In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego. Sprawdź, co będzie się działo na placu Hallera

(fot. mat. prasowe)
Tczew - In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego. Sprawdź, co będzie się działo na placu Hallera
Organizatorzy In Memoriam Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego po raz kolejny zapraszają do uczestnictwa w wydarzeniu - 24 sierpnia (sobota). To już po raz XVIII możemy spotkać się z najróżniejszymi interpretacjami twórczości frontmana Republiki w jego rodzinnym mieście. Tczew wypełnią dźwięki i słowa napisane przez Grzegorza Ciechowskiego.

PROGRAM In Memoriam XVIII Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego

23 sierpnia, godz. 18:00


Pokaz filmu "Obywatel miłość" w Fabryce Sztuk, ul. 30 stycznia 4

24 sierpnia, godz. 17:30

BIAŁO-CZARNA PARADA ulicami tczewskiej starówki.

Początek parady pl. św. Grzegorza, przemarsz ulicami: Dominikańską, S. Wyszyńskiego, Łazienną, T. Kościuszki, J. Dąbrowskiego na pl. J. Hallera. Podczas parady odbędą się różne krótkie działania artystyczne w wykonaniu: uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej w Tczewie, Michała Sarnowskiego, Konrada Repińskiego, chóru Passionatka, Małgorzaty Kornas i pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie. Częścią parady jest również konkurs dla reprezentacji szkolnych na najciekawszą biało-czarną prezentację i wystawa "Grzegorz Ciechowski w obiektywie Mirosława Stępniaka".


24 sierpnia, godz. 18:30

Koncerty na dużej scenie na pl. J. Hallera.

Wystąpią: Teatr Tańca 8 Negro, Nocny pociąg, Frantówka z Torpedą, Ajagore z wokalistami (Kalina Kortas, Małgorzata Kornas, Piotr Bukartyk), Sztywny Pal Azji.


W sobotę, 24 sierpnia o godz. 17:30, rozpocznie się biało-czarna parada. Mieszkańcy Tczewa i przyjezdni przejdą ulicami Starego Miasta z pl. św. Grzegorza (przemarsz ul. Dominikańską, S. Wyszyńskiego, Łazienną, T. Kościuszki, J. Dąbrowskiego) na pl. Hallera. Parada ma charakter otwarty. Może w niej wziąć udział każda osoba, grupa osób, organizacja, instytucja, firma. Mile widziany jest udział dzieci z rodzicami lub opiekunami itd. Uczestnicy parady w swej kreacji wykorzystają kolory czarny i biały. W ten sposób nawiążą do wizerunku scenicznego "Republiki" i Grzegorza Ciechowskiego. Emblematem, logotypem w/w artystów były ukośne biało-czarne pasy. Osoby biorące udział w paradzie mogą przygotować różne animacje, grupowe przebrania, scenki rodzajowe, tańce, śpiewy, które będą prezentować podczas przejścia ulicami Tczewa. Podczas parady odbędą się różne krótkie działania artystyczne w wykonaniu: uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej w Tczewie, Michała Sarnowskiego, Konrada Repińskiego, chóru Passionatka, Małgorzaty Kornas i pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie. Częścią parady jest również konkurs dla reprezentacji szkolnych na najciekawszą biało-czarną prezentację i wystawa "Grzegorz Ciechowski w obiektywie Mirosława Stępniaka".

24 sierpnia (sobota), godz. 18:30 odbędą się koncerty na dużej scenie na pl. J. Hallera. Wystąpią: Teatr Tańca 8 Negro, Nocny pociąg, Frantówka z Torpedą, Ajagore z wokalistami (Kalina Kortas, Małgorzata Kornas, PIOTR BUKARTYK), SZTYWNY PAL AZJI.

Więcej informacji o In Memoriam XVIII Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego: www.festiwalciechowskiego.pl , https://www.facebook.com/festiwalciechowskiego/

Festiwal od 2002 roku organizuje w Tczewie Józef Golicki - kolega artysty z czasów szkolnych.

Serdecznie zapraszamy do Tczewa, udział we wszystkich przedsięwzięciach festiwalowych jest bezpłatny!
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -1

  qq_gość

  21.08.2019, 16:20

  Nie Poj**@lo się wam w głowie od tego grajka. Załóżcie mu osobną rubrykę albo zakładkę i tam wypisujcie co tylko chcecie a nie tylko spam na głównej, oszołomki z dziadowskiego portalu.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx0.xx5 
 • -1

  Dad_gość

  22.08.2019, 08:38

  Muzyka łagodzi obyczaje

  Pozwole sobie na radę. Słuchaj swoich grajków i nie krytykuj cudzych ulubieńców szczególnie w taki sposób. Czyżbyś oczekiwał, że otoczenie bedzie schlebiało twoim gustom jako wyłącznie właściwym? To brzydko pachnie. Zwykle sztuka była adorowana przez niezbyt liczne grona sympatyków - wyjąwszy popkulturę. To nie znaczy, że prawo do istnienia ma tylko "pop". Czy to dziwne? Wybacz, że nie używam twojego jezyka ale wypowiadasz sie w kwestii muzyki a ta, jak wiadomo...

  Cytuj
  IP: 159.205.xx5.xx4 
 • +5

  Z czym do ludzi_gość

  21.08.2019, 19:39

  Jedno pytanie

  A jak z frekwencją ? Z tego co się słyszy na mieście, ludzie nie są zainteresowani kultywowaniem pamięci GC, a sam festiwal stanowi imprezę dla kółka wzajemnej adoracji kilku osób.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA