Będzie nowy wojewoda

Obowiązki wojewody przejmie Michał Owczarczak (fot. tcz.pl)
Tczew - Będzie nowy wojewoda
Roman Zaborowski - przestał pełnić swoją funkcję. Dotychczasowy wojewoda pomorski w ostatnich wyborach parlamentarnych zdobył mandat senatora, startując z list Platformy Obywatelskiej.

Rezygnację z funkcji wojewody pomorskiego Roman Zaborowski złożył z dniem 25 października br.

- Do czasu powołania przez premiera nowego wojewody zakres zadań przypisanych wojewodzie wykonywał będzie jego zastępca - Michał Owczarczak.- informuje Roman Nowak, rzecznik Urzędu Wojewódzkiego.

Nieoficjalnie mówi się, że to właśnie wicewojewoda obejmie stanowisko po Zaborowskim. Decyzję szefa Rady Ministrów mamy poznać wkrótce.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +10

  henryk_gość

  27.10.2011, 07:31

  Tylko Jan Kulas!

  Wojewodą powinien zostać Jan Kulas. Ma on wieloletnie doświadczenie w pobieraniu publicznych pieniędzy. Takiego człowieka potrzebuje województwo!

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx3.xx6 
 • +9

  tcz322262_gość

  27.10.2011, 08:43

  Zgadzam się przedmówcą , Jan Kulas jest moim faworytem... Rozłam w tczewskim PO to za mało , niech roztrzaska województwo, razem z Panem W.Mroczkowskim widzianym przeze mnie na stanowisku wicewojewody:)

  Odpowiedz
  IP: 81.210.xx6.xx8 
 • +8

  Renata_gość

  27.10.2011, 10:26

  MOŻE ADAM KUCHAREK ?

  Na wojewodę ten dopiero ma zdolności demontażowe Kulas i Mroczkowski to uczniaki widziałam nie raz co wyrabiał w Starostwie jak był vice Starostą,to dopiero zdolna bestia,a na vice Gebarowski,sekr.Kulpa

  Odpowiedz
  IP: 77.115.xx1.xx8 
 • +5

  maxymilian_gość

  27.10.2011, 17:30

  przesada

  proszę nie przesadzajcie. Kulas i tylko Kulas na wojewodę.Erudyta,wykształcony,świetny mówca.Takich nieudaczników nam trzeba !!!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx6 
 • taki sobie_gość

  28.10.2011, 09:20

  Obecny wicewojewoda pełniący obowiazki Wojewody Pomorskiego nie ma tytułu magistra. Polecam stronę - http://www.trójmiasto.pl - informacja na ten temat i komentarze. Jako pracownik administracji rządowej z dwiema podyplomówkami, dwoma językami z certyfikatem na poziomie B2 jestem zażenowany taką sytuacją. Wkurza mnie nagonka na administrację, ale po takich "newsach" nie ma się co dziwić. Jak p.Kulasa spotkam gdzieś na korytarzu - nie mam pojęcia od czego mógłby byc specjalistą?- to wymiękam. Tak na marginesie. Pracownikom stawia się wysokie wymagania a zatrudnić się niełatwo (konkursy). Pensja 3 tys. brutto + staż, " na łapkę" powyżej 2 tys. (zależy od stażu). Praca w tej sytuacji tylko w Trojmieście. Dojazd to czas i kasa. Wbrew obiegowym opiniom o "urzędasach" praca wymagająca wiele konkretnej wiedzy, rozumu, energii, inicjatywy. ps. nie piszę z pracy. pozdrawiam

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx1.xx0 
 • Member_gość

  25.11.2011, 08:16

  rozłam w tczewskim PO i nie tylko tam

  Normalna sytuacja w lokalnych strukturach PO. Pan poseł uważa, że sam sobie i swoim nadzwyczajnym zdolnością zawdzięcza pełnioną funkcję. Zapomniał zapewne jak prosił o pomoc w czasie różnych kampanii wyborczych. Podobną sytuację mamy w Żukowie i Kartuzach. Na naszym terenie poseł Stanisław Lamczyk ze swoim otoczeniem wręcz szykanuje członków PO chcących prowadzić aktywną działalność . Hasło przyświecające tej grupie to: nie wysilać się i układać sie z lokalnymi watażkami burmistrzami czy wójtami zarówno kosztem miejsca PO na lokalnej scenie politycznej jak również kosztem niewygodnych im członków PO . Układa sie do tego stopnia , że niewygodni mu członkowie PO są wyrzucani z pracy a on dorabia teorię, że tak jest sprawiedliwie i to pracodawca ma rację. Smutne ale na dzień dzisiejszy to działa. Nieśmiałe próby interwencji we władzach Pomorza wywołują tylko wściekłość w regionie, że ktoś w ogóle śmie twierdzić, że w PO występują jakiekolwiek niewłaściwe zjawiska. Przecież poseł mówi, że wszystko jest OK. Ostatnik hitem jest bojkot powstania klubu radnych w Radzie Powiatu. Pan poseł woli, żeby taki klub nie istniał niż żeby obowiązki przewodniczącego pełniła osoba, której on nie "namaścił"

  Odpowiedz
  IP: 195.95.xx4.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia