"Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw" - zaprasza MOPS i prokuratura

Przemoc - niemoc (fot. tcz.pl)
Tczew - "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw" - zaprasza MOPS i prokuratura
W Polsce po raz kolejny obchodzić będziemy "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw". W trakcie akcji, w dniach od 20 lutego do 25 lutego 2012 r., w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w całym kraju odbędą się bezpłatne dyżury specjalistów. Zaplanowano je również w Tczewie.

Idea tygodnia związana jest z Europejskim Dniem Ofiar Przestępstw przypadającym 22 lutego ma na celu zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem, monitorowania sytuacji pokrzywdzonych i poprawy ich położenia.

- Akcja została podjęta, by przypominać o cierpieniu i potrzebie ochrony interesów osób pokrzywdzonych przemocą przeciwko życiu i zdrowiu, jak również o konieczności niesienia im pomocy. Założeniem akcji jest, aby każdy mógł uzyskać informację na temat uprawnień przysługujących pokrzywdzonemu lub o sposobie załatwienia swojej sprawy. - tłumaczy dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie, Julita Jakubowska.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie wraz Zespołem Interdyscyplinarnym serdecznie zaprasza mieszkańców Tczewa do skorzystania z oferty bezpłatnego poradnictwa specjalistów oraz warsztatów dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, w ramach "Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw" w dniu 21. lutego w godz. 10.00 do 18.00, w Forum Inicjatyw Społecznych MOPS w Tczewie.

Program:

1. Warsztaty psychologiczne: "Czy nadal chcesz o tym milczeć?" od godz. 10.00 do 12.00.
2. Poradnictwo specjalistyczne: od godz. 12.00 do 18.00 (możliwość składania wniosków o leczenie alkoholowe, składania zawiadomień o popełnieniu przestępstwa) - specjaliści: prokurator, funkcjonariusz policji, radca prawny, specjalista pracy socjalnej, kurator sądowy, pedagog, psycholog, członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, członek Zespołu Interdyscyplinarnego.

W działania włączy się również tczewska prokuratura. W dniach od 20 do 24 lutego 2012 r. stosowne dyżury prokuratorów, będą pełnione w siedzibie Prokuratury Rejonowej w Tczewie przy ulicy Sadowej 6 w dni robocze w godzinach 8.00-15.30, a dodatkowo w czwartek 23 lutego 2012 do godz. 17.00.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  tczewianin_gość

  20.02.2012, 15:13

  tydzień pomocy

  no tak MOPS , PROKURATURA nie zapominajmy o Wydziale Interwencji Kryzysowej w Tczewie , który też udziela pomocy i wsparcia w sytuacji kryzysowej. Jestem bardzo zadowolony z ich wsparcia i otrzymanej pomocy

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx3 
 • wsparcie_gość

  13.09.2012, 22:08

  psycholog

  Czy w zespole interdyscyplinarnym znajduje się psycholog? Potrzebna jest dla mojej kuzynki pomoc i opinia psychologa.

  Odpowiedz
  IP: 83.9.xx5.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia