"Bezpieczeństwo seniorów" - specjalna policyjna debata

Debata społeczna (fot. KPP Tczew)
Tczew - "Bezpieczeństwo seniorów" - specjalna policyjna debata

zobacz galerię zdjęć: 3
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zorganizowali debatę społeczną pod nazwą "Bezpieczeństwo seniorów". To spotkanie z mieszkańcami miasta Pelplina pod hasłem "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ" odbyło się wczoraj o godzinie 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w tym mieście. Stróże prawa mówili o bezpieczeństwie seniorów oraz jak korzystać z narzędzia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także aplikacji Moja Komenda.

7. czerwca o godzinie 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie przy ul. Sambora 5A tczewscy policjanci zorganizowali debatę społeczną poświęconą bezpieczeństwu seniorów. W spotkaniu uczestniczył I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie, który przywitał uczestników oraz wprowadził w szczegóły debaty. Policjanci w przygotowanej prezentacji przedstawili informacje związane ze zdarzeniami drogowymi na terenie województwa pomorskiego oraz powiatu tczewskiego. Przewodniczący Zespołu ds. Polityki Rowerowej mówił o bezpiecznej jeździe na rowerze oraz jak należy właściwie zabezpieczyć swój jednoślad aby uniknąć jego kradzieży. Podczas debaty funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas urządzania sobie przejażdżek rowerowych.

- Mundurowi mówili do seniorów, aby uczyli swoich wnuków prawidłowych zachowań na drodze oraz pozytywnych relacji pomiędzy uczestnikami ruchu drogowego. Policjanci w trakcie spotkania przypominali, że niebawem rozpoczną się wakacje i to jest ten czas kiedy można urządzać sobie rodzinne wyprawy rowerowe, podczas których można edukować młodych ludzi. Stróże prawa zaprezentowali również narzędzia, które służą poprawie bezpieczeństwa i ułatwiają kontakt społeczeństwu z Policją. Te narzędzia to aplikacji "Moja Komenda" oraz "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa", które są łatwe w obsłudze i służą szybkiej wymianie informacji pomiędzy Policją, a społeczeństwem. Mundurowi przypominali uczestnikom, że korzystając z aplikacji "Moja Komenda" można w łatwy sposób skontaktować się ze swoim dzielnicowym. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


W trakcie spotkania obecne osoby zadawały pytania, na które odpowiadali policjanci. Przeprowadzone konsultacje pozwoliły na wymianę informacji oraz poznanie potrzeb i oczekiwań seniorów w kwestii bezpieczeństwa.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +1

  PawkoM_gość

  09.06.2018, 11:38

  Porozmawiajmy o burmistrzu możesz mieć w

  Bardziej Pelplinowi by się przydało

  Odpowiedz
  IP: 185.89.xx7.xx2 
 • ona_gość_gość

  10.06.2018, 14:09

  :)

  czemu jechal tam rzecznik prasowy z tczewa? w pelplinie jest posterunek Policji to nie mogli tego poprowadzic tamtejsi funkcjonariusze, nastepne pytanie jechal autem sluzbowym? (pewnie tak), czy przypadkiem nie jest to naduzycie?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx4 
 • +1

  goćć_gość

  11.06.2018, 09:45

  czak noris

  też był

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
 • Nik_gość

  13.06.2018, 09:07

  To nic nie daje. Tłumacze matce, daje przykłady, proszę o czujność i co? Otwiera drzwi i wypuszcza gościa który sprzedaje jej drzwi "zewnętrzne" za 2,4tys które kosztują w Brico 450,- Pobiera kaucje i znika a ustawa konsumencka która chroni 14 dni nie działa na firmy które nie istnieją...

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.