Przeżyj przygodę swojego życia. Zagraj w spektaklu!

(fot. gniew.pl)
Przeżyj przygodę swojego życia. Zagraj w spektaklu!
Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Gniew po raz kolejny będą mieli okazję rozpocząć wspaniałą kulturalną przygodę. W Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie trwają obecnie zapisy na wyjątkowe warsztaty pn. "Roztańczone pasje - od romantyzmu do współczesności". Uczestnicy zajęć pod okiem profesjonalnych instruktorów stworzą spektakl, którego premiera odbędzie w listopadzie na Zamku w Gniewie.

"Roztańczone pasje - od romantyzmu do współczesności" to poetycko - taneczna podroż przez epoki. Poprzez połączenie poezji i tańca przemierzymy dzieje polskiej kultury. Projekt zakłada cykl warsztatów stymulujących kreatywność i twórczo aktywizujących dla wszystkich grup wiekowych. W ramach projektu odbędą się: warsztaty taneczne, recytatorskie i wokalne. Odbędzie się także wyjazd do Opery Bałtyckiej w Gdańsku.

- Projekt zakończy się realizacją ambitnego spektaklu i wieczoru tanecznego. Celem naszego projektu jest rozwój kapitału społecznego w aspekcie kulturalnym, integracja mieszkańców, otwarcie na nowe możliwości, rozwój ich zainteresowań a także podniesienie potencjału naszej instytucji - mówi Anna Czyżewska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie. -W ramach projektu chcemy zorganizować warsztaty dla mieszkańców gminy Gniew, których efektem będzie realizacja spektaklu. Spektakl zrealizowany zostanie w oparciu o klasyki polskiej poezji: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Adama Asnyka, Juliana Tuwima, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego a także Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Małgorzaty Hillar oraz Wisławy Szymborskiej. Do projektu zaangażowaliśmy profesjonalnych instruktorów, z którymi udało już się pomyślnie zrealizować poprzedni projekt pn. "Zakochani w kulturze". Uczestnicy naszych warsztatów rozwiną swoją wiedzę na temat teatru, zobaczą jak to jest tworzyć spektakl od podstaw.

Na warsztatach recytatorskich uczestnicy rozwiną wyobraźnię, poznają umiejętności prezentacji scenicznej, dowiedzą się, jak prawidłowo korzystać z aparatu mowy a także jak pracować ze scenariuszem. Z kolei na warsztatach wokalnych poznają możliwości swojego głosu oraz poprawią jego sprawność. Efektem warsztatów będzie przygotowanie prezentacji wokalnych indywidualnych i grupowych. W czasie warsztatów tanecznych, uczestnicy wspólnie z profesjonalnym instruktorem stworzą choreografię do spektaklu.


Zapisz się już dziś

Swoistą nagrodą za udział w projekcie będzie upragniony przez naszych mieszkańców wyjazd na spektakl do Opery Bałtyckiej w Gdańsku, połączony ze zwiedzaniem. Efektem warsztatów będzie wspólne przygotowanie spektaklu z wykorzystaniem klasyki polskiej poezji. Odbędzie się 30 h prób przygotowujących do premiery. Premiera odbędzie się późną jesienią na Zamku w Gniewie.

- Poprzez realizację projektu chcemy pokazać naszym mieszkańcom, że są dla nas ważni a ich rozwój i poczucie spełnienia, to dla nas również istotna sprawa - mówi burmistrz miasta i gminy Gniew Maciej Czarnecki. - Dzięki uczestnictwu w projekcie mieszkańcy miasta i gminy Gniew zdobędą liczne, nowe umiejętności.

- Zapraszamy serdecznie do zapisów. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc - dodaje dyrektor A. Czyżewska.

By dołączyć do obsady spektaklu "Roztańczone pasje - od romantyzmu do współczesności " wystarczy zadzwonić pod nr tel. 507 125 558 lub napisać mail na adres: biuro@ckibp.gniew.pl
Organizatorzy serdecznie zapraszają!

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Agata Topolska - project manager "Zakochani w kulturze" oraz instruktorka warsztatów tanecznych. Z tańcem związana jest od ponad 20 lat, 9 z nich spędziła na deskach paryskich scen. Do jej dorobku można zaliczyć spektakle baletowe m.in. "Bajadera", "Giselle", "Dziadek do Orzechów", "Jezioro Łabędzie"Pani Agata to tancerka, choreograf, instruktor tańca. Właścicielka Teatr Tańca 8 Negro. Jest również autorką własnych baletów na 150 dzieci inspirowanych bajkami Disney'a m.in. "Kraina Lodu", "Zaplątani" czy "Vaiana- taneczna przygoda". Od 15 lat prowadzi zajęcia z baletu dla dzieci i młodzieży. W 2017 roku postanowiła stworzyć wyjątkowe miejsce na kulturalnej mapie Tczewa, Teatr Tańca 8 Negro, w którym pod okiem Agaty i jej zespołu dzieci, młodzież i dorośli mogą uczyć się tajników m.in baletu, tańca współczesnego czy modern jazzu.

Izabela Chyła - instruktorka warsztatów wokalnych, dyrygentka, nauczycielka muzyki i fortepianu. Miłość do muzyki odziedziczyła po ojcu, wieloletnim nauczycielu zasłużonym dla kultury gniewskiej. Ukończyła podyplomowe studia na Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy jako chórmistrz i specjalista od emisji głosu, którą pasjonuje się od kilku lat. Z niegasnącą pasją realizuje się w roli dyrygentki i założycielki chóru żeńskiego Harmonia Sphaerarum - Women's Choir oraz od niespełna roku chóru UTW. Przez 14 lat prowadziła chór dziecięcy Cantores Minores. Oddana swojej pracy z pełnym profesjonalizmem.

Monika Janeczek-Toporowska - instruktorka warsztatów recytatorskich, absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Współpracowała z Teatrem Powszechnym, Teatrem Wybrzeże, scena? SAM w Gdyńskim Centrum Kultury. Wielokrotnie prowadziła warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Obecnie realizuje przeróżne projekty artystyczne wraz z ludźmi, którzy sztukę? noszą? w sercach. Do nieprzytomności zakochana w Słowie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

  • ha ha ha ha ha_gość

    19.08.2022, 12:53

    Czy ktoś myśli jak pisze te artykuły?

    Już na pewno Tczewianie będą jechali do Gniewu zapisać się na teatrzyk.... Wszyscy czekali na taki news.

    Odpowiedz
    IP: 109.169.xx3.xx9 
  • VetrexTeam_gość_gość

    20.08.2022, 09:02

    dajcie na amarenkę

    XDDDDDD

    Cytuj
    IP: 94.40.xx8.xx4 
  • Ja_gość_gość_gość

    19.08.2022, 13:48

    Dobre

    Życie w obecnych czasach jest spektaklem.

    Odpowiedz
    IP: 5.173.xx5.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.