Pomagają w likwidacji skutków roztopów

Straż pożarna (fot. tcz.pl)
Tczew - Pomagają w likwidacji skutków roztopów
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 20. do 26. lutego zanotowano łącznie 31 zdarzeń, z czego 16 stanowią pożary, zaś 15 miejscowe zagrożenia.

Ważniejsze zdarzenia

22.02.2012 r. Mały Garc droga na Gręblin - wypadek

Najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych doszło do zjechania samochodu z jezdni i uderzenia w drzewo. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu oraz ewakuacji kierowcy z rozbitego samochodu. Następnie przygotowano i zabezpieczono lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W działaniach udział brał jeden zastęp z OSP Subkowy i dwa zastępy z JRG Tczew.

23.02.2012 r. Tczew ul. Nizinna - pożar altany

Najprawdopodobniej w wyniku podpalenia doszło do pożaru altany ogrodowej. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia jednostki straży pożarnej zastały palącą się w całej objętości murowaną altanę z częściowo zawalonym dachem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru. Po opanowaniu pożaru pomieszczenia altany przeszukano pod względem osób poszkodowanych i przystąpiono do prac rozbiórkowych konstrukcji stropu i dachu oraz dogaszano pogorzelisko. W działaniach udział brały trzy zastępy z JRG Tczew.

W ubiegłym tygodniu zastępy JRG dwanaście razy wyjeżdżały do pożarów śmietników spowodowanych wyrzucaniem gorącego popiołu. W związku z odwilżą, która miała miejsce w minionym tygodniu jednostki OSP i PSP dziesięć razy wyjeżdżały do likwidacji skutków roztopów (zalane piwnice, posesje, drogi).
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia