Czekają granty z budżetu miasta

Urząd Miasta (fot. tcz.pl)
Tczew - Czekają granty z budżetu miasta
Do 9. grudnia można składać wnioski o granty z budżetu miasta. Prezydent Tczewa ogłosił konkursy ofert na realizację zadań gminy w 2012 r. w zakresie m. in. ochrony zdrowia, pomocy społecznej, czy przeciwdziałania narkomanii.

Zadania będą realizowane w przyszłym roku, a oferty należy składać do 9 grudnia w tczewskim magistracie:

- Czekamy na wnioski organizacji pozarządowych. Co roku zainteresowanie tymi grantami jest spore, liczymy, że będzie tak również teraz - mówi wiceprezydent Tczewa, Zenon Drewa.

Oferty związane są z kilkoma dziedzinami, m. in. ochroną zdrowia (przedsięwzięcia związane z realizacją działań rehabilitacyjnych na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych) - planowana kwota 50 tys. zł, pomocą społeczną (działalność charytatywna, szczególnie w zakresie pozyskiwania pomocy żywnościowej dla osób ubogich ) - planowana kwota 76 tys. zł oraz kulturą fizyczną i sportem (szkolenie sportowe, organizacja zawodów i rozgrywek sportowych dla dzieci i młodzieży zgodnie z programem rozwoju sportu na lata 2011-2014) - planowana kwota 390 tys. zł

- W grę wchodzi też kultura i ochrona dziedzictwa narodowego (organizacja imprez kulturalnych i edukacyjnych, w szczególności koncertów, występów artystycznych, spektakli, konkursów, wystaw, dyskusji, prelekcji. Szczególnie preferowane będą imprezy organizowane na pl. Hallera w okresie lipiec - sierpień 2012 r.) - planowana kwota: 195 tys. zł. Mowa także o przeciwdziałaniu patologiom społecznym (alkoholizm, narkomania), gdzie zależy nam na zwiększeniu dostępności pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych od alkoholu i narkomanii, prowadzenie klubów abstynenckich - planowana kwota 67 tys. zł, udzielaniu rodzinom, w których występują problemy alkoholowe i narkomanii pomocy psychospołecznej i prawnej, a w szczególności ochrony przed przemocą w rodzinie (kontynuacja prowadzenia świetlic środowiskowych, socjoterapeutycznych, klubów dla dzieci, młodzieży i członków rodzin oraz innych placówek ) oraz prowadzenie nowo otwartej świetlicy środowiskowej - planowana kwota 599 070zł. - wylicza Małgorzata Mykowska, rzecznik Urzędu Miasta.

Inne dziedziny, w których można zawalczyć o granty to - przeciwdziałanie narkomanii (punkty konsultacyjne ds. uzależnień) - planowana kwota - 61 tys. zł, prowadzenie profilaktycznych programów informacyjno-edukacyjnych skierowanych do dzieci, młodzieży nauczycieli i rodziców na terenie szkół i innych placówek oświatowo-wychowawczych, oraz prowadzenie zajęć profilaktyczno-terapeutycznych z osobami z problemem alkoholowym i narkomanii i ich rodzin - planowana kwota - 24 tys. zł, organizacja programów, zajęć stanowiących alternatywne formy spędzania czasu wolnego, szczególnie dla dzieci i młodzieży z grup „ryzyka” prowadzonych przez organizacje pozarządowe - planowana kwota: 20 tys. zł, prowadzenie punktu informacji turystycznej (m.in. świadczenie usług informacji turystycznej, bieżąca obsługa turystów, promocja ważnych imprez turystycznych i krajoznawczych) - planowana kwota: 23 tys. zł, upowszechnianie turystyki (organizacja imprez krajoznawczych i turystycznych, rajdów pieszych i rowerowych, wycieczek, spływów kajakowych, wydawaniem opracowań promujących Tczew i region Kociewia) - planowana kwota: 9 tys. zł oraz działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych - planowana kwota: 9 tys. zł. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w Wydziela Spraw Społecznych UM.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +7

  gość 66_gość

  02.12.2011, 07:23

  ile otrzyma organizacja o nazwie Gryf

  Od wielu lat UM Tczew sponsoruje z grantów przestępczą działalność óżnego rodzaju klubów sportowych ( Unia, Wisła) a teraz Gryf. Organizacje otrzymywały, otrzymują dziesiątki tysięcy złotych na działalność związaną z kulturą fizyczną i sportem (szkolenie sportowe, organizacja zawodów i rozgrywek sportowych dla dzieci i młodzieży . Ani jedna złotówka przelana na konta tych klubów nigdy nie trafiła do dzieci. Przerażającym jest fakt że wszyscy o tym wiedzą i nic z tym się nie dzieje.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx1 
 • +3

  słowa !_gość

  02.12.2011, 10:10

  mocne

  Pewnie żaden urzędnik nie poczuje się do odpowiedzi na forum, a tcz nie zapyta, więc jeżeli "gościu 66" masz konkretne dane kto, ile, kiedy to napisz.. Faktem jest, że nie słyszałem o zawodach czy rozgrywkach, które organizowałby "Gryf" dla dzieci czy młodzieży, chętnie dowiem się więcej.

  Cytuj
  IP: 83.30.xxx.xx4 
 • tata_gość

  02.12.2011, 14:27

  Witam W żaden sposób nie jestem związany z gryfem i nie będę. Organizacją zawodów jest chociażby udział zespołów młodzieżowych w lidze wojewódzkiej wówczas pieniądze otrzymywane z UM na szkolenie młodzieży pokrywają koszty takie jak: wyjazd na zawody, podczas organizacji meczów u siebie- opłata za sędziów, opieka medyczna. Chyba ,że te sprawy opłacają rodzice. Piszcie

  Odpowiedz
  IP: 178.183.xx4.xx5 
 • +2

  www_gość

  02.12.2011, 15:00

  Przede wszystkim pytanie dlaczego nie ma jakiejkolwiek informacji o tym na stronie BIP Urzędu Miasta. Pewnie ukaże się po 9 grudnia. Im mniej osób o tym wie, tym lepiej. Tak działa informacja w Tczewie

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx0.xx3 
 • +1

  Pio14

  02.12.2011, 16:19

  --

  NA remont mostu nie ma ale na inne jest. To sie nazywa polityka.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  gość 66_gość

  03.12.2011, 07:53

  uzupełnienie

  rzeczywiście konieczne jest uzupelnienie.Wszelkie kwoty otrzymane z UM np w formi grantów organizacja pod nazwa Gryf przeznacza tylko i wyłącznie na seniorów.W dokumentach przekazywanych do UM figurują informacje że pieniążki wydatkowano na dzieci. 99% tych dokumentów to fikcja. Dobrze o tym wie pan prezydent Drewa który zamiata wszystko pod dywan, Ciekawe co działacze Gryfa mają na niego,

  Odpowiedz
  IP: 193.200.xx1.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia