Olej konopny w kosmetykach - kontrowersyjny i bardzo skuteczny

Olej (fot. mat. prasowe)
Olej konopny w kosmetykach - kontrowersyjny i bardzo skuteczny
Coraz częściej na sklepowych półkach można znaleźć produkty do pielęgnacji zawierające olej z nasion konopi siewnej. Są nieocenione, jeśli chodzi o pomoc skórze cierpiącej na wszelkie choroby dermatologiczne, począwszy od łuszczycy, przez trądzik, a na AZS kończąc. Nie ma co się ich obawiać, ich działanie nie uzależnia, są całkowicie bezpieczne, a do tego naprawdę skuteczne.

Dlaczego olej konopny jest tak cenny?
Od razu wyjaśniamy, w kosmetykach stosuje się w pełni legalny olej z konopi siewnej (łac. Cannabis sativa), zaś narkotyki produkowane są z konopi indyjskich. Zawierają zdecydowanie mniej (0,2%) kannabinoidów, czyli substancji halucynogennych niż pospolite "zioło" (25-35%). Nie ma więc mowy o uzależnieniu czy niebezpieczeństwie w stosowaniu. A kontrowersje wokół tej substancji wynikają z niewiedzy konsumentów.

Substancja zaczęła być stosowana w przemyśle kosmetycznym ze względu na bardzo wysoką zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych - według badań wynosi ona około 80%. Kwasy te są niezbędne do zachowania prawidłowych funkcji skóry, ponieważ wypełniają przestrzenie międzykomórkowe, tym samym zapobiegają utracie wody. Oprócz NNKT olej konopny to doskonałe źródło minerałów (wapnia, fosforu, magnezu, żelaza), witamin A, D, E i K, fosfolipidów, protein, a także kwasu gammalinolenowego. Ten ostatni jest silnym antyoksydantem, wymiata wolne rodniki i opóźnia proces starzenia.

Lek na choroby dermatologiczne
Olej tłoczony z nasion konopi siewnej tłoczony na zimno jest polecany zwłaszcza do pielęgnacji skóry trądzikowej, a także z innymi chorobami dermatologicznymi. Ze względu na wysoką zawartość NNKT substancja wzmacnia naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry, zapobiega jego wysuszaniu, wycisza stany zapalne, regeneruje uszkodzony i podrażniona naskórek, zmniejsza reakcje alergiczne, łagodzi uczucie swędzenia oraz łuszczenie. Nie ma przeciwwskazań, by kosmetyki zawierające olej stosowały osoby posiadające cerę wrażliwą. Olej konopny ma przyjazne pH, dzięki temu nie podrażnia. To także genialny naturalny filtr UV. O jego uniwersalności świadczy także fakt, że jest odpowiedni zarówno do skóry suchej (silnie nawilża), jak i tłustej (nie zatyka porów, reguluje wydzielanie sebum). Jest wreszcie w pełni bezpieczny dla cery naczynkowej oraz z przebarwieniami - wyrównuje kolor skóry i zmniejsza zaczerwienienia.

W sklepach coraz częściej oprócz kremów do twarzy z olejem konopnym (te w swojej ofercie ma polska marka Only Bio ), można znaleźć szampony do włosów, balsamy do ciała, mydła, a także - ze względu na kojący aromat - świece zapachowe.




Najbardziej "suchy" olej ze wszystkich w kosmetyce?

Tak! Stopień komedogenności oleju konopnego jest równy "0", co oznacza, że nie zatyka porów. Ze względu na doskonałe właściwości pielęgnacyjne oraz bezpieczeństwo stosowania, substancję wykorzystuje się w kosmetykach dla niemowląt i dzieci. Po nałożeniu na skórę, szybko się wchłaniają, nie pozostawiając tłustego filmu.

Jak wybrać najlepszy olej konopny?
Najcenniejsze i najbardziej wartościowe kosmetyki to oczywiście te z nierafinowanym i niefiltrowanym olejem konopnym, pozyskiwanym z naturalnych upraw. Jeszcze lepiej, gdy produkt posiada certyfikat poświadczający jego wysoką jakość. Jeśli zaś chodzi o 100% olej konopny, to najlepiej, by był tłoczony na zimno i znajdował się w buteleczce z ciemnego szkła, które nie przepuszcza promieni słonecznych.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

  • kkk_gość

    22.09.2021, 19:49

    Od razu wyjaśniamy, w kosmetykach stosuje się w pełni legalny olej z konopi siewnej (łac. Cannabis sativa), zaś narkotyki produkowane są z konopi indyjskich. ja p***e co za tępe matoły piszą takie artykuły, j**ani w dupe p***eni farmazoniarze. Za taka nagonke na ta roślinę i opis ,że ta 2 odmiana to zło i na dodatek jest PRODUKOWANA... CANNABIS SATIVA JAK I INDICA ROŚNIE SOBIE W J**ANEJ DONICZCE I NIC NIE JEST PRODUKOWANE. PRODUKCJA NARKOTYWKOW ZAJMUJA SIE FARMACIE NP. POLPHARMA, I CH** WAM W DUPE J**ANI NARKOMANI/ LEKOMANI/SZCZEPIONKOWCY

    Odpowiedz
    IP: 79.186.xx6.xx0 
  • kkk_gość

    22.09.2021, 19:59

    http://www.youtube.com/watch?v=2OcXIhOOVTE trzeba karać i zakazaz krzyża i religi, trzeba walczyć z katobolszewizmem. wszędzie idioci, pół główki, tępaki PRLowskie, dziadostwo, plebs, podludzie. Kary za narkotyki są, ale za wypierdalanie grubych miliardów z budżetu państwa to nagle okazuje się że żadna szmata w bialym kołnierzyku nie siedzi, a tym bardziej nie została odpalona do 7 pokolenia, ciekawe

    Odpowiedz
    IP: 79.186.xx6.xx0 
  • Yeti_gość_gość

    22.09.2021, 20:10

    A pozostali domownicy zdrowi psychicznie? o ciebie nie pytam bo to widać.

    Cytuj
    IP: 82.145.xx1.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.