Wisła coraz niższa

Rękawy pozostaną aż Wisła spadnie do poziomu 820 cm (fot. tcz.pl)
Tczew - Wisła coraz niższa
Chociaż pogoda nas nie rozpieszcza, to stabilizuje się sytuacja powodziowa na Wiśle. W ciągu ostatniej doby rzeka opadła do poziomu 888 cm.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje informację dotyczącą sytuacji powodziowej na terenie powiatu tczewskiego (stan na godz. 6.00). Stan wody Wisły w ciągu ostatnich 12 godzin zmienił się od 900 cm. do 888 cm. Utrzymywane są w gminach nadwiślańskich dyżury całodobowe, na bieżąco monitorowany stan wałów i Wisły.

1. Sytuacja ogólna w powiecie.

Gmina Miejska Tczew:


1. Ogólna sytuacja na terenie miasta Tczewa:
o godz. 6.00 02.06.2010 r. wg wodowskazu w Tczewie poziom wody wynosił 888 cm (stan alarmowy przekroczony o 68 cm) w okresie meldunkowym poziom wody w Wiśle obniżył się o 12 cm,
strażacy PSP Tczew utrzymują ułożoną zaporę przeciwpowodziową na Bulwarze Nadwiślańskim, funkcjonariusze Policji i Sraży Miejskiej zabezpieczają dostęp osób postronnych do zapory

Gmina Tczew

Sytuacja stabilna, brak komunikatów. Przewiduje się dalszą stabilizację sytuacji.

Gmina Pelplin

1.Zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców Niziny Walichnowskiej nie stwierdza się.
2. Potrzeb materiałowych nie zgłasza się.

Miasto i Gmina Gniew

Woda na rzece Wiśle systematycznie opada. Sytuacja stabilna.

Gmina Subkowy


Ogólna sytuacja na terenie gminy jest stabilna, sytuacja jest na bieżąco monitorowana, w tej chwili nie przewidujemy zagrożenia, nie występują potrzeby materiałowo-techniczne.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (11)
dodaj komentarz

 • +2

  czyżykowiak_gość

  02.06.2010, 12:38

  przesadna panika

  Owszem zgadzam się z tym, że Wisła jest groźna i w ostatnich dniach stanowiła zagrożenie dla dolnego Tczewa, jednak zamykanie na wiele dni bulwaru i blokowanie dostępu mieszkańców do nabrzeża, gdy już zagrożenia od kilku dni nie ma, to chyba przesada. Pamiętam jak co kilka lat zalewało ulicę Nad Wisłę i nikt nie siał takiej paniki, ani nie obstawiał strażnikami miejskimi terenu, co najwyżej stały barierki i znaki drogowe. A teraz to obstawione jest wszystko jakby tsunami miało nadejść z 2 metrową falą. Może chodzi o to, aby pokazać jak bardzo straż miejska i władza jest potrzebna? Za rok jak Wisła przybierze na wiosną to proponuję zabronić wstępu na Stare Miasto i Czyżykowo poczynając już od ul. Bałdowskiej i wzdłuż ul. Westerplatte. W końcu władza jest od pilnowania, a mieszkańcy niech się nie interesują Wisłą!

  Odpowiedz
  IP: 81.168.xx3.xx3 
 • +1

  Anula_gość

  02.06.2010, 15:09

  No to coraz lepiej jak już jest poniżej 900cm. Jeszcze trochę i opadnie do swego poziomu co ma przeważnie. Ale mogliby już bulwar udostępnić mieszkańcom.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx0 
 • +1

  ._gość

  02.06.2010, 15:17

  .

  wisła opada a działki na abisyni zalane do pasa.....

  Odpowiedz
  IP: 91.94.xx4.xx3 
 • marjo_gość

  02.06.2010, 16:50

  wisła coraz niszsza

  zaczyna się szykanowanie strażaków w zakładach pracy za udział w zabezpieczaniu przeciw powodziowym

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx2 
 • +4

  Maja007_gość

  02.06.2010, 17:39

  Nie dziwię się

  ze bulwar jest zamknięty dla ludzi,dopóki leżą zapory. I tak za pozno wygonli gapiow znad Wisły. Tylko przeszkadzali strazakom. Poza tym ludzie nie potrafią się zachować. Widziałam jak jakas panienka sprawdzała czubkiem parasola czym jest wypełniona zapora! Co za bezmózg! A gdyby go uszkodziła? I tak nie ma tam teraz czego oglądać. Szykanowanie wystąpi wszędzie, gdzie strażacy pracowali. Sama słyszałam jak w tczewskim Predom kierownik miał pretensje do jednego strażaka za to, ze pomagał przy napełnianiu worków,pompowaniu wody, układaniu zapór... w ogóle, ze brał udział w całej akcji i nie było go w tym czasie w pracy. Rozumiem,ze to nie jest na reke, ale przeciez ochrona przed zalaniem to chyba cel wyzszej konieczności. Jak bedziemy takimi dupkami i patrzyli tylko na swój interes, to nigdy nie bedzie dobrze. Samemu się g..no robi, siedzi spokojnie na d..ie a jak ktos pomaga (z pewnoscią przez wiecej godzin niz by siedział w pracy) to zaraz ma sie do niego pretensje. Zreszta w telewizji i radiu tez nieraz mowili o strazakach i ich sytuacji w pracy.Zal mi takich kierowników jak w tczewskim Predom - bo trzeba być chyba lokalnym głupkiem, by czepiać się za coś takiego. Pozdrowienia dla wszystkich strażaków, strażników, harcerzy i zwykłych ludzi, którzy ciężko pracowali nad tym, zeby części miasta nie zalało.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx9 
 • _gość

  02.06.2010, 21:57

  I masz rację z tym co piszesz o strażakach. Tu w Tczewie to oni zabezpieczali żeby nie zalało ale np w innej części polski gdzie szła ta fala na wisle to mieli jeszcze wiecej pracy. Jak np wały przerwało..

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xx0 
 • +1

  strażak_gość

  02.06.2010, 19:10

  Sam brałem udział w akcji. Maja ma rację co do zakazu wejścia na bulwar. We wtorek lub w srodę / juz nie pamiętam/ jak Wisła groziła wylaniem jeden idiota skakał po rękawie !!! Gdyby nie straż Miejska to napewno by go uszkodził. Dlatego nikogo nie można dopuszczac. Niestety, idiotów nie brakuje! Pozdrowienia dla chłopaków z Słupska i Gdyni

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx6.xx7 
 • ***_gość

  02.06.2010, 19:34

  a tu zaś nowa fala płynie,no o metr niższa,ale zawsze,taże krótko mówiąc bulwar będzie jeszcze "nieczynny"

  Odpowiedz
  IP: 109.243.xx9.xx4 
 • +2

  kasia_gość

  02.06.2010, 22:19

  odpowiedz

  Słuchaj gościu z Czyżykowa gdyby nie bylo zagrożenia to by nie było zakazu. Bardzo dobrze ze jest zakaz i wladze miasta dmuchaja na zimne. To wszystko jest nasiakniete woda , a zanim Wisla opadnie to trochę potrwa. Jesli tego nie rozumiesz to nie wypowiadaj sie na temat o którym nie masz zielinego pojecia!!!

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx6.xx5 
 • +1

  cinek_gość

  03.06.2010, 10:43

  do Kasi

  Sluchaj gdybys sie wychowala na czyzykowie to bys ogladala wisle codziennie a tak siedzisz i ... pierdzisz w fotel co do gapiow wszyscy maja racje a co do smiesznej Kasi to jest poprostu smieszna

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx3 
 • M_gość

  05.06.2010, 08:38

  podsumo

  Idźcie się wszyscy przewietrzyć ! Wojewoda wydał zakaz chodzenia po wałach ale stuknięci ludzie na Abisynii, z małymi dziećmi i tak po nich chodzili ! Jesli doszłoby do tragedii to podnieślibyście larum : to nikt nie pilnował, a gdzie władza była, itp. Więc władza, słusznie, zabezpieczyła wejście na bulwar by jakiemuś idiocie nie przyszło do pustej mózgownicy leźć tam gdzie nie trzeba. Uważam, że za koordynację bezpieczeństwa oraz przeprowadzenie całej akcji należą się wielkie brava wszystkim jednostkom,które zapobiegły nie tylko zalaniu bulwaru i okolicznych ulic ale i innym nieszczęściom. Nieładnie tak jechać na ludzi, którzy pilnowali porządku i bezpieczeństwa mieszkańców. Włosy stanęły mi dęba po przeczytaniu niektórych komentarzy. A ten to a ten tamto. Więcej szacunku ludki ! WZK z panem naczelnikiem. , strażacy, straż miejska, wolnotariusze na prawdę dali z siebie wszystko byście mogli spokojnie spać. Oni spać nie mogli, bo byli w stanie gotowości 24 na dobę.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx0.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.