Gniszewo - dwa wypadki w ciągu kilku minut

Straż pożarna (fot. tcz.pl)
Tczew - Gniszewo - dwa wypadki w ciągu kilku minut
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 26.12.2011 roku do 01.01.2012 roku zanotowano łącznie 20 zdarzeń, z czego 13 stanowią pożary, a 7 to miejscowe zagrożenia.

Ważniejsze zdarzenia

26.12.2011 r. Tczew, ul. Wąska - pożar piwnicy

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się śmieci w piwnicy budynku wielorodzinnego. Ratownicy, pracujący w aparatach ochrony dróg oddechowych, ugasili pożar, a następnie przewietrzyli pomieszczenie. W działaniach brały udział 3 zastępy JRG Tczew.

29.12.2011 r. Tczew - pożar wagonu kolejowego

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palący się stary wagon osobowy stojący na bocznicy kolejowej, objęty pożarem w całej kubaturze. Ratownicy, pracujący w aparatach ochrony dróg oddechowych, ugasili pożar. W działaniach brały udział 3 zastępy JRG Tczew i 1 z OSP Miłobądz.

01.01.2012 r. Tczew, ul. Wodna - pożar mieszkania

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dym wydobywające się z mieszkania na I piętrze. Ratownicy wraz z linią gaśniczą weszli do środka mieszkania w aparatach ODO i ewakuowali osobę, która próbowała gasić pożar, jaki powstał w pomieszczeniu gospodarczym. Po ugaszeniu pożaru mieszkanie przewietrzono i przeszukano na obecność innych osób poszkodowanych. Jedna osoba z objawami zatrucia gazami pożarowymi została zabrana przez ekipę pogotowia ratunkowego. W działaniach brały udział 4 zastępy z JRG Tczew

01.01.2012 r. Gniszewo, DK nr 22 - dwa wypadki drogowe

W ciągu kilku minut doszło do dwóch wypadków na drodze krajowej nr 22. Pierwszy z nich miał miejsce na 337,7 km drogi i brały w nim udział cztery samochody osobowe. W wyniku tego zdarzenia ranna została jedna osoba. W likwidacji skutków zdarzenia brały udział dwa zastępy z JRG i jeden z OSP Swarożyn. Do drugiego wypadku doszło parę minut później 300 metrów dalej i w nim brały udział trzy samochody, również jedna osoba została ranna. W działaniach brał udział jeden zastęp z OSP Gniszewo i jeden z JRG Tczew. Przyczyną obydwu zdarzeń było najechanie na poprzedzające pojazdy.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia