Tydzień dobroci dla zwierząt - czworonogi czekają na dom

Na nowy dom w tczewskim azylu czeka kilkadziesiąt psów (fot. tcz.pl)
Tczew - Tydzień dobroci dla zwierząt - czworonogi czekają na dom
W ubiegłym tygodniu na całym świecie trwał tydzień dobroci dla zwierząt. Z tej okazji także w tczewskim schronisku prowadzonym przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt "Animals" odbył się dzień otwarty, podczas którego można było zobaczyć, jakie zwierzęta czekają na nowy dom. W tczewskim azylu przebywa obecnie kilkadziesiąt czworonogów - zarówno psów, jak i kotów, które można przyjąć pod swój dach.

Psy różnych maści i ras - duże i małe, obronne i "przylepy", które szukają pieszczot, a także kilkanaście kotów - wszystkie czekają na nowy dom w tczewskim schronisku. Sympatycznym czworonogom można było przyjrzeć się podczas ubiegłotygodniowego dnia otwartego, który zorganizował azyl. Przedstawiciele schroniska zapraszają jednak wszystkich, którym los zwierząt nie jest obojętny, także na co dzień:

Kontakt z placówką
Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Tczewie
ul. Malinowska
83-110 Tczew
tel. 0 58 531 96 56
mail: tczew.schronisko@wp.pl
Nr konta: 81 1020 1909 0000 3402 0107 9615


- Można przyjść do nas i po prostu przebywać ze zwierzętami - wiele z nich jest po ciężkich przejściach i na nowo uczą się kontaktów z człowiekiem. Kontakt z wolontariuszami jest dla nich bardzo ważny, dlatego zapraszamy, by przyjść, pooglądać pieski i koty, czy wyprowadzić któregoś ze zwierzaków na spacer. - tłumaczy nam Joanna Sobaszkiewicz z tczewskiego schroniska.

Na adopcję czeka kilkadziesiąt różnych czworonogów - wszystkie psy czekające na adopcję przeszły badania, zostały zaszczepione oraz zaczipowane. Wszystkich zainteresowanych losem schroniska zapraszamy do siedziby azylu w Tczewie przy ulicy Malinowskiej. Dodajmy, że 4 października ustanowiono Dniem Dobroci dla Zwierząt na mocy specjalnej sejmowej uchwały. Nie jest to data przypadkowa. Upamiętnia Patrona Ekologów, Św. Franciszka z Asyżu.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • Stańczyk_gość

  12.10.2009, 00:37

  Skandal

  Taka tematyka a tu nazwisko pani Pietrzykowskiej;) nie padło. Hotel Masarnia, przejście na Armii Krajowej, Żłobek na Piotrowie no i właśnie pieski to przecież tematy w których pani radnej pomijać nie wolno, jako jej naczelnych tematów od jakiś 50ciu lat.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx0.xx5 
 • rewir_gość

  12.10.2009, 14:06

  zacznij coś robić

  ojojo jakiś ty odwazny, tyak anonimowo komentwoać i "inteligentnie "podawać nazwisko pani radnej. A moze zamiast bawic sie w polskie piekiełko, zabierz sie za coś pożytecznego, co? a co ty zrobiłeś dla miasta. Może zostań radnym jak takiś mądry? A poza tym zrob coś dobrego-wybierz się do schroniska i przestań zalewać żółcia to forum

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx7.xx3 
 • BazZz_gość

  12.10.2009, 14:46

  następny mądry

  @rewir, a co Ty zrobiłeś dla miasta, że tak cwaniaczysz ?! może sam przestań się czepiac i sam wybierz się do schroniska... w Twoim poście widzę "żółć", a nie w tym wyżej...

  Odpowiedz
  IP: 80.53.xx2.xx2 
 • rewir_gość

  13.10.2009, 15:25

  głupiś

  dla zwierząt i chorych ludzi w hospicjum od lat robię ile mogę-idioto. jestem wolontariuszem. nadal chcesz kpić? myślisz ze gdybym był takim nicnierobiacym pustym dupkiem, to bym się udzielał na forum? nie-stary to tylko taka wsza cecha. szkoda słow.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx7.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.