Pamiętali o AIDS - konkurs Małych Form Teatralnych dla uczniów

Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie (fot. mat. starostwa)
Tczew - Pamiętali o AIDS - konkurs Małych Form Teatralnych dla uczniów
Ze statystyk wynika, że co 6 sekund na świecie ktoś zakaża się HIV, zaś co 9 sekund jakaś osoba umiera na AIDS. Co roku, o problemach zarażonych wirusem mówi się przy okazji Światowego Dnia Walki z AIDS. Również w Tczewie tradycją stało się już organizowanie przez Starostwo Powiatowe i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną Powiatowego Etapu Wojewódzkiego Konkursu Małych Form Teatralnych dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu tczewskiego.

Światowy Dzień walki z AIDS obchodzony jest 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), od roku 1988 roku. Na znak solidarności z osobami zakażonymi HIV i chorymi na AIDS przypinamy sobie tego dnia czerwoną wstążkę. Z tej okazji w tczewskim Centrum Kultury i Sztuki odbył się konkurs, w którym wzięły udział 3 gimnazja i 4 szkoły ponadgimnazjalne. Najlepsza drużyna przeglądu reprezentowała powiat tczewski na eliminacjach wojewódzkich w Gdańsku.
Młodzież oceniało jury w składzie Maria Polak- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tczewie - przewodnicząca komisji, Alicja Szczepińska- Mian - naczelnik Wydziału Zdrowia, Spraw Społecznych i PFRON, Danuta Komorowska - młodszy asystent Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Tczewie, Katarzyna Ramotowska - Powiatowa Stacja Sanitarno– Epidemiologiczna w Tczewie oraz Wojciech Wanke - Naczelnik Wydziału Edukacji.

Jury zdecydowało, że na wojewódzkim etapie Konkursu Małych Form Teatralnych dla uczniów szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych powiatu tczewskiego, powiat będzie reprezentowała młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie. Ogłoszenia wyników, wręczenia gratulacji i upominków dokonał starosta Witold Sosnowski i Maria Polak - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tczewie.

Dla kogo nagrody?
I miejsce - młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie.
II miejsce - uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie,
III miejsce z Zespołu Szkół w Subkowach,
IV miejsce młodzież z II Liceum Ogólnokształcące w Tczewie oraz Gimnazjum Nr 3 w Tczewie,
V miejsce z Gimnazjum Nr 1,

VI miejsce z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie.
- Cieszę się, że w konkursie wzięło udział tak dużo młodzieży. Każdy uważa, że problem hiv i AIDS go nie dotyczy. Uczniowie w swoich przedstawieniach teatralnych pokazali dziś, że niewiele jednak trzeba, aby ten problem mógł dotknąć każdego z nas. Niezwykle istotne więc jest to, że młodzież ma świadomość czym jest ta choroba, jak można się zarazić i jak pomóc zarażonymu. - mówił na zakończenie Witold Sosnowski.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Jak Ci się żyje w mieście Tczew?

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • Patriot_gość

  14.12.2009, 08:51

  Więcej korzyści dałaby..

  Legalizacja prostytucji a co za tym idzie:pieniądze z podatków,badania panienek na hiv i w sumie mniej zarazonych.Każdy wie ,że tego procederu się niezwalczy-jest od zawsze.[tak zrobili np. Czesi]

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx2 
 • Carolina_gość

  14.12.2009, 19:58

  oni grali najlepiej. A ta ' Maja' [ dziewczyna w środku ] miała straaaasznie długą rolę. Ale ogólnie przedstawienie bez błędów i ciekawe. : )

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx3.xx5 
 • Student_gość

  19.12.2009, 18:16

  Dziecko, nie tylko mnie wydaje sie, ze jednak nie grali najlepiej. Byly lepsze przedstawienia i nie wydaje mi sie takze, by owa dziewczyn a grala specjalnie dluga role. Ewidentnie nie masz pojecia o teatrze a komentujesz zapewne tylko dlatego, ze znasz , ktoras z osob bioracych w tym udział.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx5.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.