Gniewski GOK szyje maseczki

GOK szyje maseczki (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Gniewski GOK szyje maseczki

zobacz galerię zdjęć: 2
W związku z niepokojącą sytuacją w kraju, związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Gminny Ośrodek Kultury w Gniewie zorganizował akcję, mającą na celu wesprzeć gminne instytucje potrzebujące maseczek ochronnych.

-
Realizowanie przez nas misji społecznej to nie tylko działania kulturalne. W tym ciężkim dla nas wszystkich czasie wykraczamy poza nasze ramy i zabieramy się do szycia maseczek. - informuje GOK.


Akcja już w tej chwili cieszy się sporym zainteresowaniem. Swoje wsparcie zaoferowały m. in. bardzo pomocne mieszkanki Gminy Gniew. Dzięki sporej kreatywności pań, maseczki będą nie tylko białe ale też - kolorowe oraz designerskie - jedyne w swoim rodzaju. Ponadto będą bardzo praktyczne.

- Szyjemy je z wysokiej jakości bawełny. Można je prać w pralce, są wielokrotnego użytku. Uważamy, że pomaganie jest czymś naturalnym. W pierwszej kolejności wesprzemy instytucje, które udzielają nam pomocy na co dzień. Nasze maseczki trafią bezpłatnie do gminnych instytucji: komisariatu policji, straży pożarnej, ośrodków zdrowia, urzędu oraz Domu Pomocy Społecznej w liczbie około 500 sztuk. - dodaje GOK.


Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • b_gość

    26.03.2020, 23:51

    brawo

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx8.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA