Lato z Centrum Kultury i Sztuki

Lato w mieście (fot. mat. prasowe )
Lato z Centrum Kultury i Sztuki
Sezon letni w pełni. Co dla mieszkańców Tczewa przygotowało Centrum Kultury i Sztuki.

Lipcowe środy dla najmłodszych

Serdecznie zapraszamy w dniach 6, 13, 20, 27 lipca br. (ŚRODY) w godz. 11-13 do parku za Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Wyszyńskiego 10. W przyjemnej atmosferze spędzicie czas na zabawach i tańcach z animatorami, klaunami i postaciami bajkowymi.

UNDERGRAMY - Festiwal Muzyczny


LUXTORPEDA - koncert godz. 21:00 Bilety: 15 zł
Miejsce: Amfiteatr Miejski im. Grzegorza Ciechowskiego
Organizator: Centrum Kultury i Sztuki, Tczew ul. Wyszyńskiego 10
09 lipca (sobota) przesłuchania zespołów od godz. 18:00

PATRONAT HONOROWY OBJĄŁ PREZYDENT MIASTA TCZEWA MIROSŁAW POBŁOCKI

www.wrotatczewa.pl

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.
Debiutancki album zatytułowany LUXTORPEDA ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Zarówno w warstwie tekstowej, jak i w muzycznej Litza i spółka są absolutnie bezkompromisowi. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów "Niezalogowany", "Autystyczny" i "Za wolność".

Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór "Autystyczny" wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku LUXTORPEDA uplasowała się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pism "Metal Hammer" i "Teraz Rock", gdzie została uznana za najlepszy zespół roku. LUXTORPEDA otrzymała również 4 nominacje do nagrody "Fryderyk" za 2011r., otrzymując statuetkę w kategorii Najlepsza Płyta Rockowa.

9 maja 2012r. ukazała się druga płyta LUXTORPEDY zatytuowana "Robaki", szybko zdobywając tak samo jak pierwsza status "złotej płyty". Drugi krążek promują teledyski do utworów "Hymn" i "Wilki dwa", ten drugi zagościł na liście Trójki PR, 6 tygodni z rzędu zajmując pierwszą pozycję, a 10-cio krotknie będąc na pierwszym miejscu w ogólnym rozrachunku.


Rok 2012 przyniósł Luxtorpedzie występy na największych festiwalach w Polsce, u boku takich wykonawców jak Slayer, Metallica czy Machine Head, POD, Motorhead, Limp Bizkit, Sabbaton itp. Zespół otrzymał również "złotego bączka"- nagrodę publiczności największego z festiwali - Przystanku Woodstock. W roku 2013 Luxtorpeda otrzymała 3 nominacje do nagrody Fryderyki 2012 i po raz kolejny został doceniony w wielu rankingach między innymi "Teraz Rock" i "Metal Hammer".

Pierwszego kwietnia 2014 roku ukazał się 3 almbum zepsołu pod tytułem "A Morał Tej Historii Mógłby Być Taki, Mimo Że Cukrowe To Jednak 3uraki".
W czerwcu 2015 roku zespół wydał 3 utworową "EPkę". 1 kwietnia 2016 “światło dzienne” ujrzy 4 album zespołu „MYWASWYNAS”.

Skład:
Tomasz "Krzyżyk" Krzyżaniak - perkusja, głos
Krzysztof "Kmieta" Kmiecik - gitara basowa, głos
Przemysław "Hans" Frencel - głos
Robert "Litza" Friedrich - głos, gitara
Robert "Drężmak" Drężek - gitara, głos

Oficjalna strona zespołu
https://luxtorpeda.net/
www.facebook.com/LUXTORPEDA

PIPPI POŃCZOSZANKA - spektakl cyrkowy dla dzieci

Bulwar Nadwiślański
25 sierpnia (czwartek) od godz. 18:00
WSTĘP WOLNY za okazaniem bezpłatnych wejściówek.
Wejściówki do odbioru w kasie CKiS od 2 sierpnia 2016 r. (wtorek).

Szanowne Panie, mili Panowie!
Cyrk do Was jedzie, otwórzcie drzwi. Przed Wami sztuczki, magia, klaunowie...
Bawcie się! Śmiejcie się! Ha, ha, hi, hi!
Konrad Dworakowski, Cyrkówka Typówka

Pippi Pończoszanka w gronie piratów-akrobatów przemierza całą Polskę. Do kolejnych
miejscowości przyjeżdża namiot cyrkowy, w którym spotkamy rudą dziewczynkę z ogromną
fantazją i mnóstwem pomysłów. Pippi nie siedzi prosto przy stole, śpi z nogami na poduszce i nie
lubi, jak każe jej się coś robić. Jest samodzielna, odważna i silna, ale bardzo tęskni za swoimi
rodzicami.

Dziecko jest silne. Dziecko jest wrażliwe. Widzi świat takim, jaki jest naprawdę i ocenia go według
najprostszych kryteriów. Dziecko ma piękną i nieposkromioną wyobraźnię. Dlatego zawsze da sobie radę. Nie znaczy to jednak, że wszystko chce robić samo, że nie potrzebuje dorosłych.

Konrad Dworakowski, reżyser i twórcy cyrkowo-muzycznego przedstawienia podejmują temat miejsca dziecka w społeczeństwie, upominają się o jego prawo do indywidualności i o możliwość decydowania o sobie. Jednocześnie chcą przypomnieć dorosłym, jak ważną rolę pełnią oni w procesie kształtowania tożsamości swoich dzieci.

