W Gniewie debatowano o bezpieczeństwie

Debata społeczna (fot. KPP Tczew)
Tczew - W Gniewie debatowano o bezpieczeństwie

zobacz galerię zdjęć: 4
W miniony piątek policjanci w Domu Pomocy Społecznej w Gniewie przeprowadzili debatę społeczną dotyczącą "Bezpieczeństwa w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania". Stróże prawa mówili o bezpieczeństwie osób starszych oraz jak można wpłynąć na bezpieczeństwo w swoim otoczeniu korzystając z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i Moja Komenda.

Tczewscy policjanci w miniony piątek (10 listopada br.) o godz.11.00 w Domu Pomocy Społecznej w Gniewie przeprowadzili debatę społeczną pod hasłem: "Bezpieczeństwo w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania". W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie oraz z Komisariatu Policji w Gniewie, przedstawiciel Powiatowego Rzecznika Konsumenta oraz zaproszeni seniorzy.

- Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na przestępstwa, których dopuszczają się sprawcy na szkodę osób starszych. Przestrzegali m. in. przed oszustami działającymi tzw. metodą "na wnuczka" czy też "na policjanta". W przygotowanej prezentacji mundurowi przedstawili mechanizm działania przestępców, którzy dzwoniąc przeważnie do osób starszych udają bliskich i wyłudzają pieniądze. Stróże prawa w czasie debaty mówili również o prawidłowym zabezpieczaniu swojego mieszkania, bezpieczeństwie podczas korzystania z internetu, a także o jak uchronić się przed kradzieżą. Przedstawiciel Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Tczewie mówił o zachowaniu szczególnej ostrożności przy zawieraniu umów oraz jakie ma prawa osoba, która zawiera taką umowę. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.

Mundurowi prowadzący spotkanie podkreślił między innymi jak duże znaczenie ma dla policjantów zapewnienie bezpieczeństwa w najbliższym otoczeniu każdego mieszkańca. Dlatego mundurowi mówili o narzędziu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, które pozwala zdiagnozować problemy w danym miejscu, a jednocześnie ma wpływ na bliższy kontakt społeczeństwa z policjantami. W spotkaniu przedstawiona została także aplikacja Moja Komenda, za pomocą której każda osoba może szybko skontaktować się z dzielnicowymi.

W trakcie debaty rodziły się wśród obecnych osób pytania, na które odpowiadali prelegenci. Konsultacje pozwoliły na wymianę informacji oraz poznanie potrzeb i oczekiwań seniorów w kwestii bezpieczeństwa.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Czy jesteś za likwidacją przedmiotu religii w szkołach publicznych?

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA