Dom Przedsiębiorcy. Będą współpracować z uczelniami

List podpisano w Domu Przedsiębiorcy (fot. tcz.pl)
Tczew - Dom Przedsiębiorcy. Będą współpracować z uczelniami
Tczewski Dom Przedsiębiorcy ma kolejnego partnera. Przedstawiciele magistratu oraz Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Kwidzynie podpisali list intencyjny o porozumieniu i współpracy. Ten krok ma przyczynić się do wzbogacenia oferty tczewskiej placówki.

W imieniu władz miasta dokument podpisał Adam Burczyk, wiceprezydent Tczewa, ze strony uczelni - jej rektor prof. Stefan Angielski:

- Nasza szkoła ma 2 wydziały - Wydział Zarządzania i Ekonomii oraz Wydział Zdrowia. Myślę, że oba mogą się przyczynić do tego, że nasza współpraca będzie interesująca. Mamy wiele ciekawych doświadczeń, które możemy przekazać. Przyjrzymy się też temu, co dzieje się tutaj w Tczewie, by dostosowywać naszą uczelnię do potrzeb tczewskiego rynku - powiedział nam rektor kwidzyńskiej uczelni.

Nowy partner i perspektywy współpracy cieszą urzędników:

- Współpraca z placówką ma zaowocować przybyciem do Tczewa wykładowców z poszczególnych dziedzin. Spodziewamy się współpracy z wykładowcami z marketingu, zarządzania firmami i liczymy na bliską współpracę, która sprawi, że Powiślańska Szkoła Wyższa będzie przysyłać do nas studentów na praktyki. - mówi Hanna Pietrzkiewicz, kierownik Domu Przedsiębiorcy.

W zawartym porozumieniu uczelnia zobowiązała się do przeprowadzenia w Domu Przedsiębiorcy wykładów dotyczących marketingu firmy oraz zarządzania i ekonomii. Gmina Miejska Tczew natomiast udostępni miejsce do przeprowadzenia wykładów (czyli Dom Przedsiębiorcy) oraz będzie informowała zainteresowanych o możliwości skorzystania z takich spotkań. Uczelnia i samorząd podejmą też działania promocyjne w celu upowszechniania misji obu partnerów. Dodajmy, że podobną umowę umowę o współpracy władze miasta podpiszą jeszcze w tym tygodniu z Pomorską Szkołą Wyższą w Starogardzie Gdańskim. Potem współpracę z tczewską placówką mają nawiązać uczelnie z Trójmiasta.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (12)
dodaj komentarz

 • +8

  x_gość

  07.09.2011, 08:06

  nie wiem- śmiać się czy płakać ?

  Odpowiedz
  IP: 83.0.xx6.xx4 
 • +3

  PLUSUJEMNY_gość

  07.09.2011, 09:15

  Żeby tylko nie zgłupieli...

  od ilości wykładów ,szkoleń,konferencji!A kiedy nawiązanie współpracy z AKADEMIĄ BOLKA I LOLKA!A tak poważnie,ciekawe ile te wszystkie kontakty będą kosztowały tczewskiego podatnika?

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xx4.xx9 
 • +4

  Pana P. należy pogonić (PNP)_gość

  07.09.2011, 09:27

  Żenujący pomnik fanaberii urzędniczej

  Nic z tego nie będzie. To są zabiegi przypominające próbę ugotowania "zupy z gwoździa", albo osłodzenia herbaty przy pomocy mieszania jej kolejną łyżeczką. Gdyby urzędnicy inwestowali swoje prywatne pieniądze w takie przedsięwzięcia, już dawno chodzili by w samych gaciach i na bosaka. Jeśli nie odsunie się od władzy ekipy pana Pobłockiego, to Tczew zejdzie na psy.

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx7.xx0 
 • +3

  aja_gość

  07.09.2011, 09:29

  a czym oni chcą zarządzać?

  Odpowiedz
  IP: 178.42.xx9.xx1 
 • +4

  bx457_gość

  07.09.2011, 10:10

  liczą się konkrety.

  Stop!!! Mamy PUP, CED, który poza obecną działalnością moze byc wykorzystany również do szkoleń i w tym zakresie. Mnożą się różne "byty" majace ponoć zaktywizować społeczeństwo w kwestii podejmowania przedsiębiorczych działań. Mam nieodparte wrażenie, ze głównie chodzi o miejsca pracy dla "urzędników" a nie o korzyści dla beneficjentów, potencjalnych przedsiębiorców. Przecież to kosztuje. Wykladowcy z PSW w Kwidzynie i innych uczelni nie pracują za darmo. Wyłożą " to i owo" i co?. Proszę ocenić wyniki działalności tej instytucji za rok, 2 lata. Będzie informacja ile osób przeszkolono. Ale co na tym zyskali mieszkańcy Tczewa? Ile osób w wyniku działań tej instytucji poprowadzi swoje "biznesiki"? Nie o szkolenia chodzi, ale o konkrety w np. pomoc przy napisaniu biznes planu, składaniu wszelkiej maści wniosków do urzędów, zdobyciu środków na działalność, itp. Tczewianie ( i nie tylko) potrzebują konkretnych pomocy a nie "mędrkowania".

