Najnowszy numer Kociewskiego Magazynu Regionalnego już w sprzedaży!

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Najnowszy numer Kociewskiego Magazynu Regionalnego już w sprzedaży!
Lato...Wakacyjna aura, rozpalone chodniki, szum morza, prażące słońce, okres długo wyczekiwanych urlopów, rodzinnych wypadów no i oczywiście czas nadrabiania zaległości czytelniczych. Kryminał? Powieść obyczajowa? Reportaż? A może jednak czasopismo? Zachęcamy do zapoznania się w te upalne, leniwe popołudnia z tekstami zamieszczonymi w najnowszym numerze Kociewskiego Magazynu Regionalnego! Na łamach lokalnego periodyku każdy, nawet najbardziej wybredny czytelnik, znajdzie coś dla siebie. Historia, ta odległa, i ta nieco bliższa, wydarzenia kulturalne, konkursy, wspomnienia o wybitnych krajanach, omówienia nowości wydawniczych. Jednym słowem mała ojczyzna w pigułce. Coś o regionie i dla regionu.

Dzieje zakończonego fiaskiem powstania starogardzkiego, burzliwe losy mieszkańców Czarnej Wody, wczesnośredniowieczne Lubiszewo w świetle badań archeologicznych, zaproszenie na pelplińskie koncerty organowe, wspomnienia o "chłopaku z Kozenfyrtla", recenzja kociewskiego thrillera Tomasza Hildebrandta, ciekawostki dotyczące dzwonów w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie to tylko niektóre spośród artykułów zamieszczonych w bieżącym numerze lokalnego kwartalnika.
Jakie znaczenie dla Czarnej Wody, w pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości, miała przebiegająca przez teren gminy linia kolejowa?
Co przydarzyło się Rozaliji podczas lufrów wew Szczewie?

Kto wspierał działalność, powstałej pod koniec 1845 roku, kociewskiej komórki powstańczej?
Anna, Stefan, Mikołaj, Wacław, Kazimierz... O kim lub o czym mowa?
Kim był patronujący Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie Aleksander Skultet?
Jakie tajemnice skrywa lubiszewska ziemia?
Na te i inne pytania odpowiedź znaleźć można w najnowszym, 101. numerze Kociewskiego Magazynu Regionalnego.

Bieżące numery Kociewskiego Magazynu Regionalnego nabyć można w budynku głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie, przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 6.
Archiwum wirtualne Kociewskiego Magazynu Regionalnego dostępne jest na stronie biblioteka.tczew.pl/kmr. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz lektury pisma.


Drukuj
Prześlij dalej