Drzewa jak bożonarodzeniowe choinki. Ma ruszyć sprzątanie

Taki widok radny zastał podczas spaceru (fot. K. Korda)
Tczew - Drzewa jak bożonarodzeniowe choinki. Ma ruszyć sprzątanie
"Z daleka rosnące tam drzewa wyglądają, jak udekorowane na święta Bożego Narodzenia choinki" - takie mało wiosenne widoki można spotkać na terenie sąsiadującym z tczewskim składowiskiem śmieci, którzy niektórzy tczewianie, z racji na bliskość lasu, wykorzystują do uprawiania sportów. Na problem zwraca uwagę radny miejski, Krzysztof Korda.

Chodzi o teren położony w sąsiedztwie wysypiska śmieci, cmentarza komunalnego i terenów wojskowych z jednej strony, a ogrodów działkowych i osiedla Bajkowego z drugiej strony.

- Teren prowadzący wzdłuż torów kolejowych jest miejscem, w którym aktywni mieszkańcy uprawiają biegi, spacery nordic-walking, przejażdżki rowerowe itp. - tłumaczy radny Krzysztof Korda (PnP) - Mieszkańcy poprosili mnie o reakcję i natychmiastowe uporządkowanie terenu, który wiosną jest i będzie częściej odwiedzany przez mieszkańców. Tymczasem widok jaki tam można zastać, jest przerażający. Podzielam w pełni stanowisko mieszkańców i wnoszę o niezwłoczne uporządkowanie terenu z zalegających śmieci.

Władze miasta przekonują, że teren zostanie uprzątnięty - od jakiegoś czasu Zakład Usług Komunalnych, m. in. przy pomocy skazańców ze starogardzkiego aresztu - sprząta nie tylko działki należące do miasta.

- Wiosną sukcesywnie oczyszczamy Tczew - na pierwszy ogień idą jednak miejsca w najbardziej uczęszczanych punktach miasta. Ten teren też zostanie oczyszczony - mówi Adam Burczyk, zastępca prezydenta Tczewa. - Kiedy Zakład Utylizacji Odpadów Stałych zrealizuje swoje zadanie, problem przestanie istnieć.

Problemem w tym miejscu są jednak nie tylko śmieci, które mogły zostać przywiane przez wiatr z pobliskiego składowiska, ale przede wszystkich dzikie wysypiska, które urządzają sobie sami tczewianie, nielegalnie zwożąc tam śmieci. Wzdłuż torów leżą kupy gruzu, worki z plastikowymi butelkami, czy nawet stary... sedes. Ten kto wyrzuca odpady w miejscu do tego nieprzeznaczonym nie może czuć się bezkarnie. Za nielegalne składowanie śmieci grozi mandat w wysokości od 50 do nawet 500 złotych. Dodajmy, że wkrótce wzdłuż torów ma być wybudowana droga, która będzie prowadziła do składowiska bezpośrednio z drogi krajowej nr 91.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +4

  Large_gość

  12.04.2012, 00:16

  Noooooo w końcu ktos wpadł na fantastyczny pomysł zeby się zająć tą częścią naszego miasta :)))

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xx0 
 • tcz45

  12.04.2012, 07:00

  to norma

  w tej części Tczewa, wiatr zawsze tam rozwiewa worki i nosi je po okolicy, To jest ta segregacja hehee, ja już dawno temu pokazywałem ten problem, trochę wtedy posprzątali, ale to się będzie powtarzało -taki jest urok wysypiska.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -4

  lala_gość

  12.04.2012, 08:32

  niebywale

  Jak mozesz tam mieszkac??? Posprzątał byś troche u siebie na chacie.

  Cytuj
  IP: 77.114.xx7.xx6 

  The Miz

  12.04.2012, 18:09

  Do lala

  no naprawde komentarz na poziomie. A wracając do tematu to czas zadbac o te tereny bo to mogła by byc wizytówka rekreacjna miasta.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • aga_piet

  12.04.2012, 09:58

  Choinki

  Tytuł trochę przekombinowany, w moich stronach choinki trochę inaczej się stroi na Boże Narodzenie ;))) Jeśli chodzi o śmieci wywożone do lasu - fakt. Całe sterty z worami w okołośliwińskich lasach, niektóre "warstwy" już przykryte runem. Włascicielom posesji szkoda paru groszy na wywóz śmieci, przecież trzeba oszczędzać. Natura sobie z tym poradzi, co najwyżej my będziemy żyć w coraz większym syfie i w końcu te hałdy nas wchłoną. Amen.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +4

  ?_gość

  12.04.2012, 12:46

  Gdyby

  Gdyby tam tędy Marsz ..., wczorajszy szedł i gdyby każdy z Nich tylko papier jeden worek uprzątnął w mig. Jaki to byłby -Jaki to byłby -Jaki to byłby BŁYSK !!!

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx2.xx0 
 • +1

  mropenvitamine_gość

  12.04.2012, 16:53

  Czy to jest widok z balkonow tego Bajkowego osiedla, siedliska tczewskiej bohemy, kreatywnych menagerow, itd?? Ale przynajmniej maja darmowe reklamowki. Smrod wysypicha tez za darmo.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx7.xx0 
 • tcz 28_gość

  12.04.2012, 20:22

  wysypisko

  Niedługo będziemy mieli drugie Szadółki -już dzisiaj czuć było smrodek

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.