Zmiany w organizacji ruchu w Gniewie

(fot. gniew.pl)
Tczew - Zmiany w organizacji ruchu w Gniewie
W poniedziałek, 17 czerwca, inwestor, którym jest Spółka Inwest-Kom, rozpoczęła zadanie pn. Budowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz wykonanie nowej nawierzchni drogowej w ulicy 27 Stycznia w Gniewie. To największa inwestycja spółki w mieście zaplanowana na najbliższy czas. Przed nami zmiany w organizacji ruchu. W pierwszym etapie zostanie zamknięte skrzyżowanie ulic: Gdańskiej, Kościuszki, Podwale, Piłsudskiego i 27 Stycznia oraz odcinek ul. 27 Stycznia od skrzyżowania do wjazdu na tzw. "świński rynek". Ruch w kierunku 27 Stycznia kierowany będzie przez ul. Kopernika.

Sieć wodociągowo-kanalizacyjna w tym obszarze jest mocno zużyta i wymaga wymiany na nową. W związku z tym w zakres zadania wchodzą zarówno podziemne prace, jak i te, związane z ułożeniem nowej nawierzchni asfaltowej i modernizacją chodników.

W pierwszym etapie zostanie zamknięte skrzyżowanie ulic: Gdańskiej, Kościuszki, Podwale, Piłsudskiego i 27 Stycznia oraz odcinek ul. 27 Stycznia od skrzyżowania do wjazdu na tzw. "świński rynek". Ruch w kierunku 27 Stycznia kierowany będzie przez ul. Kopernika. Projekt zmiany organizacji ruchu przedstawia załączony plik graficzny nr 1.


W kolejnym etapie prace prowadzone będą w rejonie wjazdu na "świński rynek". Dojazd do punktów handlowych w tym miejscu zostanie zapewniony otwartym odcinkiem od skrzyżowania z ul. Gdańską. Ruch w kierunku Ciepłego będzie kierowany przez ul. Kopernika. Projekt zmiany organizacji ruchu przedstawia załączony plik graficzny nr 2.

- Mamy świadomość, że mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu, jednak prosimy o wyrozumiałość, cierpliwość i baczne zwracanie uwagi na pojawiające się tymczasowe znaki drogowe. O dalszych zmianach w organizacji ruchu, związanych z realizacją inwestycji będziemy informować w miarę możliwości na bieżąco - mówi prezes spółki Inwest-Kom Jakub Jaskólski.

Inwestycja jest finansowana ze środków własnych spółki, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, a współfinansują ją Gmina Gniew i Powiat Tczewski.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -2

  Zefir_gość

  19.06.2019, 11:11

  Pomyliliście portale

  to artykuł na portal gni.pl a nie na tcz.pl

  Odpowiedz
  IP: 141.0.xx2.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.