Masz pytania odnośnie rewitalizacji? Tutaj uzyskasz na nie odpowiedź

Punkt rewitalizacji działa na Podmurnej 12 (fot. tcz.pl)
Tczew - Masz pytania odnośnie rewitalizacji? Tutaj uzyskasz na nie odpowiedź
Od początku lipca w Tczewie przy ul. Podmurnej 12 działa Punkt Informacyjny Rewitalizacji Starego Miasta. Placówka ma pomóc w przywróceniu zdegradowanym obszarom Starego Miasta dawnej świetności.

W wyremontowanej niedawno kamienicy wolontariuszki projektu "Rewitalizacja strefy A obszaru zdegradowanego Starego Miasta w Tczewie" udzielają informacji na temat działań społecznych oraz ruchu samopomocy realizowanych na terenie Starego Miasta między innymi w ramach organizacji kolejnych edycji inicjatywy pn. Święto Ulicy. W Punkcie można odebrać folder informacyjny dotyczący działań podejmowanych w ramach rewitalizacji, w tym na temat Święta Ulicy.

- Do odwiedzin w Punkcie Informacyjnym zapraszamy w okresie wakacyjnym od poniedziałku do środy w godzinach 12.00-14.00. - zachęca Sławomir Chodorowicz.

Przypomnijmy, że jeszcze do niedawana punkt działał w zabytkowej kamienicy przy ulicy Chopina 33. Dlaczego tam? Sami urzędnicy przyznawali, że wielu mieszkańcom grodu Sambora ten obiekt kojarzy się z niesławnym lokalem zwanym ironicznie "złotym rogiem", który w historii dzielnicy zasłynął z tęgich burd i bijatyk. Może właśnie dlatego wybrano to miejsce, a sami pracownicy magistratu twierdzili, że chcieli zmienić ten stereotyp i nadać miejscu "nową twarz". Poza tym, kamienica przy ul. Chopina 33 jest jednym z nielicznych staromiejskich obiektów należących do miasta. Później punkt rewitalizacji trzeba było przenieść - do niedawno wyremontowanego obiektu przy ulicy Podmurnej 12. Projekt "Rewitalizacja strefy A obszaru zdegradowanego Starego Miasta w Tczewie" jest finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • ami_gość

  15.07.2011, 15:38

  Dlaczego punkt rewitalizacji "trzeba było przenieść" na Podmurną?

  Odpowiedz
  IP: 77.114.xx4.xx1 
 • Ali-gator_gość

  16.07.2011, 09:26

  "Placówka ma pomóc w przywróceniu zdegradowanym obszarom Starego Miasta dawnej świetności..." - na początek proponuję polikwidować i nie wydawać zgody na działalność sklepów typu "wszystko za 5 złotych" i "tanie domy mody", bo to żenada na całym froncie rewitalizacji! Sami mieszkańcy mogą się do tego przyczynić - nie robiąc zakupów w takich sklepach.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx9 
 • +1

  sese_gość

  17.07.2011, 10:27

  Starówka - wizytówka miasta

  Zgadzam się w 100%. Nie mam nic przeciwko tego typu sklepom, niech są i te za 5 zł i sklepy z odzieżą używaną, ale dlaczego w samym centrum miasta ? Jeśli dobrze rozumiem rewitalizacja ma objąć wszelkie aspekty starego miasta czyli nie tylko nawierzchnie, budynki, tereny zielone czy małą architekturę, ale również usługi ? Jeśli tak to nie ma tam miejsca na tego typu "sklepy", bo mieszkańców przyciąga, ale tylko na godzinę, a gości odstrasza. Nawiążę do starówki w Chojnicach. Pięknie odrestaurowana, tętniąca życiem. Dlaczego nie wzorować się na bliskich sąsiadach i w tym kierunku właśnie pójść ?

  Cytuj
  IP: 109.197.xx1.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia