"Mieszkańcy są wkurzeni". Za mało środków do gmin, a za dużo na most?

Dziura (fot. tcz.pl)
Tczew - "Mieszkańcy są wkurzeni". Za mało środków do gmin, a za dużo na most?
Mieszkańcy są wkurzeni - mówił podczas styczniowej sesji Rady Powiatu Waldemar Pawlusek. Radny tłumaczył, że chodzi o mieszkańców m. in. gminy Subkowy, których zdaniem za mało środków powiatowych na remonty dróg trafia do gmin, a za dużo do miasta - m. in. na remont mostu.

Temat wywołał radny Waldemar Pawlusek:

- Mieszkańcy są wkurzeni, że za mało pieniędzy powiat przeznacza na remonty dróg na terenie naszej gminy - mówił Waldemar Pawlusek, wskazując dziennikarzom m. in. na drogę z Subków w kierunku Radostowa.


Rajca przypomniał, że powiat przekazuje rocznie miastu 2 mln zł na utrzymanie i remonty ulic, które ratusz zgodził się kilka lat temu przejąć od starostwa. Mieszkańcy gminy Subkowy mają też nie rozumieć, dlaczego skoro brakuje na remont dróg, tak duże pieniądze są przeznaczane na remont Mostu Tczewskiego.

- Jeśli chodzi o stan dróg na terenie powiatu, to jest to w zasadzie problem wszystkich kadencji. Trzeba się zastanowić, czy jest to problem numer jeden, czy problemem jeden jest szpital - mówił starosta tczewski, Tadeusz Dzwonkowski - Most Tczewski jest też naszym finansowym ciężarem - nie z naszego zespołu. Środki, które pozyskaliśmy z ministerstwa na remont mostu, w żaden sposób nie mogą być przekazane na inne cele. Jeśli przekażemy to na inne cele drogowe, potem po prostu tego nie rozliczymy.


Starosta dodaje, że niektóre gminy - np. Pelplin - decydują się na współfinansowanie remontów powiatowych dróg, żeby poprawić ich stan. Na takie rozwiązanie nie zdecydował się dotąd wójt gminy Subkowy.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +41

  Fakty nie Mity_gość__gość_gość

  08.02.2018, 10:18

  Pokory Pawlusek !

  Zarówno pan , jak i Dzwonkowski jesteście odpowiedzialni za sytuację z Mostem nad Wisłą , jak również za tczewskie szpitale - za ich przekształcenie , za obsadę kadry zarządzającej i stan finansów ! HIPOKRYZJA bez umiaru !! Dlatego tą radę należy pożegnać BEZ ŁEZ !

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx7.xx3 
 • +7

  ,_gość_gość

  09.02.2018, 08:50

  SŁYSZAŁAM CO INNEGO PRZED WYBORAMI

  OD PISOWCÓW CYT. JAK DOJDZIEMY DO WŁADZY TO MOST BĘDZIE WYREMONTOWANY I CO ?

  Cytuj
  IP: 94.254.xx2.xx4 
 • +6

  Jozef_gość

  08.02.2018, 13:29

  Wszystkie Ręce(Środki)na PELPLIN-może uda się druga kadencja:):):)

  Odpowiedz
  IP: 79.187.xx2.xx9 
 • +7

  mirek_gość

  08.02.2018, 13:31

  zgadzam się z Fakty nie mity. To po pierwsze. Po drugie, Most jest wizytówką. I zawsze nią będzie (do kolejnej wojny). Był piękny, zanim podli Niemcy i jeszcze podlejsi Rosjanie zniszczyli go kilkakrotnie. Teraz też robi wrażenie. A lepiej, żeby wrócił do stanu pierwotnego, bo zawsze będzie pomnikiem architektury i historii. A ludzie? przykro mówić, ale średnia życia to jakieś 75 lat. W skali kosmicznej bez znaczenia. Most dłużej wytrzyma :)

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx3.xx1 
 • +7

  Ja_gość

  08.02.2018, 19:57

  Ta droga łącząca subkowy z radostowm to jest katastrofa jedna dziurę ominiesz a w 10 wpadniesz może się w końcu ogarnięcie a nie wieczne wójt gminy subkowy mowi tylko że jak zrobi się cieplej to ja naprawia i tak jest co roku a jak przeprowadzają ,,remont" to polega to na tym ze przyjedzie rownarka i w największe dziury grózu nasypia a operator rownarki powie że do odbioru od gminy wystarczy a po odbiorze do pierwszych deszczow będzie w miarę wyglądać

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx5.xx1 
 • +7

  Aga_gość_gość

  08.02.2018, 20:07

  Nie tylko

  Zapraszam również na drogi gminne które są w fatalnym stanie. Naszych dziur to nawet rowerem nie można ominąć, A co tu mówić o samochodzie. Dziura na dziurze i jeszcze do tego strasznie głębokie. Chodników brak, oświetlenia brak, placu zabaw brak. Wszystko środki tylko na Subkowy Wieś idą. Czas zacząć remont samochodów na koszt gminy, może w końcu coś zaczną robić. Ciekawe jakby "władza takimi drogami jeździła 10 razy dziennie , pewnie szybko wtedy byłby asfalt.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx5.xx4 
 • Obserwator_gość

  09.02.2018, 17:18

  Stan ul. Leśnej w Czarlinie

  nie wiem jak mieszkańcy os. domków jednorodzinnych mogą jeżdzić po takich dziurach .Pozostała tylko jeszcze ul. Prosta,którą od biedy można przejechać do osiedla.

  Cytuj
  IP: 178.235.xx7.xx6 
 • +1

  c_gość

  09.02.2018, 15:02

  Drogi znajdują się na terenie gminy Subkowy i gmina chce, żeby je wyremontowano, ale nie che na ten cel się złożyć? Inni mieszkańcy powiatu tczewskiego maja się zrzucić na drogi w gminie Subkowy? Pelplin się dorzuca, a Subkowy nie chcą? A jeśli mieszkańcy powiatu tczewskiego mieszkający w mieście Tczewie, chcą, żeby wyremontowano most?

  Odpowiedz
  IP: 5.226.xx3.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA