Powstanie nowy szlak turystyczny z Pelplina do Piaseczna

Kościół w Piasecznie (fot. tcz.pl)
Tczew - Powstanie nowy szlak turystyczny z Pelplina do Piaseczna
Dla upamiętnienia pobytu kard. Karola Wojtyły w roku 1968 w Piasecznie oraz Jana Pawła II w roku 1999 w Pelplinie powstaje szlak turystyczno- pielgrzymkowy. Stacje informacyjne znajdować się będą przy przydrożnych kapliczkach na drodze z Pelplina do Piaseczna. Wędrując tym szlakiem będzie można czytać fragmenty homilii wygłoszonych przez Jana Pawła II podczas jego wizyty w Pelplinie, a także wysłuchać tych słów uruchomiając archiwalne nagranie za pośrednictwem kodów QR.

Lokalna Organizacja Turystyczna "Kociewie" (LOT "Kociewie") 17 kwietnia podpisała porozumienie w sprawie powstania nowego szlaku. Jego sygnatariuszami, oprócz LOT-u, zostały gminy : Gniew, Pelplin i Morzeszczyn.

Na terenie gminy Gniew usytuowanych ma zostać 7 tablic, które staną przy kapliczkach w Brodach Pomorskich, Gogolewie i Piasecznie. Koszt inwestycji na terenie gminy Gniew wynieść ma 7350 zł. W gminie Morzeszczyn tablica stanąć ma w Gętomiu, a na terenie gminy Pelplin stanąć ma kolejnych pięć tablic informacyjnych.


Szlak ma przyczynić się do modernizacji i poznania historii kapliczek ustawionych na jego drodze, ma również nawiązywać do tradycji pielgrzymek z Pelplina do Sanktuarium Matki Boskiej Piaseckiej we wrześniu każdego roku.

Prace związane z oznaczeniem szlaku zakończyć się mają do końca maja, a otwarcie szlaku nastąpić ma 8 czerwca. Wydarzenie uświetni uroczystości 20-lecia pobytu Jana Pawła II w Pelplinie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -3

  bękart _gość

  30.04.2019, 00:13

  Żydowskie zabobony.

  Stawiają pomniki okupantom z Watykanu.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • +1

  Ania_gość

  30.04.2019, 08:58

  Szkoda że pieniądze Gmina ma bzdury a nie na drogi

  Odpowiedz
  IP: 155.133.xx0.xx6 
 • +1

  gogo_gość_gość_gość_gość_gość__gość

  01.05.2019, 17:39

  Bałwochwalstwo.

  Odpowiedz
  IP: 77.103.xx8.xx0 
 • +1

  wielki garc_gość

  02.05.2019, 07:41

  ciekawe

  lepiej nam drogi zrobić a nie jakieś szlaki zj**ane od dziecka jeżdżę tymi dziurami i piachem

  Odpowiedz
  IP: 77.113.xx8.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.