Piętnastoletni Kamil czeka na naszą pomoc

(fot. MOTYLEKK)
Tczew - Piętnastoletni Kamil czeka na naszą pomoc
Kamil ma piętnaście lat i czeka na nowe serce i płuca. Żeby żyć w miarę normalnie, potrzebuje koncentratora tlenu, który pozwoli mu choć na chwilę wyjść z mieszkania i cieszyć się swobodą. Wszyscy możemy pomóc w zakupie urządzenia.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc dla naszego syna Kamila. Nasz syn urodził się z wrodzoną sinizną, wadą serca, z nadciśnieniem tętnicy płucnej. Obecnie ma 15 lat. Wciągu tego okresu przeszedł kilka bardzo skomplikowanych operacji na otwartym sercu, dzięki czemu żyje. W ostatnim czasie (kwiecień 2010) Kamil przeszedł zabieg kardiologiczny, w czerwcu tego roku nastąpiły poważne powikłania - niewydolność serca i nerek. Od roku 2002 Kamil jest pod opieką niemieckiej kliniki Deutsches Herzzentrum w Berlinie. Kamil został zakwalifikowany do transplantacji serca i płuc. Leczenie syna w berlińskiej klinice spowodowane jest faktem, iż kardiolodzy z krajowych klinik, w tym z Akademii Medycznej w Gdańsku, nie podejmują się innego rodzaju leczenia, kwalifikując Kamila do transplantacji serca i płuc. Takich operacji praktycznie w Polsce się nie przeprowadza. Koszty leczenia w berlińskiej klinice, ze względu na długotrwałość i zawiłość procedur NFZ, pokrywane są głównie z kont fundacji oraz osób prywatnych w tym również obywateli Niemiec.

Niemożliwość uzyskania refundacji zakupu kosztownej aparatury ze środków NFZ, zmusza nas do zwracania się o pomoc do każdego, kto taką pomoc może nam okazać. Do utrzymania Kamila przy życiu aktualnie niezbędny jest koncentrator tlenu. Jest to urządzenie którego szacunkowy koszt zakupu wynosi kilka tysięcy złotych. Nowy zakup koncentratora tlenu przekracza nasze możliwości finansowe. Użytkowanie przenośnego, lekkiego koncentratora tlenu umożliwiało wcześniej naszemu synowi wychodzenie z domu na spacery i w miarę normalnie funkcjonować. Brak takiego urządzenia powoduje, iż Kamil nie może opuszczać mieszkania, gdyż waga stacjonarnego koncentratora wynosi 35 kg.

Wszelką pomoc dla Kamila prosimy kierować na konto fundacji:

Fundacja na Rzecz Dzieci i Młodzieży "Fundacja-Pomoc"
ul. Legionów 17 91-069 Łódź

NUMER KONTA:
ING 26 1050 1461 1000 0090 7086 1241
Z dopiskiem: koncentrator
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • m_gość

  22.09.2010, 21:46

  no prosze....jak chodzi o pomoc, to komentarzy brak! zrzuta tczewianie!!!!

  Odpowiedz
  IP: 85.182.xx9.xx2 
 • renia_gość

  23.09.2010, 15:08

  Brak komentarzy..

  tego się nie komentuje ,to się wspiera finansowo tyle wystarczy.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx6.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia