chmurką,
10.00-16.00 - strefa aktywnej zabawy dla dzieci, warsztaty cyrkowe,
10.00-16.00 - kataryniarz,
10.00-12.00, 14.00-16.00 - pokaz baniek mydlanych,
11.00-14.00 - czarodziej i smok na szczudłach,
11.00-16.00 - pokaz i warsztaty garncarstwa artystycznego

12.00-15.30 - muzyka na żywo, wystąpi m.in.: Karol Pieczewski, Tczewska Formacja Szantowa
MIEJSCE: plac Hallera, ul. Mickiewicza, Krótka, Jarosława Dąbrowskiego (fragment), Stefana Kard. Wyszyńskiego (fragment - od ul. Skromnej na pl. Hallera) i Łazienna (fragment przy ul. J. Dąbrowskiego)
KOMUNIKATY ORGANIZATORA:
- 1 czerwca prosimy o nieparkowanie pojazdów na pl. Hallera i fragmencie ul. Stefana Kard. Wyszyńskiego,
- 2 czerwca prosimy o nieparkowanie pojazdów w miejscu odbywania się imprezy,
- 2 czerwca nastąpi zmiana organizacji ruchu (m.in. całkowite wyłączenie z ruchu placu Hallera i innych ulic, gdzie odbywa się impreza),
- wystawcy mają prawo wjazdu samochodem w pobliżu swego miejsca wystawienniczego wyłącznie w celu rozładunku/załadunku towaru,
- przepraszamy mieszkańców za niedogodności i prosimy o wyrozumiałość.
ORGANIZATOR: Fabryka Sztuk
PARTNERZY: Zakład Usług Komunalnych, Straż Miejska, Komenda Powiatowa Policji, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

Drukuj
Prześlij dalej