In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego. Sprawdź, co będzie się działo na placu Hallera

(fot. mat. prasowe)
In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego. Sprawdź, co będzie się działo na placu Hallera
Organizatorzy In Memoriam Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego po raz kolejny zapraszają do uczestnictwa w wydarzeniu - 24 sierpnia (sobota). To już po raz XVIII możemy spotkać się z najróżniejszymi interpretacjami twórczości frontmana Republiki w jego rodzinnym mieście. Tczew wypełnią dźwięki i słowa napisane przez Grzegorza Ciechowskiego.

PROGRAM In Memoriam XVIII Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego

23 sierpnia, godz. 18:00

Pokaz filmu "Obywatel miłość" w Fabryce Sztuk, ul. 30 stycznia 4


24 sierpnia, godz. 17:30

BIAŁO-CZARNA PARADA ulicami tczewskiej starówki.

Początek parady pl. św. Grzegorza, przemarsz ulicami: Dominikańską, S. Wyszyńskiego, Łazienną, T. Kościuszki, J. Dąbrowskiego na pl. J. Hallera. Podczas parady odbędą się różne krótkie działania artystyczne w wykonaniu: uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej w Tczewie, Michała Sarnowskiego, Konrada Repińskiego, chóru Passionatka, Małgorzaty Kornas i pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie. Częścią parady jest również konkurs dla reprezentacji szkolnych na najciekawszą biało-czarną prezentację i wystawa "Grzegorz Ciechowski w obiektywie Mirosława Stępniaka".

24 sierpnia, godz. 18:30

Koncerty na dużej scenie na pl. J. Hallera.

Wystąpią: Teatr Tańca 8 Negro, Nocny pociąg, Frantówka z Torpedą, Ajagore z wokalistami (Kalina Kortas, Małgorzata Kornas, Piotr Bukartyk), Sztywny Pal Azji.


W sobotę, 24 sierpnia o godz. 17:30, rozpocznie się biało-czarna parada. Mieszkańcy Tczewa i przyjezdni przejdą ulicami Starego Miasta z pl. św. Grzegorza (przemarsz ul. Dominikańską, S. Wyszyńskiego, Łazienną, T. Kościuszki, J. Dąbrowskiego) na pl. Hallera. Parada ma charakter otwarty. Może w niej wziąć udział każda osoba, grupa osób, organizacja, instytucja, firma. Mile widziany jest udział dzieci z rodzicami lub opiekunami itd. Uczestnicy parady w swej kreacji wykorzystają kolory czarny i biały. W ten sposób nawiążą do wizerunku scenicznego "Republiki" i Grzegorza Ciechowskiego. Emblematem, logotypem w/w artystów były ukośne biało-czarne pasy. Osoby biorące udział w paradzie mogą przygotować różne animacje, grupowe przebrania, scenki rodzajowe, tańce, śpiewy, które będą prezentować podczas przejścia ulicami Tczewa. Podczas parady odbędą się różne krótkie działania artystyczne w wykonaniu: uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej w Tczewie, Michała Sarnowskiego, Konrada Repińskiego, chóru Passionatka, Małgorzaty Kornas i pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie. Częścią parady jest również konkurs dla reprezentacji szkolnych na najciekawszą biało-czarną prezentację i wystawa "Grzegorz Ciechowski w obiektywie Mirosława Stępniaka".

24 sierpnia (sobota), godz. 18:30 odbędą się koncerty na dużej scenie na pl. J. Hallera. Wystąpią: Teatr Tańca 8 Negro, Nocny pociąg, Frantówka z Torpedą, Ajagore z wokalistami (Kalina Kortas, Małgorzata Kornas, PIOTR BUKARTYK), SZTYWNY PAL AZJI.

Więcej informacji o In Memoriam XVIII Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego: www.festiwalciechowskiego.pl , https://www.facebook.com/festiwalciechowskiego/

Festiwal od 2002 roku organizuje w Tczewie Józef Golicki - kolega artysty z czasów szkolnych.

Serdecznie zapraszamy do Tczewa, udział we wszystkich przedsięwzięciach festiwalowych jest bezpłatny!




Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

  • qq_gość

    21.08.2019, 16:20

    Nie Poj**@lo się wam w głowie od tego grajka. Załóżcie mu osobną rubrykę albo zakładkę i tam wypisujcie co tylko chcecie a nie tylko spam na głównej, oszołomki z dziadowskiego portalu.

    Odpowiedz
    IP: 94.254.xx0.xx5 
  • Dad_gość

    22.08.2019, 08:38

    Muzyka łagodzi obyczaje

    Pozwole sobie na radę. Słuchaj swoich grajków i nie krytykuj cudzych ulubieńców szczególnie w taki sposób. Czyżbyś oczekiwał, że otoczenie bedzie schlebiało twoim gustom jako wyłącznie właściwym? To brzydko pachnie. Zwykle sztuka była adorowana przez niezbyt liczne grona sympatyków - wyjąwszy popkulturę. To nie znaczy, że prawo do istnienia ma tylko "pop". Czy to dziwne? Wybacz, że nie używam twojego jezyka ale wypowiadasz sie w kwestii muzyki a ta, jak wiadomo...

    Cytuj
    IP: 159.205.xx5.xx4 
  • Z czym do ludzi_gość

    21.08.2019, 19:39

    Jedno pytanie

    A jak z frekwencją ? Z tego co się słyszy na mieście, ludzie nie są zainteresowani kultywowaniem pamięci GC, a sam festiwal stanowi imprezę dla kółka wzajemnej adoracji kilku osób.

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx5.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.