Gniew. Uwaga na utrudnienia w związku z rewitalizacją

(fot. gniew.pl)
Tczew - Gniew. Uwaga na utrudnienia w związku z rewitalizacją
Gniewski rynek zamienił się już na dobre w plac budowy. Prace rewitalizacyjne idą pełną parą, a wraz z nimi pojawiają się coraz to nowe utrudnienia w komunikacji pieszo-jezdnej, związane ze zmieniającym się każdego dnia otoczeniem. W związku z tym mieszkańcy i turyści powinni zachować szczególną ostrożność poruszając się po starówce. Uważać też powinni interesanci Urzędu Miasta i Gminy Gniew. Obecnie najlepiej do magistratu dojść od strony południowej rynku.

Rozpoczęły się już prace budowlane na chodniku w północnej pierzei rynku, w związku z tym można odnaleźć trudności w przejściu z ulicy Piłsudskiego na plac Grunwaldzki przez otwarte od jakiegoś czasu przejście przy Sali Kameralnej.

W ostatnim czasie wykopy pojawiły się też na terenie fosy zamkowej. W tej części starego miasta, zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków, archeolodzy prowadzą prace wyprzedzające właściwe roboty budowlane. Wykonano 4 wykopy sondażowe, jednak nic z nich nie wynikło. Adaptacja fosy zamkowej polegać będzie na stworzeniu w tym miejscu rekreacyjnej ścieżki pieszo-rowerowej.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • ggggg_gość

    05.07.2018, 14:02

    ffffffff

    Odpowiedz
    IP: 188.146.xx3.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.