Zamek wyrusza na podbój Europy

W wiedeńskiej ambasadzie można było spróbować gniewskiego jadła (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Zamek wyrusza na podbój Europy
Kociewskie specjały podbiją świat? Z pomysłem promowania naszego regionu, a także jego kuchni, wpadły władze spółki Zamek Gniew, które chcą ze swoją ofertą zjeździć nie tylko całą Polskę, ale i Europę. Na razie jadło z gniewskiej warowni zaserwowano na uroczystym przyjęciu w polskiej ambasadzie we Wiedniu, gdzie przedstawiciele Gniewa zachęcali do odwiedzenia ziemi kociewskiej.

Kucharze z zamku w Gniewie zdążyli już przygotować przyjęcie z okazji 220. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja w polskiej ambasadzie we Wiedniu. Kociewskimi specjałami zajadało się 700 osób - na stołach królowały m. in. ryby przyrządzone na sposób kociewski oraz mięsne rolady z dziczyzny:

- Niegdyś dużo jeździłem po Europie i promowałem kuchnię Mazowsza i Kurpiowszczyzny, teraz osiadłem w Gniewie i czas na promocję Kociewia - zapowiada Krzysztof Lisiecki, dyrektor generalny spółki Zamek Gniew. - Chcemy zacząć objazd po całym świecie i promować kuchnię zamkową i kociewską. Wiedeń to dopiero początek.Przypomnijmy, że władze gminy Gniew podpisały umowę sprzedaży gotyckiej warowni w lipcu ub. roku. Negocjacje w tej sprawie trwały 2 lata. Wzgórze zamkowe kupiła grupa mleczarska Polmlek. Dzięki transakcji do gniewskiej kasy trafi ok. 14,7 mln zł. Zgodnie z zapisami umowy inwestor w ciągu kilku najbliższych lat musi też zainwestować 40 mln zł. Polmlek ma spłacić kwotę za zakup zamku w ciągu 9 lat (1,4 mln zł. rocznie). W warowni pozostanie oddział Muzeum Archeologicznego, jednak część ekspozycji zostanie przeniesiona do tzw. koszarowca.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +1

  naszego regionu_gość

  20.05.2011, 09:38

  promowania

  dlaczego Samborek nie pojechał dlaczego

  Odpowiedz
  IP: 83.7.xx9.xx1 
 • _gość

  20.05.2011, 19:51

  gniewskie jadlo

  to nie zadna wielka sprawa ze tyle osob skosztowalo gniewskie jadlo , , a szczegolnie na zachochie . , bo to za darmo . wy nie znacie metalnosci tych ludzi

  Odpowiedz
  IP: 91.57.xx6.xx7 
 • -3

  _gość

  20.05.2011, 20:00

  kasztelan

  ten z tymi piorami na glowie to co tam robi ? czyzby Polska wracala dosredniowiecza ? , a moze do czasow saskich ? to jest chyba jakas parodia ?!

  Odpowiedz
  IP: 91.57.xx6.xx7 
 • Kary_gość

  23.05.2011, 09:57

  głupiś?

  a ty jakiś idiota jesteś czy co? z jakimi piórami? poucz się trochę historii to będziesz wiedział kto co i po co kompletny ignorancie (lub niedouku). a co, może dresik...

  Odpowiedz
  IP: 83.0.xx6.xx4 
 • _gość

  23.05.2011, 11:19

  kary

  to ty poucz sie historii ,bo ci ludzie dawniej ta polske sprzedali i nic dobrego nie przyniesli . a moze wlasnie sam jestes tym niedoukem albo nie chcesz widziec tej prawdy " za krola sassa itd...." marna szlachta polska ,tylko wojaczka w glowie "

  Odpowiedz
  IP: 93.200.xx7.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.