Waloryzacja rent i emerytur w toku

Pieniądze
Tczew - Waloryzacja rent i emerytur w toku
W ciągu miesiąca do emerytów i rencistów trafi blisko 8,5 mln listów z ZUS. Znajdą się w nich informację o wysokości świadczenia po waloryzacji.

Każdego roku w marcu Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadza waloryzację emerytur i rent. Zwaloryzowane świadczenia są wypłacane automatycznie w terminach, w których klienci standardowo otrzymują emeryturę lub rentę.
Wkrótce wszyscy objęci waloryzacją otrzymają list z ZUS z informacją o nowej wysokości świadczenia. Pierwszych 710 tys. listów wysłano 11 marca, ostatnie zostaną wysłane 12 kwietnia. Łącznie, w ciągu miesiąca do emerytów, rencistów oraz osób na świadczeniach przedemerytalnych trafi prawie 8,5 mln listów.

- Tegoroczna waloryzacja będzie kwotowo-procentową. Jej procentowy wskaźnik wynosi 102,86. W tym roku jednak świadczenia wyższe niż minimalne gwarantowane przez państwo wzrosną nie mniej niż o 70 zł. Najniższa emerytura, renta z powodu całkowitej niezdolności do pracy, renta socjalna i rodzinna wzrosły do 1100 zł, a renta z powodu częściowej niezdolności do pracy - do 825 zł. Waloryzacją objęte są świadczenia wypłacane przed 1 marca. - wyjaśnia Regionalny Rzecznik Prasowy, województwa pomorskiego
Krzysztof Cieszyński.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • rencista_gość

  16.03.2019, 13:29

  WOW !!! Szaleństwo ciekawe co taki człowiek ma zrobić z tym 1100 zł ?? Może ktoś mi wytłumaczy.

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx7.xx1 
 • Emeryt_gość

  16.03.2019, 17:57

  Jak ktoś ma 5000zł. Lub więcej to naprawdę ma kłopot na co to wydać!

  Cytuj
  IP: 83.20.xx9.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.