Tczewianin na dużym ekranie. Obraz z jego udziałem pojedzie na festiwal filmowy w Gdyni

Klatka z filmu "Zemsta dr. La Morte"
Tczew - Tczewianin na dużym ekranie. Obraz z jego udziałem pojedzie na festiwal filmowy w Gdyni

zobacz galerię zdjęć: 3
Wojciech Wentura, znany mieszkańcom Tczewa jako śpiewak operowy, tym razem zaprezentuje się w roli aktora w pełnometrażowej produkcji kinowej. Zdjęcia do filmu "Zemsta dr. La Morte" w reżyserii Artura Tomczaka rozpoczęły się w 2008 roku. Wojciech Wentura zagrał tytułową postać demonicznego dr. La Morte.

Film to po "Kolii Księżnej Romanowej" i "Walczak Retro Agit" nowy projekt, którego czarnym charakterem jest geniusz i zarazem szaleniec, Doktor La Morte - osoba szczerze nienawidząca Polski, fanatycznie pragnąca wystrzelić nasz kraj w kosmos. La Morte uważa bowiem Polskę za kraj niepotrzebny na mapie współczesnego świata, głównie ze względu na brak wielkich osiągnięć jej mieszkańców w jakiejkolwiek dziedzinie sztuki czy nauki. Do walki z doktorem staje oczywiście Inżynier Walczak - wielki, oddany sprawie patriota. Dr La Morte ucieka się do przeróżnych sztuczek, aby pogrążyć Inżyniera, zanim ten pokrzyżuje jego plany. W akcję filmu mają być wplecione fragmenty m.in. "Janosika", "Bolka i Lolka", a nawet koncertów Czesława Niemena. Znajdzie się w nim również wiele odwołań do pozytywnych momentów w naszej historii. Natomiast wykorzystanie ujęć szerokoplanowych pozwoli ukazać piękno naszego kraju. Wszystko po to, aby pokazać Polskę z jak najlepszej strony, a tym samym stworzyć kontrast dla opinii Doktora La Morte.

- Moim celem jest, aby film "Zemsta dr La Morte" posiadał bogate walory artystyczne, w którym każda z osób biorących znaczący udział w produkcji (operator, scenograf, kostiumolog, grafik, muzyk, autor efektów komputerowych, aktor, montażysta itd.), będzie miała możliwość artystycznego wyrazu - wyjawia reżyser. - Efektem tych działań ma być film oryginalny i o konwencji niespotykanej na naszym rynku, trafiający w gusta szerokiej publiczności - siłą rzeczy, z uwagi na posługiwanie się skojarzeniami z elementami polskiej kultury i zjawisk społecznych - głównie polskiej. Wierzę przy tym, że film ten stanie się początkiem całej serii pure - nonsensownych komedii z artystycznym wyrazem, opowiadających o przygodach dzielnego Inżyniera - eksplikuje dalej Artur Tomczak.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Zemsta dr. la Morte - 36 FPFF - Zwiastun


Co o swojej filmowej przygodzie sądzie śpiewak z Tczewa?

- Filmem i teatrem interesowałem się od najmłodszych lat. Moje przygody z pantomimą, scenami kabaretowymi czy współpraca z aktorami teatralnymi z pewnością pozostawiły trwały ślad w działalności artystycznej - mówi Wojciech Wentura - Angaż do profesjonalnej produkcji filmowej i to od razu do bardzo ważnej roli, jaką jest tytułowy bohater La Morte, był dla mnie nie lada wyzwaniem. Samo obycie z kamerą, sceną, warsztat teatralny taki jak dykcja, mimika, ruch sceniczny to o wiele za mało, aby unieść całą skomplikowaną charakterologicznie postać. Z pierwszych zdjęć próbnych nie byłem zadowolony, spodziewałem się zobaczyć La Morte, a zobaczyłem siebie, takim jakim jestem na co dzień. Dlatego uciekłem się do metody Stanisławskiego opartej na realizmie psychologicznym granej postaci i zacząłem myśleć jak moja postać, ubierać się jak moja postać. Zapuściłem długie włosy, schudłem, ograniczyłem swoje potrzeby socjalne do totalnego minimum, aby jak najlepiej wczuć się w tego frustrata, szaleńca, przepełnionego nienawiścią do wszystkich człowieka. Dopiero wówczas zobaczyłem na ekranie planu filmowego kreację, z której byłem zadowolony. Cieszę się, że zdjęcia do filmu się zakończyły. Pozwoli mi to nie tylko przejść z powrotem do normalnego funkcjonowania i normalnych zajęć, jakimi są koncerty operowe. Rola ta jednak odbiła się w psychice i po udziale w tej produkcji już nic nie będzie takie same jak przed. Mojej wdzięczności nie będzie nigdy końca dla reżysera i producenta Artura Tomczaka, który obdarzył mnie zaufaniem i zaangażował do produkcji. Do końca życia jako aktor filmowy zawsze będę miał wpisany w dossier debiut na dużym ekranie jako właśnie dr. La Morte. Dla mnie osobiście jest to wielkie wydarzenie w karierze artysty, być może otwierające nowe ścieżki i możliwości dalszego rozwoju.

Film "Zemsta dr. La Morte" zostanie zaprezentowany podczas tegorocznego 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w sekcji Filmy z Gdyni. Na prezentację publiczną filmu czekał niecierpliwie nieżyjący już sławny tczewski kinoman Janusz Kortas, prezes tczewskiego DKF. Los sprawił, że dopiero teraz film doczekał się festiwalowej prezentacji.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


- Moją debiutancką rolę filmową dedykuję Januszowi, dzięki któremu mogłem inaczej spojrzeć na kino, film i sposób zagrania roli jako naturszczyk. Zawsze będę o tym pamiętał niezależnie od tego czy dane mi będzie jeszcze raz wcielić się w filmową postać w przyszłości - konkluduje Wentura.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (16)
dodaj komentarz

 • +6

  qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

  30.05.2011, 10:01

  :)

  Gratulacje i sukcesów POWODZENIA w Gdyni !!

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -8

  _gość

  30.05.2011, 10:43

  a ten znów

  Ty nigdy nie masz własnego zdania tylko populizm w zanadrzu?

  Cytuj
  IP: 109.207.xx3.xx9 
  +4

  qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

  30.05.2011, 15:17

  :D

  Zastanawia mnie czy wiesz, co oznacza użyte przez Ciebie słowo? Raczej nie powinieneś mieć kłopotów z tym, iż życzę komuś powodzenia na dalszej drodze sukcesów. To, że Ty masz czarny charakter i w oczach swoich widzisz tylko swoje JA to już naprawdę nie moja wina. No chyba, że jesteś zazdrosny, że ktoś życzy komuś udanego życia, nie wiem może ty masz za mało sukcesów. Tak, więc tobie też ich życzę, a może kiedyś doczekamy się, że to ty będziesz widniał na stronie TCZ.pl . (wątpię)

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +3

  qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

  30.05.2011, 15:23

  Ah

  Zapomniałem jeszcze dodać, że mam szacunek do ludzi i miło usłyszeć o sukcesach naszego mieszkańca TCZEWA !!

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -8

  _gość

  30.05.2011, 10:40

  a propo

  To co się dzieje z Mieciem?Czyżby został /zamknięty/ na wniosek Donalda Tuska?xD

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx9 
 • +5

  ktoś_gość

  30.05.2011, 14:36

  Myślę, że warto dodać iż w zdjęciach do filmu wystąpił Młodzieżowy Chór Juventus również z Tczewa...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx1.xx2 
 • Ola_gość

  01.06.2011, 19:32

  Juventus

  Zgadza się, Juventus wystąpił w roli statystów, aktorów i nagrał część ścieżki dźwiękowej. Zapraszamy serdecznie :)

  Cytuj
  IP: 109.207.xx9.xx9 
 • +4

  Prot_gość

  30.05.2011, 14:41

  Hehe, Wentura.

  Za młodu wołali na niego Majkel Dżekson. Jakież było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłem w TCK Wojtka L. jako "tenora"... Normalnie jaja...

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx6.xx7 
 • +2

  kumpela z liceum_gość

  30.05.2011, 18:30

  czemu jaja

  rozwija się i to w dość błyskawicznym tempie...rzeczywiście z czasów parodiowania różnych artystów poprzez własny zespół doszedł do swojej ścieżki. I dobrze. Śpiewa, gra w filmie...i podoba mi się jego pseudo Wentura. Z włoskiego to przygoda...a on zawsze miał życiorys jak totalna przygoda.

  Cytuj
  IP: 46.113.xxx.xx0 
 • -4

  _gość

  30.05.2011, 15:43

  pierwszy raz o nim slysze

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx1 
 • -2

  _gość

  31.05.2011, 14:57

  zminusowaliście mnie dlatego, że nie znam tego człowieka ? dobree......

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xx1 
  +2

  _gość

  31.05.2011, 20:27

  zminusowanie

  moze dlatego ze to pole do komentowania artykulu? a twoj koment ani nie wiadomo kto, ani nie wiadomo po co i wlasciwie ze co ze nie znasz goscia...i ze w sumie kogo to obchodzi ze nie znasz skoro tez nikt ciebie nie zna po ksywie gosc.

  Cytuj
  IP: 188.33.xx0.xx9 
 • -3

  LSQ_gość

  30.05.2011, 16:40

  :P

  Ace Wentura... nie znam

  Odpowiedz
  IP: 91.213.xx8.xx2 
 • kumpela_z_liceum_gość

  01.06.2011, 02:46

  zapowiada się ciekawie.

  http://www.youtube.com/watch?v=TWPOz6I-_yw http://www.youtube.com/watch?v=T9OvZcPOElc

  Odpowiedz
  IP: 46.112.xx3.xx9 
 • -2

  _gość

  05.09.2012, 22:14

  --- Treść komentarza została usunięta ze względu na prawdopodobieństwo pomówienia przez komentującego osoby, firmy lub instytucji, której dane znajdowały się w treści komentarza ---

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx0 
 • -2

  _gość

  03.12.2013, 15:55

  nieuczciwy typ

  Nie polecam tego człowieka, jakiejkolwiek z nim współpracy, uważam, że przynosi wstyd temu miastu. Człowiek bez honoru, kontakty z nim przynoszą tylko straty. UWAGA!!!

  Odpowiedz
  IP: 89.67.xx9.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.