Władze powiatu spotkały się na konwencie

(fot. powiat.tczew.pl)
Tczew - Władze powiatu spotkały się na konwencie
10 lutego w Światowy Dzień Kociewia odbył się III Konwent władz samorządowych Powiatu Tczewskiego obecnej kadencji. Konwent jest roboczym spotkaniem konsultacyjnym władz samorządowych, mającym na celu omówienie bieżących, jak i strategicznych spraw wszystkich gmin z terenu powiatu tczewskiego.

Włodarze Gmin i Powiatu rozmawiali m.in. o zadaniach aktualnie realizowanych oraz planowanych do przeprowadzenia w 2022 roku przez Powiat, Miasta i Gminy. Starosta podsumował również trzy lata współpracy w obecnej kadencji.

Cel i dewiza jest taka, aby współpracować ze wszystkimi i wzajemnie sobie pomagać, bo wszyscy pracujemy dla dobra powiatu, a ten powiat nie jest tylko nazwą samą w sobie. Są to przede wszystkim gminy, które muszą się równomiernie rozwijać. - mówi Starosta Tczewski, Mirosław Augustyn. - Każda z nich ma swoje ważne sprawy i problemy, ale wspólnymi siłami, przy odpowiedniej współpracy na każdym szczeblu samorządowym będą konsekwentnie rozwiązywane, a owoce tej współpracy widzimy na co dzień.

W trakcie spotkania, samorządowcy zgłosili również swoje potrzeby oraz pomysły na kolejne wspólne remonty dróg oraz chodników. Wskazali m.in. na potrzebę dokończenia remontu drogi w Kulicach, poprawę nawierzchni jezdni drogi relacji Dalwin-Turze oraz budowę chodnika przy szkole w Małych Walichnowach.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -5

  Patriota..._gość

  18.02.2022, 10:57

  Ale!

  Zastanawiać się przyszło każdemu Polskiemu Patriocie czego to na te impreze nie został zaproszony nikt z Konfederacji? Czy Polskość i Patriotyzm jest łzą w oku tych u władzy? Tak się kiedyś robiło i czyniło z Żołnierzami Wyklętymi żeby nie pokazali Narodowi Polskiemu właściwej ścieżki!

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx1 
 • d_gość

  18.02.2022, 11:29

  a wlasciwa sciezka Konfederacji jest taka, zeby przysłowiową połowe Polaków wykląć, wyrzucić, oczernić, zganić i zostawić tylko tych prawych i sprawiedliwcyh

  Cytuj
  IP: 109.197.xx8.xx4 
  +2

  Hoody77_gość

  19.02.2022, 16:57

  Patole

  Konfederaci to totalni debile. Braun nr1. Myślałem że są normalni ale się myliłem. Pokazują to podczas pandemii.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx6.xx4 
 • hit hit_gość

  18.02.2022, 18:52

  kto jest zerem?

  Miro rozwalił K ociewie.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.