Duży sukces tczewskich karateków

(fot. tcz.pl)
Tysiące godzin spędzonych na treningach nie poszły na marne. Tczewscy karatecy - Julia Sabiecka i Miłosz Sabiecki zdobyli mistrzowskie tytuły i medale podczas Mistrzostw Europy Karate Shotokan 2016, które odbyły się pod koniec listopada w greckiej Chalkidzie.

Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej Mistrzostw. Julia Sabiecka zdobyła złoty medal w kumite drużynowym kadetek. Miłosz Sabiecki został wicemistrzem Europy w kumite indywidualnym kadetów oraz złotym medalistą w kumite drużynowym. W zawodach startowało ponad 700 zawodników z 24 państw.

W poniedziałek karatecy i ich trener odwiedzili ratusz, gdzie spotkali się z władzami miasta i dziennikarzami. Okazuje się, że aby zapracować na sukces, trzeba codziennie około 2 godziny poświęcać na treningi:

- Trenujemy już około 8 lat - w ciągu tygodnia spotykamy się na treningach, a w weekendy czekają nas wyjazdy na zawody. Udało się nam sporo zobaczyć - byliśmy m. in. na zawodach w Indonezji. - opowiadało rodzeństwo.

Okazuje się, że mistrzowie mają sport we krwi, bo ich ojciec trenował lekkoatletykę, a mama pływanie. Julia i Miłosz są podopiecznymi Sportowego Klubu Karate Senshi w Tczewie, ich trenerem jest Arkadiusz Stubba.

- Trzeba mieć dobry kontakt z zawodnikami, ale trzymać ich twardą ręką.- mówił trener.

Karateków i ich zmagania będzie można podziwiać w dniach 22-23. kwietnia 2017 roku podczas V Grand Prix Tczewa w hali II LO. Wstęp na imprezę wolny.