"Opanuj się" ze srebrnym gwoździem

Grupa teatralna OPANUJ SIĘ (fot. tcz.pl)
Tczew - "Opanuj się" ze srebrnym gwoździem
Grupa teatralna OPANUJ SIĘ, działająca pod patronatem Stowarzyszenia na Rzecz Młodzieży Tczewskiej, wzięła udział w X Regionalnym Mityngu Teatralnym im. Sławka Kuczkowskiego w Gnieźnie. OPANUJ SIĘ zaprezentowała jury i zebranej publiczności spektakl pt."Ania" w reżyserii Piotra Weintza. Jury festiwalu przyznało grupie OPANUJ SIĘ drugą nagrodę czyli Srebrny Gwóźdź.

W trakcie dwóch dni zmagań na deskach sceny Centrum Kultury eSTeDe zaprezentowały się zespoły z Gniezna, Inowrocławia, Poznania, Czerwonaka, Wągrowca, Witkowa, Mielżyna, Tczewa, Trzcianki i Goleniowa, które walczyły o złoty, srebrny i stalowy gwóźdź oraz nagrodę specjalną Janka Bogusza.

Mityng Teatralny zrodził się już blisko 10 lat temu. Pomysłodawcami byli Sławomir Kuczkowski - kierownik artystyczny Teatru Wizji Czerwona Główka, Jarosław Mixer Mikołajczyk dziennikarz i instruktor teatru lalki, oraz Maciej Kuźniewski wówczas pracownik MDK. Od samego początku atmosferę tworzyli Sławek i Jarek, będąc jednocześnie surowymi jurorami. Od kilku lat motorem Mityngu jest Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Konfraternia Teatralna, które gospodarzy najbardziej widowiskową częścią imprezy - Popołudniówką Teatrów Niszowych. Wysoki poziom spektakli konkursowych, oraz bezkompromisowe jurry, sprawia, że na scenie przeglądu stają solidne teatry z Wielkopolski, Kujaw i innych części Polski.

Spektakl "Ania" wcześniej zdobył laury na następujących festiwalach: I nagroda w XLV Wojewódzkim Konkursie Teatrów Szkolnych o Nagrodę "Bursztynowej Maski" 2009; Brązowa Igła w V Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Małych IGŁA w Ostrołęce; Grand Prix IV Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka pod nazwą "Współczesność w Teatrze" w Wejherowie, wyróżnienie za plastykę ruchu i taniec na 11 Spotkaniach Teatrów Młodych w Warszawie.

Opis spektaklu:

Bohaterką spektaklu jest dziewczynka o imieniu Ania wychowywana przez ojca, który nie radząc sobie w sytuacji samotnego rodzicielstwa ucieka w alkohol, jednocześnie obwiniając córkę za wszelkie niepowodzenia życiowe. Ania ma umiejętność tworzenia swojej wyimaginowanej "krainy radości", która staje się dla niej odskocznią od smutnej rzeczywistości. W spektaklu przeplatają się dwa światy Ani: pierwszy to codzienne relacje z ojcem a drugi to beztroska zabawa w świecie wyobraźni. W przedstawieniu poruszony jest również problem braku głębszej empatii osób, które obserwowały sytuację rodzinną Ani i oprócz niewielkiej pomocy nie zrobiły nic. Spektakl przestrzega, iż taka obojętność ludzka może doprowadzić do tragedii.

scenariusz: Piotr Weintz wraz z grupą
reżyseria: Piotr Weintz

Grupę OPANUJ SIĘ tworzą: Beata Bassara, Agata Suszyńska, Ida Pakizer, Dorota Sawczenko, Magdalena Gulińska, Oskar Jaśniewski oraz instruktor grupy Piotr Weintz.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • :)_gość

  19.04.2010, 13:32

  Brawo !!!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx9 
 • lawstorant_gość

  19.04.2010, 14:21

  Fajna dziewczyna w tym niebieskim, podoba mnie się!

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx8.xx1 
 • +8

  hehehe

  19.04.2010, 14:37

  ...

  fuuu :(

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 

  MichałXXL_gość

  10.02.2011, 17:50

  ...

  wygląda jak śmierć a nie jak kobieta

  Cytuj
  IP: 89.200.xx2.xx4 
 • -2

  wioslarz25_gość

  19.04.2010, 16:01

  romeo

  a mnie ta pierwsza z lewej :-*

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx5 
 • -3

  _gość

  19.04.2010, 17:13

  Mi się podoba pierwsza z lewej i pierwsza z prawej. Koleś też niczego sobie;) Gratulacje dla całej grupy.

  Odpowiedz
  IP: 213.17.xx3.xx9 
 • -1

  znawca 21_gość

  20.04.2010, 15:52

  Blondynki sa najladniejsze ;D Gratuluje grupie :)

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx9.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.