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx1.xx0 
 • +1

  mieszkanka_gość

  07.09.2011, 11:45

  Ta racja zgodzę się tutaj z bx457_gość. Obecnie jest pełno szkoleń właśnie tego typu z zarządzania czy też marketingu. Bardziej w dzisiejszych czasach biurokratycznych liczy się pomoc dzięki której młode osoby, które chcą rozkręcić swój biznes i nota bene mają na niego pomysł, przejść przez długą drogę biurokracji i Kruczków prawnych. Niestety uczelnie w małej ilości, ba chyba wgl uczą tego... Po za tym, czemu wyższa szkoła z Kwidzyna? Jeżeli jest to miasto TCZEW to logiczne jest, że większość studentów dojeżdża bądź studiuje w Gdańsku lub też w Elblągu. Sądzę, że pierw "DOM PRZEDSIĘBIORCY" powinien nawiązać z nimi współpracę. I jeżeli chodzi o praktyki? To w takim razie pierwszeństwo będą mieli studenci z Kwidzyna?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx1 
 • +1

  Poblocky Wirtschaft_gość

  07.09.2011, 13:09

  Urzędnicze Imperium Mirosława Wąsatego KOSZTUJE!

  Bulwar Nadwiślański; Przystań Latochy; CWRDW; Most Przegiętej Pały; Centrum Przesiadkowe; Dom Wyobrażeń o Przedsiębiorczości; Przekładka Nawierzchni Ulic czyli "rewitalizacja-degradacja"; Zaplecze Gastronomiczne KLOPS - MOPS... Czas na PNP - pogonić go.

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx7.xx0 
 • +1

  matko chłopie_gość

  07.09.2011, 13:52

  ależ ty go nienawidzisz! czyżby Razem i Osobno już zaczęło kampanię wyborczą. Take it easy - w październiku to nie te wybory. macie jeszcze trzy lata na jątrzenie

  Cytuj
  IP: 89.200.xx2.xx4 
  +5

  Krytyka podstawą demokracji_gość

  07.09.2011, 17:01

  Do "matko chłopie"

  Nazywanie nienawiścią i jątrzeniem krytyki osoby piastującej funkcje publiczne jest formą tłumienia takiej krytyki, czyli totalitaryzmem. Patrzenie władzy na ręce nie może ograniczać się do samej kampanii wyborczej, bo wówczas okres kadencji mógłby być stracony, więc dla dobra mieszkańców i wyborców, a i samych rządzących jest lepiej, kiedy można na bieżąco dokonywać krytyki. Tym bardziej, że ta władza nie czeka do wyborów by nagłaśniać swoje "sukcesy". Rzucanie podejrzeń na RiO jest z kolei podłą insynuacją. RiO jest w koalicji z PNP i PiS.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx3 
 • +2

  zenek_gość

  07.09.2011, 20:34

  to kolejna fikcja

  pozorowane działania i marnowanie naszych podatków

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx4 
 • +1

  ._gość

  08.09.2011, 12:53

  KITY Z SATELITY

  Dzięki Zenkowi i jego następcom

  Odpowiedz
  IP: 95.40.xx6.xx0 
 • wykształcona_gość

  08.09.2011, 14:05

  po co ?!

  Do Władz jesteście ŻENUJĄCY: CED praktycznie już nie istnieje. Za waszym przyzwoleniem straciliśmy coś co nas wyróżniało spośród tysiąca miasteczek. Swoją drogą ciekawe jakie macie pomysły na zagospodarowanie tego budynku. Kolejny bank ?! Uczelnie Wyższe w Tczewie ? dla kogo ?! wszyscy którzy chcą studiować, korzystają z ofert w Elblągu ( blamaż dla nas), Trójmieście albo wyjeżdżają poza województwo. "Marketing, zarządzanie firmami'? Jaki marketing, jakie zarządzanie firmami ! W Tczewie wszystko ledwie zipie. Brak atrakcyjnych miejsc pracy. Dla młodych, wykształconych i ambitnych, którzy nie mają wazeliny na palcach i zamiast gwary posługują się językami indoeuropejskimi to miasto NIC nie może zaoferować. Ani w kwestii edukacji, ani rozwoju osobistego i pracy. W nieco lepszej kondycji stoi kultura, ale to tylko za sprawą garstki osób które mają coś pod sufitem.

  Odpowiedz
  IP: 83.238.xx9.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.