Mateuszek czeka na Twój list

Mateusz Szostak (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Mateuszek czeka na Twój list
Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja dobroczynna polegająca na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Kilka dni temu dołączył do niej 5-letni Mateusz z Tczewa.

Chłopczyk zmaga się z mukowiscydozą - nieuleczalną chorobą genetyczną. Widząc jak wielu dzieciom takie przesyłki sprawiają radość i jak bardzo potrafią dodać siły do walki z chorobą, mama Mateusza postanowiła zgłosić syna do Marzycielskiej Poczty. Jak sama przyznaje, Mateuszek uwielbia otrzymywać listy i kartki kierowane właśnie do niego.

- Mateuszek urodził się 22 maja 2006 roku, jako zdrowe, piękne dzieciątko. Od samego początku bardzo często chorował na przewlekłe zapalenia dróg oddechowych i inne ciężkie do zdiagnozowania choroby. Przebywając z nim niejednokrotnie całe dnie i noce w szpitalach, zauważyliśmy ukrywaną bezradność lekarzy, która jak się później okazało, opóźniła zdiagnozowanie tej strasznej choroby. Jego pobyty w szpitalu były częstsze niż pobyty w domu. Podczas jednego z kolejnych pobytów, pierwszy raz padło z ust jednego z lekarzy słowo "mukowiscydoza" i podejrzenie tej choroby u Mateuszka. Po wykonaniu specjalistycznych badań, pobraniu krwi do badań genetycznych, pomimo naszych modlitw i błagań oraz nadziei, że mimo podejrzeń, badania nie potwierdzą tej strasznej choroby, stało się inaczej. To dla nas zabrzmiało jak wyrok: Mateuszek jest chory na genetyczną, jak do tej pory nieuleczalną, śmiertelną chorobę, mukowiscydozę. To wielki cios i uczucie, które trudno opisać. To co przeżywaliśmy wtedy i przeżywamy do tej pory, może tylko wiedzieć osoba będąca w takiej samej sytuacji jak my. Po dwóch miesiącach pobytu w szpitalu, Mateuszek wrócił do domku i od tej pory, z pomocą ludzi o wielkich sercach każdego dnia walczymy o przedłużenie mu życia.- pisze mama Mateuszka.

Każdy może sprawić, aby na twarzy małego mieszkańca Tczewa zagościł uśmiech. Adres pocztowy chłopca wraz z opisem jego zainteresowań i krótką biografią można odnaleźć w jego profilu na stronie Marzycielskiej Poczty: http://marzycielskapoczta.pl/mateusz-szostak/
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +7

  _gość

  29.02.2012, 09:36

  1% dla Matiego: http://mati-szostak.pl/

  Odpowiedz
  IP: 83.13.xxx.xx6 
 • mala_gość

  01.03.2012, 14:59

  zdrówka Mateuszku!

  trzymaj sie mocno!

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • +5

  Ekhm_gość

  29.02.2012, 17:51

  Mukowiscydoza

  Jesli mi wiadomo, jakby nasze p***one Państwo refundowało przeszczep płuc Mateusz byłby dzieckiem chorym, ale na pewno by nie cierpiał tak jak to się cierpi przy mukowiscydozie.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx2 
 • +8

  tak _gość

  29.02.2012, 19:26

  pijakom dają a dla dzieci nic

  Odpowiedz
  IP: 80.203.xx8.xx3 
 • +3

  mała_gość

  01.03.2012, 14:59

  dokładnie

  pijusy i nieroby ciągna z MOPSu, a ludzie cieżko chorzy nie maja sie za co leczyć..

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • SYLWIA_gość

  01.03.2012, 21:25

  POZDROWIONKA

  ZDRÓWKA I JESZCZE RAZ ZDRÓWKA

  Odpowiedz
  IP: 46.112.xx6.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia