Chcą wykorzystać doświadczenia Domu Przedsiębiorcy

Hanna Pietrzkiewicz i Adam Burczyk przywitali gości (fot. tcz.pl)
Tczew - Chcą wykorzystać doświadczenia Domu Przedsiębiorcy
Samorządowcy i przedsiębiorcy zrzeszeni w lokalnych strukturach z pomorskich powiatów z ciekawością przyglądają się temu, co dzieje się w tczewskim Domu Przedsiębiorcy. O doświadczenia placówki pytają m. in. goście z Bytowa, Kościerzyny, a ostatnio z sąsiedniego Starogardu. Przedsiębiorcy ze Starogardzkiego Klubu Biznesu chcieliby, żeby podobne miejsce powstało również ich mieście.

Dom Przedsiębiorcy działa w odnowionym budynku przy ul. Obr. Westerplatte od czterech miesięcy. Do tej pory dwie firmy zostały beneficjantami inkubatora przedsiębiorczości, a w placówce młodzi biznesmeni mogą zasięgnąć porad i liczyć na fachową pomoc w prowadzeniu biznesu. Instytucja pomaga w zdobywaniu niezbędnych informacji gospodarczych, dzięki współpracy z instytucjami otoczenia biznesu oraz - w przyszłości - z ośrodkami akademickimi. Proponuje także miejsce do spotkań dla organizacji przedsiębiorców oraz szkolenia organizowane we współpracy z różnymi instytucjami otoczenia biznesu.

- Cieszę się bardzo, że pomorskie miasta podglądają to, co dzieje się w Tczewie. Dzięki takiej współpracy pomiędzy różnymi ośrodkami, w Tczewie powstanie naprawdę dobry klimat dla biznesu - uważa zastępca prezydenta Tczewa, Adam Burczyk, który przywitał delegację gości ze Starogardu.

Na pytania przedsiębiorców związane z funkcjonowaniem jednostki odpowiadała Hanna Pietrzkiewicz, kierownik placówki, która szczegółowo przybliżyła zadania placówki.

- Oprócz inkubatora, czy usług doradczych oferujemy m. in. seminaria dla przedsiębiorców. Od września organizujemy również cykl bezpłatnych szkoleń. Prowadzimy m. in. rozmowy z tczewską komendą policji - funkcjonariusze udzielą przedsiębiorcom porad w zakresie bezpieczeństwa w biznesie. To bardzo cenne, bo takie szkolenia rzadko pojawiają się w biznesie, a są niezwykle potrzebne. Poza tym współpracujemy z lokalnymi organizacjami biznesowymi, a także z sektorem wyższych uczelni. - tłumaczyła.

Przedsiębiorcy ze Starogardu przyznali, że podobnej placówki wspierającej działania strefy biznesowej i umożliwiającej współpracę na różnych szczeblach brakuje w ich mieście. Starogardzki Klub Biznesu zrzesza do tej pory 149 firm, również z terenu naszego powiatu:

- Od kilku lat w Starogardzie istnieje idea powstania Centrum Wspierania Rozwoju Przedsiębiorczości i Informacji Biznesowej. Formuła jest otwarta - np. formuła spółki, w której partycypowałyby wszystkie lokalne samorządy. Chodzi o to, by w jednym miejscu skoncentrować całą problematykę związaną z rozwojem przedsiębiorczości, a jednocześnie skupiałaby organizacje okołobiznesowe. Zbieramy teraz opinie, by pokazać decydentom, że takie działania jak tu - w Tczewie mają sens. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni tym, co tutaj widzieliśmy - powiedział nam Edward Sobiecki, dyrektor biura Starogardzkiego Klubu Biznesu.

Dom Przedsiębiorcy działa w Tczewie od kwietnia br. Fundusze na stworzenie tczewskiej placówki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Tutaj funkcjonuje jedyny w powiecie tczewskim inkubator przedsiębiorczości. Dom Przedsiębiorcy ma wspomagać rozwijanie innowacyjności w naszym regionie, zmniejszanie bezrobocia i sprawić, że osoby właśnie startujące z własnym biznesem, poczują się pewniej na rynku pracy.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +9

  mebad_gość

  29.08.2011, 00:38

  Doświadczenia Domu Przedsiębiorcy

  MOŻE MAŁO CZYTAM, ale ta instytucja ma AŻ trzy miesiące(?) doświadczeń i problemy z uzyskaniem odpowiedniej liczby podmiotów chętnych do pobierania nauk w jej siedzibie...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx1.xx1 
 • z_gość

  29.08.2011, 08:11

  Skoro t(r)uskawki na stole to wiadomo kto finansował to spotkanie... :)

  Odpowiedz
  IP: 83.0.xx6.xx4 
 • +5

  plusujemny_gość

  29.08.2011, 09:18

  ŚWIETNE spostrzeżenie z tym...

  3-miesięcznym doświadczeniem.Teraz sa na etepie budowania swojego"CV"

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx9.xx9 
 • +2

  ._gość

  29.08.2011, 10:49

  BIZNESCENTERCLUB ?

  wiocha i jeszcze raz wiocha zainteresowanie przeogromne

  Odpowiedz
  IP: 95.40.xx5.xx9 
 • -1

  kolles_gość

  29.08.2011, 13:30

  Sciema totalna

  Sciema totalna, wielki obiekt stoi pusty,przenieśli tam tylko wpis do ewidencji w ktorym pracują dwie osoby.Jest też cieć, no i adyministracja budynku, nic sie tam nie dzieje. Wpis do ewidencji działalności gospodarczej jest bardzo potrzebny ale do zawieszania lub likwidacji działalnosci bo w obecnych czasach jadac nawet na totałnym wale nic sie nie opłaca.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx1.xx3 
 • -2

  zosia_gość

  29.08.2011, 21:03

  super pomoc

  dom przedsiębiorcy organizuje szkolenia dla osób bezrobotnych (9-11.00 około), ale ludzi pracujących i chcących założyć firmę nie ma pomocy. A jak ktoś jest bezrobotny to raczej nie ma pieniędzy na własną firmę, a Dom Przedsiębiorcy dotacji nie daje, więc co to za pomoc?????? Jak ktoś ma kasę na firmę to ma kasę, żeby ktoś za niego papierki pozałatwiał. Dla młodych pomysłowych ludzi BRAK POMOCY!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.