Przez Pelplin przejdzie Orszak Trzech Króli

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Przez Pelplin przejdzie Orszak Trzech Króli
Organizatorzy zapraszają do udziału w Orszaku Trzech Króli, który będzie mieć miejsce 6 stycznia 2019 r. w Pelplinie.

Każdego roku to ogólnopolskie wydarzenie nawiązuje do misterium narodzenia Jezusa Chrystusa. Przez taką klasyczną formę, utartą w przekazach biblijnych, chcemy zobrazować okoliczności pokłonu Trzech Króli, do którego doszło ponad 2 tysiące lat temu.

Pelpliński orszak wyruszy z trzech miejsc na terenie Pelplina i zatrzyma się przed Urzędem Miasta i Gminy. Następnie, wszyscy udadzą się do Bazyliki Katedralnej, w której odbędzie się uroczysta Msza Święta wieńcząca wydarzenie. Po Eucharystii na wszystkich Uczestników będzie czekać przygotowana w katedralnych krużgankach przekąska oraz rozgrzewające napoje. Każdy otrzyma również certyfikat uczestnictwa w Orszaku.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +4

  Max_gość

  03.01.2019, 07:52

  Psieplin i psieplin na tym portalu na zmianę z gniewem. To portal Tczewa czy jakiś pop***ek?

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx3.xx3 
 • +4

  Królik_gość

  03.01.2019, 09:00

  A co z Tczewem?

  A czy przez Tczew też przejdzie jakiś orszak? Jeśli tak, to można by na portalu o Tczewie napisać najpierw o tczewskim orszaku! Co za bajzel noworoczny!

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx6.xx0 
 • +2

  Rysiek_gość

  03.01.2019, 11:56

  hehe

  Po świętach przypomnę mamy Sześciu Króli.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.