Olimpijczyk odwiedził powiatowych rajców

Radni powiatowi pozwali ze sportowcem do wspólnego zdjęcia (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Olimpijczyk odwiedził powiatowych rajców
Na wtorkowej (24.11.) sesji Rady Powiatu, pojawił się Adam Korol - polski wioślarz, czterokrotny mistrza świata ii mistrza olimpijskiego Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Olimpijczyk opowiadał radnym o swoich najważniejszych sukcesach i trofeach, choć jak sam przyznał, "nie lubi się chwalić". Gość wspomniał m. in. tegoroczne mistrzostwa świata w wioślarstwie, które odbyły się w Poznaniu:

- Nie ma nic piękniejszego niż usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego, wśród polskich kibiców. Wtedy nawet najtwardszym facetom spływa łza po policzku. - podkreślał Adam Korol.

Sportowiec przyznał też, że wizyta w Tczewie przywołuje w nim miłe wspomnienia, ponieważ pierwszy puchar za pierwsze miejsce (we wrześniu 1998 roku) zdobył właśnie na regatach w Tczewie.

Korol przez wiele lat był zawodnikiem klubu AZS AWFiS Gdańsk. Czterokrotnie brał udział w olimpiadach (Atlanta 1996, Sydney 2000, Ateny 2004, Pekin 2008). Czterokrotnie zdobył tytuł mistrz świata w konkurencji czwórek podwójnych mężczyzn (2005, 2006, 2007, 2009).
Podczas spotkania starosta Witold Sosnowski wspólnie z przewodniczącym Rady Powiatu Waldemarem Pawluskiem przekazali wyrazy uznania za osiągnięcia olimpijczyka i wręczyli materiały promocyjne dotyczące Powiatu Tczewskiego.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +1

  Brawo _gość

  27.11.2009, 00:41

  Powiat

  To się radni i powiatowy dowartościowali - zdjęcie piękne. czemu i komu ma słuzyć takie spotkanie dobre pytanie ????? zamast zaprosić MISTRZA na spotkania z dziećmi i młodzieżą to NIEEEEEE!!!!!!!!!! Ciekawe czy Któryś , Która ------wspomnieli o zaniedbanej nie tylko finansowo Unii sekcji wioślarskiej ( bo innej już nie ma ) gwarantuje , że NIKT bo WSTYD !!!!! "wręczyli materiały promocyjne dotyczące Powiatu Tczewskiego" LANSERKA -------- żałosna !!!!!!!!!!!!! To już kolejny artykuł ze Starostą w tle w tym tygodniu brawo TCZ a w dziale SPORT nic się niedzieje od 11.11 br dwa tygodnie bez imprezy sportowej w mieście BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xxx.xx6 
 • wioslarz25_gość

  27.11.2009, 02:32

  jeden

  napiszcie o tym jak Karol przyjechał do "budowlanki" pogadał o sobie o byle czym i olał wioślarzy bo mu się nie chciało tyłka ruszyć, tłumaczył się brakiem czasu :((( żal.Żaden to idol ani przykład do naśladowania dla dzieci i młodzieży, sukcesy miał ajk już był dorosły.tyle na temat olimpijczyka Karola.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx7.xx7 
 • wyborca_gość

  27.11.2009, 22:53

  zainteresowania

  radni zajmują sie tematami zastępczymi ,aby przed wyborami przyzwyczajać wyborców do swojego wizerunku. Sądze ,że społeczność Tczewa już ich nie wybierze. Wizerunek Ludwika K. jest wszędzie,a napewno już tego Pana nikt w Tczewie nie wybierze jako Radnego za to co miesza w UM jako promocja.

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx2.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.