Już trzeci przetarg na budowę przystani dla małych jednostek

Teraz harcerze korzystają z prowizorycznego zejścia i pomostu (fot. tcz.pl)
Tczew - Już trzeci przetarg na budowę przystani dla małych jednostek
Urząd Miejski ogłasza już trzeci przetarg na realizację pomostu cumowniczego w ramach projektu Pętla Żuław. Poprzednie dwa nie przyniosły rozstrzygnięcia. Władze miasta jednak uspakajają, że pomosty powstaną, bo są chętni do ich wybudowania. Nowa przystań dla małych jednostek pływających, która będzie służyć m. in. miłośnikom wioślarstwa, powstanie na wysokości dawnego hangaru Unii.

O przygotowaniach do budowy pomostów, pisaliśmy już na łamach naszego serwisu kilkukrotnie. W ramach zadania ma powstać zejście z poziomu ulicy specjalnie wyprofilowanymi schodami do płaszczyzny wody i pływający pomost, który pozwoli żeglarzom i wioślarzom spokojnie zwodować łódkę. Zadanie ma kosztować nieco ponad milion złotych, z czego 60 procent stanowi dofinansowanie zewnętrzne. Okazuje się, że na razie inwestycja wsparta unijnymi środkami nie ma w Tczewie szczęścia - władze miasta ogłaszały już dwa przetargi, które mają pomóc wyłonić wykonawcę. Teraz czas na trzeci:

- Poprzedni przetarg został unieważniony z uwagi na to, że wpłynęła tylko jedna oferta, która nie była zabezpieczona wadium (wadium wpłynęło po terminie). W związku z koniecznością przeprowadzenia kolejnej procedury przetargowej przesunięciu ulegnie termin realizacji zadania - do przełomu kwietnia i maja 2012 r. - wyjaśnia Małgorzata Mykowska, rzecznik Urzędu Miasta w Tczewie.

Otwarcie ofert w przetargu przewidziano na połowę października br.:

- Wszystkie gminy biorące udział w projekcie postanowiły czekać na zamknięcie zadania tak długo, aż my to zrealizujemy. - tłumaczy Adam Burczyk, zastępca prezydenta Tczewa.

Pomost jest elementem projektu "Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013. Jest to projekt ponadregionalny, zakładający kompleksowy rozwój turystyki wodnej w Obszarze Delty Wisły i Zalewu Wiślanego. Obszar objęty projektem to tereny Żuław i Zalewu Wiślanego wraz z Mierzeją Wiślaną, czyli łącznie 13 partnerów z dwóch województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W ramach projektu przewidziano stworzenie wysokiej jakości infrastruktury turystycznej, spełniającej wysokie standardy - unikatowej sieci portów i przystani żeglarskich oraz pomostów cumowniczych z uwzględnieniem zasady zrównoważonego rozwoju. Sieć będzie służyć amatorom sportów wodnych i turystom, których "Pętla" ma zachęcić do częstych wizyt na Pomorzu. Pierwszy etap zadania będzie kosztował około 86 mln zł, kolejny 80 mln zł.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +1

  _gość

  14.09.2011, 09:36

  Ciekawe dlaczego wpłynęła tylko 1 oferta? Jeżeli wpłynęła tylko 1, to co ma oznaczać informacja, że są chętni do budowy tej przystani. Tylko 1 oferta świadczy o tym, że nie ma chętnych. Wszystkie gminy będą czekać na Tczew. Ciekawe, czy nasi urzędnicy wypłacają sobie regularnie premie i nagrody za swoje działania i sukcesy? Myślę, że tak bo kasa pochodzi z naszych podatków, więc można ją wydawać lekką rączką.

  Odpowiedz
  IP: 213.17.xx8.xx5 
 • +2

  GryFFF

  14.09.2011, 09:55

  Jak się patrzy na te wszystkie realizacje projektów i z jakim mozołem to wszystko się robi, to czasami aż się chce założyć na szyję pętlę... Żuław.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  żeglarz_gość

  14.09.2011, 10:49

  tylko nie budujcie slipu tak jak przy rest.,,Przystań,,,bo to totalna porażka za nasze pieniądze i wstyd olbrzymi dla projektanta...i co dalej z tym żle zaprojektowanym slipem....gdzie gwarancja...../ruszcie tyłki urzędasy. Czekamy i patrzymy uważnie .....

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx2 
 • -3

  jack_gość

  14.09.2011, 11:15

  xd

  i kto z tego bedzie korzystał ?

  Odpowiedz
  IP: 83.30.xx9.xx4 
 • +2

  wioslarz25

  14.09.2011, 12:04

  Jest cały czas

  "powstanie na wysokości DAWNEGO hangaru Unii" Do autora tekstu: To jest hangar Unii Tczew a nie, BYŁ !!!

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  wioslarz25

  14.09.2011, 12:06

  wioślarze

  A z prowizorycznego pomostu korzystają wioślarze bo należy do nich i własnoręcznie go spychaliśmy do wody.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.