Żłóbek w kształcie serca, tort i "sto lat" - czyli pasterka w kościele szkolnym

Pasterka w kościele szkolnym (fot. Mikołaj Krzemiński)
Tczew - Żłóbek w kształcie serca, tort i "sto lat" - czyli pasterka w kościele szkolnym

zobacz galerię zdjęć: 9
Wśród nocnej ciszy, kiedy Bóg się rodzi i moc truchleje - w kościele szkolnym rozniosło się radosne ogłoszenie, że narodził się Jezus Chrystus. Msza św. Pasterska w kościele szkolnym to ogromne doświadczenie żywego Boga oraz dla wielu parafian wieloletnia tradycja. Nic dziwnego, że świątynia bardzo szybko zapełniła się wiernymi.

Pasterkę rozpoczęła uroczysta procesja z Betlejemskim Światłem Pokoju. Uroczystej Mszy przewodniczył ks. Piotr Pruski, zachęcając do radosnego przywitania Zbawiciela. Kazanie wygłosił ks. Szymon Chamier Cieminski, który nawiązał do tegorocznego żłóbka w kształcie ludzkiego serca.

- W tym miejscu chcemy podziękować Panu Witoldowi Kuśnierzowi za jego wykonanie. Chcieliśmy utwierdzić, że Jezus rodzi się w sercu każdego człowieka. Pragnie przyjść mimo naszych słabości. Boże Narodzenie ma sens, kiedy dokonuje się w naszym sercu. Łzy wywołała "Kolęda Dla Nieobecnych", która kolejny raz stała się dla wielu wołaniem, aby w te święta Bóg zajął puste miejsce przy stole... Pasterka w szkolnym to czas wzruszeń i radości. - mówią tamtejsi parafianie.


Jak powiedział ks. Piotr "tradycji musi stać się zadość" - po czym wjechał tort, a parafianie odśpiewali staropolskie "sto lat". Ważnym elementem jest śpiew Młodzieżowego Chóru Juventus, który nieprzerywanie od kilkudziesięciu lat śpiewa na chwałę Bożą. Juventus wyśpiewał pastorałki i kolędy w tradycyjnych oraz nowoczesnych aranżacjach.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +10

  Gość _gość

  25.12.2018, 20:00

  P

  Dziękuję za piękną pasterke. Kto był ten wie Pozdrawiam wszystkich i życzę Wesołych Świąt

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx0 
 • -19

  Hffgv_gość

  25.12.2018, 21:44

  Czego to jeszcze ludzie nie wymyślą

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx7.xx9 
 • -22

  Kler sie promuje_gość

  25.12.2018, 22:04

  Kler sie lansuje

  Kler sie lansuje . Ale w tym kraju i tak maja juz przybita łatke pedofili zlodzieji i nierob?w. Ot caly kler. Z jankowskim zboczencem i rydzykiem biznesmenem na czele.

  Cytuj
  IP: 178.235.xx8.xx2 
  -20

  Kler sie promuje_gość

  25.12.2018, 22:04

  Kler sie lansuje

  Kler sie lansuje . Ale w tym kraju i tak maja juz przybita łatke pedofili zlodzieji i nierob?w. Ot caly kler. Z jankowskim zboczencem i rydzykiem biznesmenem na czele.

  Cytuj
  IP: 178.235.xx8.xx2 
 • -1

  Pedotorpeda_gość

  27.12.2018, 12:48

  Pedofilska Mafia Nie ma skrupułów puszczajcie tam baranki swoje dzieci ksiądz je będzie gwałci aż im kręgosłupy pęknął ogłoszenia parafialne ksiądz przeor szuka na gwałt młodych ministrantów

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx2 
 • nieoświecony_gość

  27.12.2018, 16:04

  przyszłym nieboszczykom

  marzy się zbawienie świata przez rewolucję "róbta co chceta" Biedacy "wzajemnie ubogacają" się nienawiścią do chrześcijaństwa

  Cytuj
  IP: 83.20.xx6.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.