Wysyp wypadków i kolizji

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - Wysyp wypadków i kolizji
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 04.06.2018 roku do 10.06.2018 roku zanotowano łącznie 38 zdarzeń, w tym 8 pożarów, 28 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia


04.06.2018 r. - Stanisławie DW224 - kolizja drogowa
Zastano pojazd marki Vivaro leżący w przydrożnym rowie. Przed wypadnięciem z drogi uszkodził dwie lampy oświetleniowe. Przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość i prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. W działaniach brał udział 1 zastęp z JRG oraz 1 zastęp z OSP Turze.

05.06.2018 r. - Malenin - pożar budynku jednorodzinnego
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar wewnętrzny budynku jednorodzinnego. W wyniku pożaru dwie osoby zmarły a jedna została ranna. W działaniach brał udział 5 zastępów z JRG Tczew i po jednym zastępie z OSP Miłobądz, OSP Turze, OSP Gniszewo.

07.06.2018 r. - Gąsiorki Autostrada A1 - kolizja drogowa.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po kolizji stojące na pasie technicznym drogi. Do zdarzenia doszło w wyniku najechania na tył samochodu poprzedzającego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu osobie poszkodowanej pierwszej pomocy w postaci wsparcia psychicznego i tlenoterapii, osoba poszkodowana nie wymagała hospitalizacji. W działaniach brał udział 1 zastęp z PJRG Pelplin oraz 1 zastęp z OSP Morzeszczyn.

08.06.2018 r. - Miłobądz DK 91 - kolizja drogowa.
Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód IVECO DAILY, który uderzył w bariery energochłonne i zatrzymał się na jezdni. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz neutralizacji rozlanych płynów. W działaniach brał udział 1 zastęp z JRG oraz 1 zastęp z OSP Miłobądz.

08.06.2018 r. - Stanisławie DW224 - wypadek drogowy.
Na miejscu zastano dwa pojazdy osobowe oraz ciężarowy po wypadku. Osobowe stały na pasie jezdni w kierunku miejscowości Turze, blokując ruch na pasie i części skrzyżowania ( wjazd na autostradę A1), natomiast ciężarówka z naczepą zajmowała lewoskręt w przeciwnym kierunku.. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsc zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz neutralizacji rozlanych płynów. W wyniku wypadku ranne zostały dwie osoby. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Tczew i po jednym z OSP Miłobądz i OSP Turze.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA