Gasili osiem pożarów

straż (fot. tcz.pl)
Tczew - Gasili osiem pożarów
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 20. do 26. grudnia zanotowano łącznie 32 zdarzeń, z czego 8 stanowią pożary, zaś 24 miejscowe zagrożenia.

20.12.2010 r. Rudno, ul. Pocztowa

Najprawdopodobniej na skutek zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru w kotłowni budynku jednorodzinnego. Strażacy ugasili pożar po podaniu jednego prądu gaśniczego. W działaniach brały udział 2 zastępy z KP PSP Tczew oraz po 1 zastępie z OSP Pelplin i Rudno.

22.12.2010 r. Zajączkowo Tczewskie

Prawdopodobną przyczyną pożaru w budynku wielorodzinnym było zwarcie instalacji elektrycznej w lampkach na choince. Strażacy w celu ugaszenia pożaru podali łącznie 6 prądów wody i piany. W wyniku pożaru spaleniu uległy dwa mieszkania, jedno zostało zalane, a uratowano dwa mieszkania. Zakwaterowania pogorzelcom udzieliły rodziny. W działaniach brało udział 7 zastępów z KP PSP Tczew oraz po 1 zastępie OSP Turze, Miłobądz i Gniszewo.

24.12.2010 r. Brzuśce, Gm. Subkowy

W wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze doszło do zderzenia samochodu osobowego marki ford z samochodem ciężarowym marki mercedes. W wypadku ranna została 1 osoba, którą strażacy musieli wyciągnąć z forda przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Będące na miejscu pogotowie zabrało poszkodowanego do szpitala. W działaniach brał udział 1 zastęp z KP PSP Tczew oraz 1 zastęp OSP Subkowy.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia