Będzie sztandar dla tczewskich strażaków

W Tczewie dyskutowano o sztandarze dla tutejszych strażaków (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Będzie sztandar dla tczewskich strażaków
Tczewscy strażacy dostaną nowy sztandar. Chorągiew ma być ufundowana z okazji 65-lecia powołania w Tczewie posterunku zawodowego przy Ochotniczej Straży Pożarnej. Przekazanie sztandaru prawdopodobnie będzie miało miejsce 25 czerwca br. podczas uroczystości z związanych z obchodami Dnia Strażaka, które w tym roku wyjątkowo zaplanowano na ten miesiąc. Na początku marca odbyło się Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru dla Komendy Straży Pożarnej w Tczewie.

Podczas spotkania komendant KP PSP Waldemar Walejko przedstawił sprawy organizacyjne związane z podjęciem inicjatywy fundacji sztandaru dla Komendy Straży Pożarnej w Tczewie. W celu pozyskania środków na wykonanie sztandaru oraz organizację ceremonii jego nadania, komendant zaproponował powołanie Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru oraz Komitetu Honorowego. Przedstawił też propozycje kandydatur na ich członków. Starosta tczewski przedstawił natomiast procedurę ufundowania sztandaru przez Starostwo Powiatowe. Zobowiązał się również do rozmowy z dyrektorami tczewskich banków na temat możliwości założenia konta bankowego, na które kierowane byłyby środki fundatorów sztandaru. Właściciel pracowni usług plastycznych, Stefan Kukowski zaproponował wykonanie projektu sztandaru wraz z jego opisem oraz wykonanie ulotek i plakatów, które będą informowały o planowanych uroczystościach. Z kolei radny miejski - Roman Kucharski zadeklarował przeprowadzenie zbiórki pieniędzy wśród członków Rady Miejskiej.

- Inicjatywa fundacji sztandaru dla Powiatowej Straży Pożarnej jest dowodem uznania dla pracy strażaków oraz ich zaangażowania w realizację inicjatyw społecznych. Ufundowanie sztandaru podniesie rangę powiatowej straży i przyczyni się do zjednoczenia wokół tego symbolu pracowników straży w powiecie.- uważa starosta tczewski, Witold Sosnowski.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Absolwent_gość

  28.10.2010, 14:24

  Kampania

  Kolejny numer Sosnowskiego , przez 4 lata nic nie robił a teraz przed wyborami co kilka dni przecina wstegi i organizuje spotkania pod publiczke ........paranoja ale czemu tam jest ksiądz ? czyzby też chcial dac jakies datki na zakup sztandaru ??? popieram :)

  Odpowiedz
  IP: 78.8.xx3.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.