Starosta nagrodził ludzi kultury i sportowców

Nagrodzeni w dziedzinie sportu (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Starosta nagrodził ludzi kultury i sportowców
W ub. środę (10 marca) w Centrum Wystawienniczo-Regionalnym Dolnej Wisły odbyło się uroczyste wręczenie nagród starosty tczewskiego w dziedzinie kultury i sportu. Starosta wyróżnia zasłużonych mieszkańców powiatu od trzech lat. W tym roku mieszkańcy powiatu wyróżnili 8 osób w dziedzinie kultury i 22 w dziedzinie sportu. Laureatów wyłoniła komisja konkursowa - kolejna edycja konkursu wskazała, że najbardziej prężnie rozwijające się obszary kultury to teatr, muzyka i taniec, natomiast sportu piłka ręczna, koszykówka, tenis i lekkoatletyka.

W dziedzinie kultury za całokształt pracy nagrodzono - Bartosza Riefa, organizatora licznych koncertów, spotkań i warsztatów w różnych dziedzinach kultury i sztuki, Piotra Weintza, założyciela, opiekuna i reżysera młodzieżowej grupy teatralnej "Opanuj się", która w 2009 r. z powodzeniem brała udział w licznych konkursach oraz Jana Ejankowskiego, wieloletniego działacza i społecznika na rzecz rozpowszechniania kultury i sztuki kociewskiej. Jan Ejankowski jest również założycielem i opiekunem zespołu folklorystycznego "Piaseckie Kociewiaki":

- Niezwykle istotnym czynnikiem rozwoju naszego regionu jest kultura i sport - mówił podczas gali starosta tczewski, Witold Sosnowski. - Zauważamy bardzo duży rozwój tych dwóch elementów życia człowieka, szczególnie wśród mieszkańców naszego powiatu.

W dziedzinie sportu uhonorowano natomiast Alinę Janowską, zawodniczkę ujeżdżania (posiada licencję sportową Polskiego Związku Jeździeckiego oraz brązową i srebrną odznakę jeździecką, jest także zdobywczynią I msc. podczas Mistrzostw Regionu Juniorów oraz I msc. podczas Mistrzostw Województwa Pomorskiego Juniorów), Krzysztofa Uwijała, zawodnika lekkoatletyki (trójskok - sukcesy nagrodzonego laureata to zdobycie XI miejsca w Mistrzostwach Europy juniorów, złotego medalu na Mistrzostwach Polski oraz na Halowych Mistrzostwach Polski, nagrodzony jest także członkiem Kadry Narodowej - uzyskał II miejsce w klasyfikacji najlepszego juniora Pomorza), Martę Tomczyk, piłkarkę ręczną (członkini Kadry Polski Juniorek, jej sukcesy to przede wszystkim zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski Juniorek), Roberta Kornackiego, srebrnego medalistę w Zimowych Mistrzostwach Polski juniorów, Józefa Bejgrowicza, zdobywcę wielu tytułów Mistrzostw Świta, Europy i Polski w trójboju siłowym i martwym ciągu (rekordzista świta w kat. wagowej 75 kg), a także organizatora licznych imprez, miedzy innymi ogólnopolskich zawodów w wyciskaniu sztangi, Mistrzostw Polski w "martwym ciągu" i "Mocarza Kociewskiego" oraz Krzysztofa Rychlewskiego, nauczyciela WF-u w Szkole Podstawowej w Małych Walichnowach, trenera Ludowego Zespołu Sportowego "Wisła" Walichnowy oraz Juniorskiego Klubu Sportowego "Centrum" Pelplin. Jego sukcesy to przede wszystkim zdobycie II msc. w XXVII Krajowym Finale Wiejskich Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej; III msc. drużyny powiatu tczewskiego rocznika 1997 w zawodach "Przystanek Euro 2012"; III msc. w wojewódzkim finale unihokeja w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Uroczystość wręczenia nagród, oprócz uhonorowania wszystkich nominowanych do nagrody oraz nagrodzenia laureatów, została wzbogacona recitalem autorskim Zbyszka Flisikowskiego.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (11)
dodaj komentarz

 • +2

  Benek_gość

  17.03.2010, 08:05

  Gratulacje

  Znam Krzysztofa Uwijała i wiem że ta nagroda napewno ,mu się należała. GRATULACJE!!!

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx0.xx4 
 • +1

  hehehe

  17.03.2010, 08:42

  Gratulacje

  Józiu gratulacje, zasłużyłeś w 100%. Gdyby nie ty tak wiele osób nie interesowało by się kulturystyką u nas w mieście , dobra robota, pozdrawiam :)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -5

  aga_piet

  17.03.2010, 10:46

  Jeśli za propagowanie hardcore punka można otrzymać nagrodę od władz - nie jest z nami tak źle :) (wiem że to nie jedyna dziedzina działalności Bartka, ale fajnie brzmi). Fajnie widzieć, że działalność takich osób jak Piotr, czy Bartek została zauważona i doceniona gdzieś wyżej. Gratulacja dla wszystkich wyróżnionych!

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • Kowal_gość

  17.03.2010, 14:25

  Brawo Peewee ! Brawo Zwiju ! :)

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx9.xx5 
 • +1

  nats_gość

  17.03.2010, 15:32

  również znam Krzysztofa Uwijałę i pamiętam jak po tak wielkim sukcesie zachował niesamowitą i godną podziwu skromność. Wielu sukcesów Krzysztof!

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx0.xx3 
 • _gość

  17.03.2010, 17:20

  Panie Sosnowski a gdzie chociażby wyróżnienie dla podwójnego olimpijczyka z Turynu i Vancover....zabrakło nagród....wstyd.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx4.xx4 
 • Jola_gość

  17.03.2010, 19:15

  SPORTOWCEM BYĆ!!!!!

  Brawo Marcysia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 77.112.xx1.xx7 
 • jol_gość

  17.03.2010, 19:18

  Gratuluję Bartku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx6.xx7 
 • jaca_gość

  17.03.2010, 20:27

  ojoj

  nie ma dyscypliny "ujeżdżania"! państwo dziennikarze-wstyd! UJEŻDŻENIE to dyscyplina olimpijska, warto więc chociaz zachować jej prawidłowa nazwę-zamiennie DRESAŻ. (z fran.-dressage-ujeżdżać).swoja drogą Alinie gratulacje! to diabelnie trudny sport i specyficzny-bo laury zdobywa się wraz z koniem!

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx1.xx4 
 • andromeda_gość

  17.03.2010, 20:58

  czy kolega Bartosz zorganizuje dla Andromedy kino w Tczewie?!

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx6.xx9 
 • krzychu_gość

  18.04.2010, 22:57

  do jaca_gość

  ujężdzenie to tez nie jest dyscyplina olimpijska, to nie jest wgl zadna dyscyplina. Proponuje sie troche dowiedziec na ten temat. Ujeżdzenie to konkuterencja wchodząca w skład takiej dyscypliny jaką jest jeździectwo.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx2.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.