Pogotowie protestacyjne w aptekach na Pomorzu

Jest groźba, że nie kupimy leków ze zniżką (fot. tcz.pl)
Tczew - Pogotowie protestacyjne w aptekach na Pomorzu
Boleśnie mogą odczuć zawirowania odnośnie tzw. ustawy lekowej pacjenci. Nie dość, że lekarze opatrują nasze recepty pieczątką "refundacja do decyzji NFZ", to teraz pogotowie protestacyjne rozpoczęli pomorscy aptekarze. Farmaceuci obawiają się, że NFZ będzie ich karał za realizowanie wspomnianych recept z pieczątką "do decyzji NFZ".

Pomorscy aptekarze nie zgadzają się na nowe zapisy ustawy o refundacji leków. Obawiają się kar finansowych ze strony funduszu. Farmaceutów dziwi także, że z ustawy zniknął zapis dotyczący braku kar dla aptekarza za niewłaściwe wypisanie recepty, natomiast jest taki punkt odnośnie lekarzy.

- W projekcie nowelizacji zabrakło możliwości odwołania się aptekarzy od decyzji kontrolerów NFZ do prezesa funduszu - wyjaśniał na antenie Radia Gdańsk wiceprezes Gdańskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej, Michał Pietrzykowski.

Na razie apteki mają być oflagowane. Decyzje o ewentualnym zaostrzeniu protestu mają zapaść po 23. stycznia. Pojawiają się zapowiedzi, że lekarstwa będą wydawane tylko z pełną odpłatnością. Dodajmy, że już teraz Naczelna Rada Aptekarska wzywa farmaceutów do nierealizowania recept z błędami formalnymi, czy z pieczątkami "Refundacja do decyzji NFZ".
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • Gość_gość

  15.01.2012, 00:05

  A Tusk jak nie na urlopie (teraz) to gra w gałę. PO dba o służbę zdrowia - przypomnę zapis audio przekręciary Sawickiej - posłuchajcie jej i pomyślcie, że jej koledzy teraz pociągają za sznurki w tym burdelu. Gratuluję wyborcom PO link: http://www.youtube.com/watch?v=apBvpyH3rSw&feature=related

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xxx 
 • mnie juz nic nie zdziwi :(_gość

  16.01.2012, 10:28

  można było się tego spodziewać

  po tym "rządzie". A wszystko by żyło sie lepiej, tylko ciekawe komu... Polacy - głupi naród, nie widział ( a raczej nie chciał widzieć) jak PO rozkrada nasze państwo i dali przyzwolenie na ciąg dalszy złodziejstwa. A zobaczycie będzie jeszcze gorzej. Nie ma co sie oszukiwać. Także dziękujemy wam - wyborcom platfusów.

  Odpowiedz
  IP: 83.12.xx3.xx7 
 • -2

  ~_gość

  16.01.2012, 11:45

  panie premierze

  proszę nie przejmować się pacjentami-to są chorzy ludzie !!!

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx6.xx8 
 • - wybiją nas jak nic_gość

  16.01.2012, 14:01

  polski rząd ostatnio prześciga Hitlera -

  a możeby tak zebrać podpisy o do Brukseli wysłać, że premier i jego rząd działają na szkodę ludzi. skoro jedna rodzina mogła "pozdejmować" wszystki krzyże to 10 osób skieruje wzrok europy na tych (cenzura) (cenzura) i (cenzura). nie ma się co oszukiwać POLSKI RZĄD CHCE WYKOŃCZYĆ POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO -----------------do gościa co go już nic nie zdziwi: nie ma co zwalać winy na wyborców PO gdyby ci co im się nie chciało iść jednak poszli i zagłosowali na kogokolwiek innego to by coś zmieniło. ------przecież było wiadomo, że ONI NAS WYKOŃCZĄ-OD NAJMŁODSZYCH (co za (cenzura) posłał dzieci wcześniej do nieprzystosowanej szkoły bo place zabaw niczego nie zmieniają) PRZEZ MŁODYCH (zgnoić, zgnębić, zrobić wszystko żeby nie mieli pracy a potem się dziwić, że kto może ucieka z kraju) AŻ DO EMERYTÓW (kto da radę przeżyć za tak niską emryturę??? a ZUS stawia sobie budynki z marmuru-patrz Gdańsk) TYLKO PATOLOGIA MA TU DOBRZE-W ŻADNYM IMNNYM KRAJU PIJAK NA WÓDKĘ OD PAŃSTWA NIE DOSTAJE

  Odpowiedz
  IP: 178.42.xx2.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.