Sporo wie o bezpieczeństwie - tczewianka w finale wojewódzkiej olimpiady

"Bezpieczne i przyjazne Pomorze" (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Sporo wie o bezpieczeństwie - tczewianka w finale wojewódzkiej olimpiady

zobacz galerię zdjęć: 3
Alicja Ławrynowicz, uczennica I klasy Liceum Katolickiego w Tczewie zdobyła IV miejsce w IV Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie "Bezpieczne i przyjazne Pomorze". Tczewianka w nagrodę otrzymała m.in. kurs prawa jazdy, aparat fotograficzny i MP4.

Organizatorami olimpiady są Straż Miejska w Tczewie wraz z Gdańską Wyższą Szkołą Humanistyczną oraz Strażami Miejskimi z Gdańsku, Kwidzyna, Kościerzyny, Pucka oraz Pelplina. W olimpiadzie brało udział 584 osoby z wymienionych miast, w tym z Tczewa zgłosiły się 42 osoby. I Etap powodzeniem zakończył się dla 132 osób, w tym z 5 szkół tczewskich do drugiego etapu zakwalifikowało się 13 osób. 8 lutego 2011 roku odbył się II Etap Olimpiady, który pozwolił na wyłonienie 25 finalistów, z czego 3 uczestników z naszego miasta. Do ścisłego finału przystąpiło 20 finalistów, niestety tylko jedna osoba z Tczewa. Finał olimpiady odbył się 10 marca w Gdańsku. Główną nagrodą Olimpiady jest darmowy indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej na studia I i II stopnia na wybranym przez zwycięzcę kierunku oraz nagrody takie jak: komputery typu laptop ufundowane przez prezydenta Gdańska, prezydenta Tczewa oraz starostę tczewskiego, aparaty cyfrowe, dyski zewnętrzne, MP 4-ki, MP3-ki ufundowane przez Straże Miejskie organizujące Olimpiadę, darmowy kurs prawa jazdy ufundowany przez Ośrodek Szkolenia Kierowców "Wiliams" w Tczewie oraz szereg innych nagród ufundowanych przez wojewodę pomorskiego, marszałka województwa pomorskiego, Bank Zachodni WBK oraz firmę kosmetyczną "Oceanic"

Poziom Olimpiady był bardzo wysoki oceniony przez komisję na poziomie prac licencjackich. W ścisłym finale znalazła się uczennica I klasy Zespołu Szkół Katolickich w Tczewie Alicja Ławrynowicz, która otrzymała w nagrodę: kurs prawa jazdy, aparat fotograficzny, MP 4 oraz inne nagrody. Nagrodzony został również opiekun tczewianki - Sebastian Marciniak.

Finaliści olimpiady:

Miejsce I: Kowalski Miłosz z Kwidzyna
Miejsce II: Łabędzki Łukasz z Gdańska
Miejsce III: Kaszubowski Dawid z Kościerzyny
Miejsce IV: Ławrynowicz Alicja z Tczewa
Miejsce V: Kogut Patrycja z Kwidzyna

Z ramienia Straży Miejskiej w Tczewie współorganizatorem olimpiady jest mł. inspektor ds. profilaktyki Arkadiusz Grabowski.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +2

  wit20_gość

  16.03.2011, 09:03

  Gratulacje i powodzenia w przyszłości! :)

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xxx 
 • tralalala_gość

  16.03.2011, 15:14

  szczęściarz

  ooo, Sebie sie wygrało!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.