Tekst: „Pippi Långstrump” Astrid Lindgren
Tłumaczenie: Agnieszka Hein i Magda Godlewska
Licencjodawca praw autorskich Astrid Lindgren: Agencja Dramatu i Teatru
Reżyseria, teksty piosenek: Konrad Dworakowski
Scenografia: Marika Wojciechowska
Muzyka: Piotr Klimek
Konsultacje cyrkowe: Grupa CARNIVAL
Produkcja: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Teatr Pinokio w Łodzi
Aktorzy: Łukasz Batko, Łukasz Bzura, Dominika Majewska, Żaneta Małkowska, Hanna Matusiak, Mariusz Olbiński, Piotr Osak, Ewa Wróblewska
Cyrkowcy: Mateusz Kownacki, Marzena Lesiak, Stanisław Madej
Muzycy z zespołu Bura Kura: Konrad Dworakowski, Piotr Frontczak, Łukasz Jerzykowski/Michał Nowak

Zapisy na warsztaty:
CKiS - Marta Krynicka tel. 58/531-07-07 w. 33, mail: mkrynicka@ckis.tczew.pl

WARSZTATY: Jak zostać Pippi?

Dołącz do bandy Pippi Pończoszanki: wstąp do cyrku, zaciągnij się na piracki statek, zamieszkaj w Willi Śmiesznotce. W trakcie warsztatów przejdziesz prawdziwy trening, który wprowadzi Cię w świat Pippi. Pokażmy dorosłym, jak wygląda prawdziwa zabawa!
Warsztaty będą prowadzone w trzech grupach i zakończy je wspólna dziecięca parada przez miasto.

TWÓRCY SPEKTAKLU:

Konrad Dworakowski - reżyser i aktor, absolwent białostockiego Wydziału Sztuki Lalkarskiej
Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W latach 2003-2005 był
kierownikiem artystycznym Teatru Lalek Guliwer w Warszawie. Reżyserował w teatrach lalkowych i dramatycznych w Polsce oraz za granicą. Jest autorem scenariuszy i tekstów piosenek; pisze zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Od 2009 roku jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru PINOKIO w Łodzi.

Marika Wojciechowska - absolwentka malarstwa Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu
Rzeszowskiego oraz Katedry Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jej prace były
prezentowane na wystawach indywidualnych oraz na ponad czterdziestu ekspozycjach zbiorowych.
Tworzy scenografie do spektakli w Polsce i za granicą.

Piotr Klimek - kompozytor, wykładowca, producent muzyczny. Absolwent Królewskiego
Konserwatorium w Hadze oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu (od 2003 roku doktor sztuk
muzycznych w dziedzinie kompozycji). Od 1998 roku związany z Uniwersytetem Szczecińskim.
Wykłada gościnnie także na innych uczelniach w Polsce i za granicą. Pisze muzykę chóralną,
elektroniczną, kameralną, symfoniczną oraz teatralną. Współtworzył ponad osiemdziesiąt realizacji
scenicznych.

Teatr PINOKIO w Łodzi istnieje od 1945 roku. W jego repertuarze są przedstawienia dla widzów
w każdym wieku: najnajów, dzieci, młodzieży i dorosłych.
Teatr działa aktywnie w zakresie animacji oraz pedagogiki teatralnej; w ofercie obok spektakli znajdują się także warsztaty, ferie, festiwale, koncerty, programy edukacyjne. Więcej informacji na temat działalności teatru znaleźć można na stronie www.teatrpinokio.pl.

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie realizuje projekty edukacyjne, które mają na celu kształtowanie widza teatralnego jako świadomego i aktywnego odbiorcy sztuki. Instytut tworzy platformę wymiany doświadczeń i myśli różnych środowisk odpowiedzialnych za edukację teatralną oraz popularyzuje innowacyjne praktyki z obszaru pedagogiki teatralnej. Jednym z najważniejszych projektów Instytutu Teatralnego z tej dziedziny jest program „Lato w teatrze”, w ramach którego od siedmiu lat teatry, instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe realizują w wakacje warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. Program został zainicjowany i jest finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W 2011 roku w ramach „Lata w teatrze” po raz pierwszy ruszył w objazd po Polsce cyrkowy projekt realizowany we współpracy z lokalnymi ośrodkami kultury. „Gdzie jest Pinokio?” odwiedził przez 3lata 47 miejsc i został zagrany 50 razy. Drugi projekt to „Pippi Pończoszanka” - spektakl wyprodukowany z Teatrem Pinokio w Łodzi. Od roku 2013 roku został zagrany blisko 60 razy, a w bieżącej edycji odwiedzi 17 kolejnych miejscowości. W roku 2015 powstał trzeci spektakl pt. „Jak wytresować dziewczynkę?”, który został zagrany w 7 miejscowościach.
Szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się na stronie www.latowteatrze.pl.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • Gość_gość

    03.07.2016, 19:08

    lato w Tczewie

    Jeżeli to ma być propozycja Tczewskiej instytucji kultury na lato, to radzę panu dyrektorowi zapoznać się z propozycjami z Pruszcza. 25 imprez, wszystkie bezpłatne. Te trzy propozycje - lipcowe środy, Pipi i orkiestra to chyba jednak nieporozumienie. Dla kultury czas wakacji to czas pracy a nie urlopów.

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx1.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.