Fajerwerki spowodowały pożar?

straż (fot. tcz.pl)
Tczew - Fajerwerki spowodowały pożar?
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 27.12.2010 roku do 02.01.2011 roku zanotowano łącznie 32 zdarzeń, z czego 9 stanowią pożary, zaś 23 miejscowe zagrożenia.

28.12.2010 r. Tczew ul. za Dworcem - pożar w budynku

Prawdopodobną przyczyną pożaru, do którego doszło w opuszczonym budynku produkcyjnym na terenie byłej Fabryki Drożdży, było podpalenie śmieci i odpadów drewnianych. W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG Tczew.

29.12.2010 r. Tczew ul. Za Dworcem - wyciek gazu

W wyniku wykręcenia zaworu przez osoby zbierające złom, doszło do wycieku gazu w opuszczonym budynku produkcyjnym na terenie byłej Fabryki Drożdży. Sprawdzono zawartość gazu w powietrzu, urządzenie pomiarowe wskazało stężenie wybuchowe. Do czasu uszczelnienia rury gazowej przez ekipę pogotowia gazowego teren zabezpieczono. W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG Tczew.

01.01.2011 r. Szprudowo, gmina Gniew - pożar w budynku

Prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia przez noworoczne fajerwerki doszło do pożaru słomy w budynku gospodarczym. W wyniku pożaru spaleniu uległa zmagazynowana słoma i część drewnianego stropu. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Tczew i 2 z OSP Gniew.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +6

  mieczyslaw

  05.01.2011, 13:30

  nie fajerwerki,

  a głupota ludzka i nieostrożność. Rzeczy martwe i natura nieożywiona mają to do siebie, że same nic nie zrobią.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.