Nie do wszystkich mieszkań zapuka rachmistrz

Narodowy spis powszechny (fot. www.spis.gov.pl )
Tczew - Nie do wszystkich mieszkań zapuka rachmistrz
Do końca czerwca trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, ale już tylko do najbliższego czwartku (16. czerwca) można spisać się samodzielnie. Jeśli w naszym mieszkaniu rachmistrz nie pojawi się do końca miesiąca, nie musimy się martwić. Okazuje się bowiem, że ankieterzy nie odwiedzą wszystkich domostw.

Jeszcze do czwartku możemy spisać się przez internet, wchodząc na stronę www.spis.gov.pl lub www.stat.gov.pl . Do końca miesiąca możemy też spodziewać się wizyty rachmistrza. Jak do tej pory spis przebiega w Tczewie? W 14 mieszkaniach odmówiono odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie. W takiej sytuacji, jeszcze raz odwiedzi je rachmistrz w towarzystwie zastępcy Miejskiego Komisarza Wyborczego, a jeśli i jemu nie uda się przekonać respondenta, o sytuacji poinformowany zostanie Główny Urząd Statystyczny. Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa grozi karą grzywny do 5 tys. zł. Okazuje się jednak, że nie wszyscy będą opowiadać na spisowe pytania:

- Nie do każdego trafi rachmistrz - wyjaśnia Małgorzata Mykowska z zespołu prasowego tczewskiego magistratu - Zdarza się, że dzwonią do nas zaniepokojeni mieszkańcy z zapytaniem, co robić, bo jeszcze nie odwiedził ich ankieter. Prosimy, by się tym nie martwić. Rachmistrzowie mogą uzyskać informacje drogą telefoniczną, a także na podstawie danych z systemu ewidencji ludności i innych systemów, które zostały przekazane droga urzędową do Głównego Urzędu Statystycznego. Wtedy nie ma potrzeby wizyty w naszym mieszkaniu.

Jak do tej pory, w Tczewie spis przebiega bez zakłóceń, nie było konieczności interweniowania przez służby porządkowe. Jakie pytania słyszymy podczas spisu? Pytają nas m.in. o wiek, wykształcenie, źródła dochodu, ale nie o ich wysokość. Możemy odmówić m. in. odpowiedzi na pytania dotyczące niepełnosprawności i naszego wyznania.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +6

  _gość

  14.06.2011, 15:27

  Skoro wszyscy nie będą spisani to poco tak wogle tą akcje zrobili skoro i tak mają dane w ewidencji ludności.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx0 
 • +5

  kazio_gość

  14.06.2011, 16:14

  Odpowiedź jest oczywista! Polska nie ma co robić z pieniędzmi. ;]

  Cytuj
  IP: 89.200.xx9.xx8 

  lolek445_gość

  23.10.2011, 18:41

  spis powszechny - zwis powszechny

  żeby stowrzyć iluzję sensowności działania tego ..."burdelu"

  Cytuj
  IP: 83.4.xx2.xx8 
 • -1

  ja_gość

  14.06.2011, 21:49

  ja

  miałam ten spis i był dość osobisty bo to czy zamierzam mieć dzieci to wiecie...

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx0.xx7 
 • +1

  -mmm-

  15.06.2011, 10:18

  Spis

  To po co ten spis. Pieniądze niepotrzebnie wydane. Przecież my wszyscy od dawna spisani jesteśmy. Każdy ma pesel, nip, ci co muszą regon. Nasze wszystkie dane po wielokroć już zostały spisane przez różne instytucje.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  ...._gość

  15.06.2011, 10:28

  ????

  a jeżeli rachmistrz u mnie był a mnie akurat nie było to zostawia mi jakąś wiadomość ,że mam się spisać czy jak to jest???

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia