MROZU, rycerze, Filipińczyk, jarmark - tak się zacznie lato w Gniewie!

(fot. gniew.pl)
Tczew - MROZU, rycerze, Filipińczyk, jarmark - tak się zacznie lato w Gniewie!
Wakacje rozpoczną się w tym roku w Gniewie z przytupem. W ostatni weekend czerwca będzie można usłyszeć znanego polskiego piosenkarza MROZU, Antyradio Coverband oraz pochodzącego z Filipin muzyka występującego m.in. w programie "The Voice Of Poland". Oprócz muzycznych atrakcji na wszystkich będzie też czekał turniej rycerski Króla Jana III Sobieskiego oraz jarmark rzemiosł na rynku starego miasta. Serdecznie zapraszamy!

Thin Jay w Stacji Mikrostyk

W piątek, 28 czerwca na scenie Stacji Mikrostyk wystąpi Thin Jay - wokalista, uczestnik programu "The Voice Of Poland". Pochodzi z Filipin, w swoich podróżach muzycznych trafił do Tajlandii, gdzie poznał swoją przyszłą żonę- Polkę i tak trafił na polską scenę muzyczną. Otwarcie stacji o godz. 17.00, a występ o godz. 18.30. Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy w plenerze skarpy nadwiślańskiej.

Spodobał się Patrycji Markowskiej i Piotrowi Cugowskiemu na przesłuchaniach w ciemno w The Voice of Poland. W programie doszedł do poziomu bitew w drużynie Markowskiej, jego gigi zdobywały najlepsze komentarze w sieci.
Jay pochodzi z Filipin, w swoich podróżach muzycznych trafił do Tajlandii, gdzie poznał swoją przyszłą żonę- Polkę i tak trafił na polską scenę muzyczną. Ze swoim składem gra koncerty prezentując covery w mega aranżacji. W Stacji Mikrostyk wystąpi w klimacie rock i pop. Zaprezentuje znane kawałki, świetny wokal i muzykę na najwyższym poziomie. To będzie piękny wieczór!

Muzyczne Powitanie Lata

W sobotę, 29 czerwca na rynku w Gniewie muzycznie powitamy lato! Zapraszamy na Gniewski Jarmark Rzemiosł oraz wieczorne koncerty. Tego dnia wystąpi dla Państwa zespół Antyradio Coverband, który zagra przed gwiazdą wieczoru - MROZU!!! Koncerty rozpoczną się na rynku starego miasta w Gniewie o godzinie 18.30. Impreza towarzyszyć będzie odbywającemu się w ten weekend Międzynarodowemu Turniejowi Rycerskiemu Króla Jana III, na wszystkich którzy odwiedzą Gniew 29 i 30 czerwca czekać będą zatem i historyczne atrakcje!

XXVIII Międzynarodowy Turniej Jana III


W ten weekend, 29- 30 czerwca na Zamku w Gniewie odbędzie się XXVII turniej rycerski Króla Jana III. W sobotę od godz. 11.00 na rynku Starego Miasta odbędzie się Jarmark rzemiosł, Nocą natomiast zapraszamy na turniej Złotej Róży, czyli nocne pojedynki "Rycerzy Gniewu" w niepowtarzalnej oprawie ognia, światła i dźwięku.

Hotel Zamek Gniew 29 - 30 czerwca

Sobota, 29 czerwca

11.30 CEREMONIA OTWARCIA XVIII MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU RYCERSKIEGO
KRÓLA JANA III NA RYNKU STAREGO MIASTA GNIEWU
Prezentacja Rycerzy z Chorągwi: The Order of the Crescen (OC), Drużyny Xsiążęcej (DX), Rycerzy Gniew (RG), Salwa Armatnia na Anioł Pański
Przemarsz Pocztów Rycerskich na Wzgórze Zamkowe
11.00 - 22.00 JARMARK RZEMIOSŁ NA RYNKU STAREGO MIASTA GNIEWU
12.30 GONITWY SPRAWNOŚCIOWE
- konne gonitwy sprawnościowe z mieczem, włócznią i kopią
14.30 GONITWY TURNIEJOWE - RUNDA I RG vs DX - starcia rycerzy w zbrojach, których celem jest skruszenie kopii i wysadzenie przeciwnika z siodła
16.00 GONITWY TURNIEJOWE - RUNDA II OC vs DX
17.30 MELE? "GACIOHURT"
18.30 - 22.30 KONCERTY ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH NA RYNKU STAREGO MIASTA GNIEWU
23.00 WIDOWISKO HISTORYCZNE "TURNIEJ ZŁOTEJ RÓŻY"
- nocne pojedynki "Rycerzy Gniewu" w niepowtarzalnej oprawie ognia, światła i dźwięku

Niedziela, 30 czerwca

10.00 TURNIEJ KUSZNICZY
13.00 GONITWY TURNIEJOWE - RUNDA III RG vs OC
14.30 MELE? - gra turniejowa rycerzy konnych z maczugami RG vs DX vs OC
15.00 CEREMONIA WRĘCZENIA NAGRÓD I ZAKOŃCZENIE TURNIEJU
16.00 MSZA ŚWIĘTA W KAPLICY ZAMKOWEJ z udziałem chóru gregoriańskiego SCHOLA CANTORUM GYMEVENSIS
Impreza biletowana
Cena biletu: ulgowy 5 zł, normalny 10 zł

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -3

  dtbng_gość

  28.06.2019, 09:28

  bfxg

  tylko w tym czewie same rumcajsy z lasu , czyli nic , krzakory i marazm,

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx1 
 • .._gość

  30.06.2019, 14:38

  Super, że zaczęło się coś dziać w Gniewie. Widać nowy burmistrz daje radę ???? Brawa!!

  Odpowiedz
  IP: 178.252.xxx.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.