Biesiady literackie w piątkowe popołudnia - m. in. Środa, Wiśniewski, Hołownia

Biesiady literackie (fot. CWRDW)
Tczew - Biesiady literackie w piątkowe popołudnia - m. in. Środa, Wiśniewski, Hołownia
Piątkowe popołudnia aż do czerwca zapowiadają się w Tczewie niezwykle ciekawie dla miłośników książek i literackich dyskusji - gród Sambora odwiedzi 9 niezwykłych osób - m. in. Janusz L. Wiśniewski, Magdalena Środa i Szymon Hołownia. Na początek - już w najbliższy piątek (04.03) spotkanie z polską alpinistką i himalaistką - Anną Czerwińską.

"Fabryka Sztuk" Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych serdecznie zapraszają na cykl biesiad literackich "Czytaj, aby zrozumieć świat… kobiet. Czytaj, aby zrozumieć świat… mężczyzn". Spotkania są niepowtarzalną okazją do poznania wyjątkowych ludzi, kobiet i mężczyzn, którzy swoimi śmiałymi dokonaniami, odkryciami, czy też nietuzinkową działalnością na trwale wpisali się w historię Polski i świata. Podczas wiosennej edycji, marzec-kwiecień 2011, poznamy niezwykle charyzmatyczne i silne osobowości - Annę Czerwińską, Michała Jagiełłę, Janusza Leona Wiśniewskiego, Magdalenę Środę oraz Jacka Hugo-Badera. Kolejna edycja to maj - czerwiec - tu do Tczewa przyjedzie m. in. Szymon Hołownia. Spotkania prowadzi Krystian Nehrebecki.

- Zapraszamy na spotkania każdego, kto chce poznać wspaniałych ludzi. Czeka nas różnorodność dyskusji - od feminizmu, poprzez podróże, prozę, do spraw związanych z etyką i religią. Tego nie można przegapić - przekonuje Alicja Gajewska, dyrektor "Fabryki Sztuk".
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Cykl rozpocznie się 4 marca spotkaniem z Anną Czerwińską. Wyjątkową kobietą - alpinistką i himalaistką. To pierwsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi. Zdobywczyni sześciu ośmiotysięczników. Najstarsza kobieta, której udało się stanąć na szczycie Mt. Everestu. Autorka książki "GÓRFANKA". Zapraszamy 4 marca 2011r., godz. 17.00. Wstęp wolny. Cykl spotkań zakończy się w czerwcu br.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +3

  Margarita_gość

  02.03.2011, 08:08

  Super, napewno przyjde na spotkanie z Szymonem Hołownią.

  Odpowiedz
  IP: 82.160.xx0.xx0 
 • +1

  Andy_gość

  02.03.2011, 09:44

  Anna Czerwińska i Michał Jagiełło ... muszę przyznać, że nie spodziewałem się wizyty "takich" ludzi w Tczewie. Będe napewno a i innych zachęcam, bo są to ludzie którzy naprawde wiele "osiągneli" we wszytskim co związane z GÓRAMI

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx7 
 • bogatka_gość

  02.03.2011, 13:00

  I to mi się podoba

  Super pomysł, na pewno wpadnę na spotkanie z Szymonem Hołownią i Michałem Jagiełłą i Januszem Wiśniewskim i jak czas pozwoli to na wiele innych. Gdyby to było możliwe, szanowni organizatorzy, to chętnie poszłabym na spotkanie z Romualdem Koperskim :)

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx2 
 • +1

  Ola_gość

  02.03.2011, 16:44

  DZIĘKUJĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.